تاریخ انتشارجمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
کد مطلب : ۴۳۸۴۶۶
گزارش و پیگیری‌های بلاغ نتیجه داد و نیروهای شهرداری ساری ساماندهی شدند و هم‌اکنون نیروی بدون تکلیف در شهرداری ساری وجود ندارد.
۰
plusresetminus
گزارش بلاغ نتیجه داد؛ نیروهای شهرداری ساری ساماندهی شدند
به گزارش بلاغ، در پی خبری مبنی بر اخراج تعدادی از نیروهای انسانی شهرداری ساری که اولین بار توسط رسانه بلاغ منتشر شد و در گزارشی این موضوع را پیگیری کرده بود در مرحله اول رئیس شورای کارگری شهرداری ساری اعلام کرد با انتشار این خبر جلوی اخراج 400 کارگر شهرداری ساری گرفته شد.
 
علیرضا باقریان معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری ساری نیز در واکنش به این خبر از ساماندهی نیروهای انسانی در شهرداری ساری خبر داد و گفت: نیروهای روزمزد شهرداری که به صورت روزانه دستمزد دریافت می‌کردند با اجرایی شدن «طرح ساماندهی» از حقوق ماهانه و بیمه برخوردار می‌شوند.

وی افزود: منابع و سرمایه‌های هر سازمان و یا هر ارگانی بخش منابع انسانی آن است. شهر داری ساری هم مستثنی از این قضیه نیست و پیرو این دیدگاه و تأکید شهردار محترم و تیم مدیریتی او، تمام هم‌وغم خود برای ساماندهی این نیروها که سال‌ها بدون تکیف بودند، گذاشت.

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری ساری گفت: با تأکید شهردار ساری مبنی بر ساماندهی این نیروها، در دستور کار معاونت خدمات شهری قرار گرفت و افراد موردنظر شناسایی و در لیست ساماندهی نیروهای روزمزد قرار گرفتند این مهم در حالی اتفاق افتاد که بعضا این افراد بیش از 7 تا 8 سال همچنان بلاتکلیف بودند.

وی گفت: در طرح ساماندهی، این نیروها به صورت تمام وقت همراه با دیگر کارکنان شهرداری در خدمات‌رسانی مطلوب به شهروندان ساروی سهیم می‌شوند.

باقریان همچنین به طرح  ساماندهی نیروهای «شرکتی و حجمی» در شهرداری ساری اشاره کرد و گفت: در این طرح وظایف نیروهای انسانی شهرداری به‌طور مجزا در قالب هشت فعالیت اعم از کنترل و مراقبتی، فعالیت فرهنگی، فعالیت پشتیبانی، فعالیت‌های حفاظت، فنی و عمرانی، رفت‌وروب تعریف و اجرایی شد که خود در توسعه فعالیت‌های شهرداری و خدمات‌رسانی به شهروندان تأثیر بسزایی دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری ساری از اجرایی شدن این طرح از مهرماه سال جاری خبر داد و یادآور شد که اگرچه ساماندهی این افراد بار مالی را برای شهرداری به همراه دارد اما تأکید شهردار ساری بر ساماندهی نیروی انسانی با حفظ کرامت انسانی نیروها و همکاران بوده است.

باقریان تصریح کرد: البته در شناسایی صورت گرفته، افرادی هم بودند که از شهرداری حقوق دریافت می کردند اما حضور فیزیکی نداشتند و این مشکل خودبه‌خود بر بار مالی شهرداری افزوده و این امر سبب سنگینی و ناکارآمدی سیستم شهرداری می‌شد.

وی در واکنش به خبر مبنی بر اخراج تعدادی از نیروهای انسانی شهرداری ساری، تأکید کرد: شهرداری ساری نه‌تنها نیرویی را اخراج نکرده است بلکه شمار زیادی از نیروها را که سال‌ها در شهرداری فعالیت می‌کردند اما بلاتکلیف بودند، ساماندهی کرده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری ساری گفت: تمامی این افراد ساماندهی شدند و هم‌اکنون نیروی بدون تکلیف در شهرداری ساری نداریم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
حسین
واقعا ممنونیم که صدای کارگران شدید امیدواریم شهرداری ساری به تعهدات خودش عمل کند
فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