رأی اولی‌ها به صحنه آمدند؛

اولین رأی و اولین گام

تاریخ انتشارجمعه ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۶
کد مطلب : ۴۸۷۱۵۶
انتخابات ریاست جمهوری امسال با حضور پرشور رأی اولی‌ها حال و هوای تازه‌ای به خود گرفت، جوانانی که برای نخستین بار تجربه رأی دادن را پشت سر گذاشتند.
۰
plusresetminus
اولین رأی و اولین گام
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ؛  انتخاب، همیشه اقدامی مهم و تأثیر گذار در زندگی افراد است، اما مشارکت در انتخابات و حماسه حضور برای فردی که تازه به بلوغ سیاسی رسیده بسیار مهم و گرامی است چراکه جوانانی با افکار نو و تازه در جشن سیاسی انتخابات حاضر می‌شوند تا مهر حضور و توجه به ارکان کشور را برای نخستین بار در زندگی خود به ثبت برسانند.

بهار رأی اولی‌ها در انتخابات ۱۴۰۳ طراوتی از نوع شور و اشتیاق حضور را به همراه دارد تا با انتخابی نو و آگاهانه سرنوشتی درخشان را برای خود و دیگر هموطنان رقم بزنند.

نخستین مهر حضور در بهار ۱۴۰۴ برای رأی اولی‌ها ثبت می‌شود و این حضور نه تنها در ذهن تک تک آنان برای همیشه ماندگار خواهد ماند بلکه نتیجه و ثمره این انتخاب نو دوره‌ای چهار ساله را در تاریخ ایران اسلامی ثبت و ضبط خواهد کرد.

در این میان و در دل حماسه حضور مردم، رای اولی‌هایی که حاضر به عکس گرفتن هم نبودند اما آمده بودند تا مهر تایید به وفاداری‌شان به ایران را بزشنند، آمده بودند به عشق رهبرشان هرچند در ظاهر شاید زیاد معتقد بنظر نرسند؛ ازشان که می پرسید چرا آمدید می‌گویند آمدیم تا کسی دیگر به جای‌مان تصمیم نگیرد و آمدیم تا در سرنوشت کشورمان، سهیم باشیم.
 
مائده رضایی از جمله رای اولی‌هایی‌است که اگر از روی ظاهرش قضاوتش می‌کردیم به هیچ عنوان باور نمی‌کردیم که عاشق رهبر باشد اما هنگامی که با او هم‌کلام شدیم به وفاداریش پی بردیم و متوجه شدیم که نباید از روی ظاهر قضاوت کرد بلکه باید بدانیم که فرزندان این نظام هر چند از اقتصاد ناراضی و بیکارند اما همچنان پای نظام ایستاده‌اند.
 
مائده از جمله همان رای اولی‌هایی است که آمده بود تا چشم بدخواهان نظام را کور کند؛  او در گفتگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به اینکه عاشق رهبرش است، گفت: آمده‌ام تا اثبات کنم که تا پای جان به عشق رهبرم برای این نظام ایستاده‌ام.
 
 وی ادامه داد: با تمام دلخوری‌هایم اما آمدم تادیگران به جایم تصمیم نگیرند و در آینده کشورم تاثیرگذار باشم.
 
دانش آموز سال آخر دبیرستان با اشاره به اینکه می‌خواهم ایرانی آباد را در سال‌های آينده تجربه کنم، بیان کرد: زمانی وطنم آباد و سربلند خواهد بود که جوانانش در سرنوشت کشورشان تاثیر گذار باشند و این هیچ‌گاه امکان پذیر نخواهد شد مگر آنکه خودمان برای سرنوشتمان تأثیر گذار باشیم تا در آینده از انتخاب اشتباه، پشیمان نشویم.
 
فاطمه حسینی نیز یکی دیگر از جمله رای اولی‌هایی‌است که باشوق و ذوق از حضورش در نخستین انتخابات عمرش، می‌گوید: بالاخره توانستم در تصمیم‌گیری کشورم بعد از سال‌ها تاثیر گذار باشم و حال به جای آنکه تماشاچی تصمیم دیگران باشم، خود نیز برای کشورم تصمیم می‌گیرم.
 
