تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۲
کد مطلب : ۴۶۴۵۸۴
۰
plusresetminus
 عصبانیت از اینترنت مخصوص کودکان یا نگرانی برای کتابخانه‌­های کانون؟!

به گزارش بلاغ؛ روزنامه شرق در صفحه نخست خود دو یادداشت را به موضوع کتابخانه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اختصاص داده است.

در این متن آمده: «در این وانفسا، جای تعجب و تأسف است که به جای هر تصمیم و سیاستی، به جای هر انقلابی در حوزه تربیت و فرهنگ، می‌‌گویند به آخرین میراث کانون هم قرار است چوب حراج زده و به نهاد کتابخانه‌های کشور سپرده شود تا اضمحلال و سقوط سریع‌تر ادامه پیدا کند.»
این نوشتار افزوده: «به بهانه بودجه‌هایی که انگار قرار است باز هم تحلیل برود، اگرنه، اگر کتابخانه‌های کانون زیان‌ده‌اند و هزینه‌برند، چه فرقی می‌کند که دست چه کسی باشند. اگر قرار است رونقی به آنها داده شود، چرا کانون بانی‌اش نباشد و آن را به دیگری بسپارد. شگفت اینکه پشت این تصمیم هم نام وزارت ارشاد شنیده می‌شود که باید متولی و دغدغه‌مند فرهنگ‌‌سازی در کشور باشد. جایی که باید بیش از همه به الواح سپید ذهن‌های کودکانه اهمیت دهد و متوجه باشد که آینده کجا ساخته می‌شود.‌حالا، به خاطر همه آن گذشته پرنقش و نگار و سازنده و به امید روزهایی که در پی خواهد آمد، ملتمسانه از وزیر ارشاد می‌خواهیم که در تصمیم اخیر تجدیدنظر کند. عاجزانه درخواست‌مان این است که با کانون مهربان باشند، اگر نمی‌توانند آن را به روزهای اوج برگردانند، اگر توانایی این را در خود نمی‌بینند که آن را به بازوی فرهنگی قدرتمندی تبدیل کنند، از حفظ و زنده نگه‌داشتنش چشم‌پوشی نکنند.»
چند روز قبل بود که همین روزنامه شرق در یکی دو یادداشت از این موضوع که قرار است بسته اینترنت مخصوص کودکان و نوجوانان تنظیم شود، سخت عصبانی و برآشفته شده و به این موضوع یورش برده بود که چرا تصمیم دارند اینترنتی همسو با سن و سال کودکان و نوجوانان که در آن راه دسترسی به محتواهای مروج خشونت، غیراخلاقی و مبتذل و مغایر فرهنگ بسته شده تدارک ببینند!
حالا اما این روزنامه ظاهرا نگران موضوع کتابخوانی کودکان و نوجوانان شده آن هم بر پایه خبری که وزارت ارشاد آن را تکذیب کرد. به راستی کدام را می‌توان باور کرد اینکه اصلاح‌طلبان دوست دارند کودکان در فضای ناامن اینترنت رها باشند یا اینکه نگران کتاب خواندن کودکان هستند؟!
در این باره گفتنی است که دو روز قبل مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این موضوع واکنش نشان داد و آن را جو‌سازی و دروغ خواند. این در حالی است که انتشار یک گزارش و ارجاع آن به کمیسیون‌های تخصصی دولت منجر به این واکنش‌ها شده است. خبر اولیه نامه پیشنهاد وزارت ارشاد روز ۱۹ شهریورماه ۱۴۰۱ از سوی پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیئت دولت منتشر و یک روز بعد به نقل از این پایگاه در خبرگزاری‌ها منعکس شد. اینک مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در توضیحات ارسالی برای رسانه‌های خبری عنوان کرده است که «انتشار یک گزارش کارشناسی را که هنوز فرآیند بررسی‌های قانونی خود را حتی در کمیته و کمیسیون‌های تخصصی دولت نیز شروع نکرده، عملی نادرست می‌داند.»
 بانیان خسارت محض برجام، رفع تحریم را مطالبه می‌کنند!
روزنامه پادوی اشرافیت غربگرا که از متهمان خسارت محض برجام و دو برابر شدن تحریم‌هاست، لغو تحریم را مطالبه می‌کند!
روزنامه «جمهوری اسلامی» دیروز در سرمقاله خود نوشت: «روشن است که دولت سیزدهم با فرجام یافتن مذاکرات وین و امضاء توافق برجامی به‌شرط آنکه مانع‌تراشی‌های زیاده‌خواهانه وجود نداشته باشد موافق است. هرچند بعضی از دولتمردان کنونی قبل از آنکه مسئولیت اداره کشور را به دست بگیرند سخنان دیگری می‌گفتند، ولی در طول یک‌سال گذشته مواجه شدن با واقعیت‌های ملموس به آنها فهمانده است که برای مدیریت کشور به رفع تحریم‌ها نیاز دارند. این تمایل نباید تحت‌الشعاع کارشکنی اقلیتی قرار گیرد که دنبال خریدن وقت برای تقویت جناح ترامپ در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا در آبانماه هستند.»
مطلب آمیخته به تحریف و روایت‌‌سازی وارونه فوق در حالی است که لغو بالمره تحریم وعده مدعیان اصلاحات ـ اعتدال در دولت برجام بود اما در اثر اعتماد به دشمن، وادادگی و توجیه عهدشکنی مکرر طرف غربی و در نتیجه گستاخ‌تر شدن آنها، تحریم دو برابر شد و از همین رو این طیف باید پاسخگوی تحریم‌های رگباری، برباد رفتن فرصت‌ها و ظرفیت‌ها پای وعده‌های پوچ دشمن و خسارت‌های هنگفت به کشور در اثر سیاست غلط تعلیق و انتظار باشد نه مطالبه‌گر. این طیف امروز هم مطابق خواسته سه رئیس‌جمهور آمریکا در برجام (اوباما، ترامپ، بایدن) به تبرئه دشمن و تخطئه ایران اقدام و لزوم توافقی بی‌چفت و بست و فاقد ضمانت را پمپاژ می‌کند که نیاز دشمن را برآورده کند و ماحصل آن برای ایران، مشتی وعده نسیه و دسترسی آمریکا به مکانیسم ماشه باشد. مدعیان اصلاحات ـ اعتدال همواره مطابق خواست آمریکا، مذاکره بر سر توانمندی موشکی و نفوذ منطقه‌ای ایران را جار زده‌اند تا ایران به لقمه‌ای آسان برای بلعیده شدن تبدیل شود. برخورد امنیتی و قضایی با این طیف وطن فروش و شبکه نیابتی دشمن در داخل ضرورتی فوری است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بارش شایعات در مازندران
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۳۰
مثبت‌اندیشی و فواید آن
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۹