تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۰
کد مطلب : ۲۷۶۰۹۲
در آستانه شب عید و فرا رسیدن ایام تعطیلات نوروزی، در شهرستانی گردشگری همچون رامسر حوالی ظهر امروز دانشگاه آزاد تنکابن اقدام به تعدیل پرسنل و کادر درمانی بیمارستان شهر کتالم در شهرستان رامسر کرده است.
۰
plusresetminus
اخراج 50 نفر از پرسنل بیمارستان شهر کتالم رامسر و تحصن کارکنان +تصاویر
به گزارش بلاغ به نقل از رامسرنوین، در آستانه شب عید و فرارسیدن ایام تعطیلات نوروزی، در شهرستانی همچون رامسر حوالی ظهر امروز دانشگاه آزاد تنکابن اقدام به تعدیل پرسنل و کادر درمانی بیمارستان شهر کتالم در شهرستان رامسر کرده است.

طبق این تصمیم، افراد و پرسنل قراردادی این مجموعه به علت کمبود منابع مالی تعدیل می‌شوند و عملا بیمارستان شهر کتالم به تعطیلی خواهد انجامید.

دکتر صلواتی معاون اداری مالی دانشگاه آزاد تنکابن که مسؤولیت اعلام این خبر را به پرسنل بیمارستان کتالم داشته است در جمع مردم و کارکنان بیمارستان کتالم، اظهار کرد: جلسه شورای تامین که هفته پیش در خصوص بیمارستان کتالم برگزار شد از قبل هماهنگی نشده بود و به همین منظور دکتر صمدی حضور نیافت.

وی افزود: در خصوص بحث نیروی کار حدود هشت ماه پیش مشکلات و چالش‌ها را گفتیم و دست دوستی دراز کردیم اما نتیجه نگرفتیم و در حال حاضر دچار حاشیه شده‌ایم.

معاون اداری مالی دانشگاه آزاد تنکابن بیان کرد: زیان‌دهی بیمارستان کتالم در سال حدو 2 میلیارد تومان است و همین امر باعث تعدیل نیرو شد.

صلواتی تصریح کرد: ما یک مجموعه‌ای در بیمارستان کتالم داریم که پرداخت حقوقشان در حد توانمان نیست.

وی اعلام کرد: در حال حاضر تعدیل نیرو قرارداد معین با پرستل بیمارستان کتالم است.

صلواتی یادآور شد: تمام نیروهایی که در بیمارستان می‌مانند، پرسنل قدیمی در رشته خودشان هستند.

در این بین شهروندی خطاب به دکتر صلواتی گفت: شما حتی نیروهای قدیمی را نیز در حال اخراج هستید.

دکتر صلواتی پاسخ داد: ما نیازسنجی کردیم.

مجدداً یک شهروند دیگر اظهار کرد: بیمارستان کتالم نیاز لازم مردم منطقه کتالم و ساداتشهر است، نیاز دانشگاه آزاد تنکابن در برهه‌ای به داشتن بیمارستان بود و برای همین بیمارستان کتالم به اسم بیمارستان ثبت شد و الان دیگر نیازی به بیمارستان کتالم ندارد و برای همین در فکر تعدیل نیرو است.

تعدیل نیرو در این برهه زمانی از سال نادرست بود

شریعت‌نژاد نماینده مردم شهرستان‌های رامسر، تنکابن و عباس‌آباد نیز در این رابطه در تماس تلفنی با ابراز تاسف از وضعیت پیش آمده، اظهار کرد: اعلام و اجرای تعدیل نیرو در این برهه زمانی از سال کار نادرستی بود.

شریعت‌نژاد گفت: پس از این تحصن، فرماندار شهرستان ضمن انتقال مشکل به بنده، پیگیری‌ها و اقدامات لازم در حال برنامه‌ریزی و اجرایی کردن است.

این نماینده مجلس افزود: دانشگاه آزاد به علت عدم توانایی در اداره بیمارستان مجبور به تعدیل نیرو شده است و باید برای کارکنان این مرکز درمانی چاره اندیشی شود.

شریعت‌نژاد با بیان اینکه بیمارستان کتالم تعطیل نخواهد شد، گفت: در تلاشیم مجوز مرکز تخصصی نازایی غرب مازندران را از سوی وزارت بهداشت کسب کنیم تا این بیمارستان به صورت تخصصی اداره شود.

وی با اشاره به اینکه هم دانشگاه آزاد و هم دانشگاه علوم پزشکی در خصوص این بیمارستان کم‌کاری کرده‌اند، بیان کرد: باید کارکنان این بیمارستان که قراردادشان تا پایان امسال بود تمدید شود.

شریعت‌نژاد افزود: فعلا قراردادی 85 روزه با کارکنان بیمارستان کتالم بسته شود تا در این فرصت بتوانیم اقدامات لازم جهت بکارگیری این نیروها در دانشگاه علوم پزشکی مازندران را پیگیری کنیم.

گفتنی است تحصن و تجمع پرسنل و مردم این شهر در بیمارستان کتالم همچنان ادامه دارد و متاسفانه به وضع بیماران اورژانسی شهر کتالم در بیمارستان رسیدگی نمی‌شود.

تاکنون نیز مسؤولان ارشد شهرستانی در بیمارستان کتالم حضور نیافته‌اند و مردم و پرسنل بیمارستان نیز از خروج دکتر صلواتی معاون اداری مالی دانشگاه آزاد جلوگیری می‌کنند و درب ورودی بیمارستان قفل شده است تا به گفته خودشان تکلیف این تصمیمات و پرسنل این مجموعه روشن شود.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

برکات همراهی با قرآن
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۷
مگر دزدها به مرخصی می‌روند؟!
يکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۷