تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۴
کد مطلب : ۴۶۶۴۹۸
مشکلات برنجکاران و باغداران مازندرانی در زمینه فروش محصولات تولیدی در جلسه مشترک مجمع نمایندگان و استاندار مازندران مورد بررسی قرار گرفت.
۰
plusresetminus
دپوی ۶۰۰ هزار تن برنج در کارخانه‌های شالیکوبی/سیاست‌های حمایتی دولت از برنج‌کاران افزایش یابد
به گزارش بلاغ، مشکلات برنجکاران و باغداران مازندرانی در زمینه فروش محصولات تولیدی در جلسه مشترک مجمع نمایندگان و استاندار مازندران مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که مدیران کل جهاد کشاورزی، صمت  و رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان نیز حضور داشتندحسینی پور استاندار مازندران با اشاره به نارضایتی باغداران و برنج کاران از وضعیت نامطلوب بازار این تولیدات بر عزم قاطع مدیریت اجرایی استان برای حمایت از کشاورزان و باغداران تاکید کرد.

استاندار مازندران با اشاره به دپوی ۶۰۰ هزار تن برنج تولیدی امسال در کارخانه های شالیکوبی گفت: با پیگیری مشترک مجمع نمایندگان و استانداری مازندران از وزارت جهاد کشاورزی مقرر شد دولت در اقدامی حمایتی سازمانها و دستگاههای دولتی را مکلف به خرید برنج داخلی کند که این اقدام کمک شایانی به اقتصاد برنج کاران خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به راه اندازی ناوگان حمل ونقل هوایی کارگو برای صادرات محصولات  مازندران به خارج افزود: با تشکیل کارگروه‌ ویژه با حضور نمایندگان مجلس ، استانداری و دستگاه‌های اجرایی استان پیگیری در مورد حمایت عملی از تولیدکنندگان برنج و مرکبات شتاب خواهد گرفت.

کمال علیپور رئیس مجمع نمایندگان مازندران نیز با اشاره به جلسه مشترک مجمع با معاون اول رئیس‌جمهور گفت: مجمع نمایندگان استان با جدیت روند حمایت از تولید کنندگان محصولات استراتژیک  مانند برنج و دیگر تولیدات زراعی وباغی را در دستور کار دارد.

وی با اشاره به توانایی مازندران در تولید ۴۴ درصد برنج مورد نیاز کشور خواستار افزایش سیاست‌های حمایتی دولت در قبال برنج کاران شد.

گفتنی است در این جلسه اعضای مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به بحرانی بودن وضعیت برنج کاران و باغداران مرکبات بر لزوم تشکیل کارگروه پایش، بررسی و پیگیری روند حمایت از تولید کنندگان این محصولات در سطح ملی واستانی تاکید کردند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
قهرمان فرار از خودنمایی
پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۳
اقدامی مثبت با انتقاد به سران سه قوه
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۹