وی با اشاره به اینکه دشمن ازهر فرصتی برای ضربه زدن به این نظام استفاده می‌کند، گفت: نمی‌دانم چرا سرنوشت کشور ما برای دشمن آن‌قدر مهم است که تمام فکرشان این شده که چه کسی سکان این کشور را به دست خواهد گرفت، اما در حالی که ما کمتر به این موضوعات توجه می‌کنیم. 
 
این رای اولی، ادامه داد: هرچند که دشمن همیشه می‌گوید ما توهم توطئه داریم اما حال این روزها با تبلیغات‌های سنگین‌شان می‌توان این قضیه را درک کرد که کار دشمن، دشمنی است و هیچگاه به فکر مردم کشورمان نبوده و نیست؛ به همین خاطر است که نمی‌خواهد ما گزینه اصلح را انتخاب کنیم و اصلا در تصمیمات کشورمان تاثیر گذار باشیم که در تمام صحنه‌ها، خود صحنه گردانی کند و ما را به کشورهای زیر سلطه خودش تبدیل کند.
 
 حسینی اذعان کرد: هیچ‌گاه افتخار دفاع از وطنم را نداشته‌ام اما حال این زمان فراهم شده است که با رای‌ام از وطنم دفاع کنم و بگویم دیروز خون شهیدان در سرنوشت کشورم تاثیر گذار بود و امروز رای من، می‌تواند از کشورم در برابر دشمنان دفاع کند.
 
علی نیز یکی دیگر از جمله رای اولی‌های مازندرانی‌است که امسال آمده است تا با انگشت آبی‌اش، مهر تاییدی بزند به تصمیمات کشورش، برای امید به آینده‌ای بهتر و زندگی راحت‌تر...
 
وی در گفتگو با خبرنگار بلاغ می‌گوید: برای ساخت تمدن لازم است خودسازی و جامعه‌سازی داشته باشیم که این امر با نسل ما امکان پذیر است.
.
وی ادامه می‌دهد: در واقع می‌توانیم جهان را با تمدن‌سازی دگرگون کرده و آن را به مسیر رشد و تعالی هدایت کنیم و حال با حضور فعال در رویدادهای مهم اجتماعی مانند انتخابات، می‌توانیم نقش‌آفرین عرصه تمدن‌سازی خودمان باشیم.
 
این رای اولی، تصریح می‌کند: سالیان گذشته به عشق اینکه انگشتم جوهری شود، به همراه والدینم سر صندوق اخذ رای حاضر می‌شدم، اما ناراحت بودم که گزینه مورد نظرم با والدینم متفاوت بوده و نمی‌توانستم نظرم را به آن‌ها تحمیل کنم، در حالیکه اکنون خوشحال هستم که  خودم در سرنوشت کشورم تاثیر گذار هستم.
 
آقای احمدی نیز که رای اولی است در گفتگو با خبرنگار بلاغ می‌گوید: هرچند حس غریبی است اما این حس غریب را دوست دارم که می توانم کسی را انتخاب کنم که اتفاقات خوبی را برای کشورم رقم بزند.
 
وی با اشاره به اینکه آینده از تصمیمات امروز، حسرت نخواهم خورد؛ عنوان کرد: هر چند من هم مانند دیگران معتقدم که مشکلات وجود دارد، سوء مدیریت‌ها بیداد می‌کند، گرانی هست و ده‌ها مشکل دیگر، اما نباید باعث شود که بی اعتنا از انتخابات گذشت بلکه باید در راستای رسیدن به ایرانی آباد، هر یک به ظایف خودمان عمل کنیم که وظیفه امروزمان، مشارت در انتخابات برای تعیین و انتخاب، رئیس جمهور کشورمان است.
 
این رای اولی،  با اشاره به اینکه دولت سیزدهم در رفع مشکلات تلاش بسیاری کرد، افزود: نباید انتظار داشت که دیگران مشکلات ما را حل کنند، بلکه باید خودمان در این راستا تلاش کنیم.

احمدی یادآور شد: خواستن توانستن است و من آمده‌ام از ریاست جمهور بخواهم که با اتکا به توان جوانان غیور کشور، تمام تلاشش را برای رسیدن به ایرانی سربلند و پیروز، خرج کند.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جایگاه  ویژه « عدالت»  در اســلام
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۴۶
حکم تنفیذ، مبنای مشروعیت جمهور
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۶
زباله، چالش حیاتی برای مردم مازندران
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۵
امروز و فرداهایی که ۶ ساله شد
يکشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۱
انتظارات مردم از رئیس‌جمهور
شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۹