تاریخ انتشاردوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۸
کد مطلب : ۴۵۱۵۶۳
آمدی جان دل، هوای نفس هایمان بوی عطر نرگس گرفته است، انتظار تلخ بود، اما امدی حالمان را خوب کنی، اربعین نرفتنمان را با دیدن تو، با بوی حرم نازنین زینب کبری جبران کنیم.
۰
plusresetminus
خانطومان تکه‌ای از مازندران/ ایستادگی مثال‌زدنی شیرمردان لشکر ۲۵ کربلا در نبرد با تکفیری‌ها
به گزارش بلاغ؛ انگار قرار بود با پاییز بیایی با باران های خزان، دلتنگی های عصرهای مهر، غروب های پنجشنبه ها و بیقراری های اربعین، اری اربعین امسال که نتوانتسیم طواف کربلا کنیم، تو آمدی تا حج عاشقی های محرم قبول شود، آمدی طواف خانه دل کنیم، آن هم از سرزمینی که هنوز صدای خطبه های زنی، قرن هاست محصورش کرده است.

 تو می ایی بعد از چهار سال تا پاییز بوی اردیبهشت بگیرد، عطر آمدن، این انتظار فراتر از چهار سال بود، اما سوغاتی هایت از خان طومان زودتر بدست ما رسید، داستان ایستادگی ات غصه شبانه کودکان زیادی شد تا خواب های شیرین شجاعت ببینند.

مریم شکری در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به زندگی مشترکش با شهید رضا حاجی زاده، گفت: نه سال با هم زندگی کردیم حاصل زندگی ما فاطمه هلما و محمد طاها هستند.

وی با بیان ویژگی های اخلاقی شهید رضا حاجی زاده، عنوان کرد: مومن، با اخلاق و خانواده دوستی از ویژگی های رفتاری شهید رضا بود، هیچ وقت به دنبال اسم و رسمی نبود، همیشه درکارهایش اخلاص داشت و خدا را مدنظر می گرفت.

شکری تصریح کرد: هیچ وقت مخالف کار شهید رضا نبودم و نمی خواستم جلو کارهایش را بگیرم، ماهها می شد که به ماموریت برود، اما ماموریت هایش در داخل مرزهای کشورمان بود، از اینکه به سوریه برود می گفتم که در کشورخودمان دفاع کند.

وی ادامه داد: یک شب بعد مراسم محرم به من  گفت همانطور امام حسین ع برای عدالت رفتند و امروز امام زمان عج ما ولی ماست و باید برای حق دفاع کنیم، ما برای نجات مسلمان به سوریه می ریم و این حرفش مرا قانع کرد، زمانی با خودم می گفتم، میخواهم زندگی امام زمانی عج داشته باش و امروز زمانی است که ارزویم را باید عملی کنم.

آمدی جان دل، هوای نفس هایمان بوی عطر نرگس گرفته است، انتظار تلخ بود، اما امدی حالمان را خوب کنی، اربعین نرفتنمان را با دیدن تو، با بوی حرم نازنین زینب کبری جبران کنیم.

جان دل خوش امدی، یعقوب وار منتظر امدنت بودیم تا بیای و سرفرازمان کنی، بیایی و پنجشنبه هایمان جای خالی ات را با گل های نرگس و مریم پر کنیم، قاب خالی ات عکس لبخندت را کم داشت بیایی و دوردانه هایت بودنت را لمس کنند.

دوباره امدی به اغوش خانواده ات، بی تابی های عزیزدانه هایت، بیقراری های همسرت، دل اشوبه های مادرت، انتظار پدرت، سایه اقتدار برادرت همه اینجا جمع شده اند تا بیایی و پایان بدهی درد این هجران را

 خوش امدی مسافر خانطومان، اشکهای فراق را جمع کرده ایم تا لحظه دیدار برایت بیاوریم، اما آنقدر ذوق از دیدنت داشتیم که فقط اشک شوق فاصله میان ما و تو بود.

شکری خانطومان را تکه ای از مازندران خواند و اظهار کرد: فکر نمی کردم جایی غیراز ایران به این شدت تعلق خاطر داشته باشم و دلتنگی ام برطرف شود، در دو روز سیزده شهید تقدیم کردیم و تقریبا بیشتر شهرهای مازندران شهید دادند.

وی به اهیمت خانطومان اشاره کرد و افزود: واقعه خانطومان مکانی بسیار مهم و استراتژیک که از نظر نظامی برای تکفیری ها بسیار مهم بود و تصاحب این منطقه برایشان ارزو شده بود.

همسر شهید حاجی زاده از مقاومت شیرپسران مازندرانی در مقابل تکفیری ها بیان کرد و یاداور شد: حاج قاسم  در سخنرانی هایشان گفتند، در جبهه مقاومت بچه های لشکر 25 کربلا بی نظیری بود؛ چرا که در اکثریت جنگ ها به چند ساعت خاص محدود می شد، اما در خانطومان دو شبانه روز ایستادگی کردند و این در نوع خود کم نظیر بود.

وی از حرف ها و توصیه های همیشگی شهید حاجی زاده، گفت: همه کارهایتان را برای رضای خدا و با حضور خدا انجام بدید، در مقابل اتفاقات روزمره می گفتند مگر خبری است، قرار است همه ما روزی از دنیا برویم، هدف ما از دنیا این است که به تکامل برسیم .

 این همه شوق و شور مردم با امدن تو، شهر را پر از بوی رازقی کرد، بوی گلهای نرگس، رفتنت پرچم عزت شیعه را سرافراز کرد و امدنت جریان عشق را یاداوری کرد که تو هنوز زنده ای و حالا مزار تو قرارهای دلتنگی مان خواهد بود.

 16 غنچه مازندران، در خانطومان ستاره شدند، ستاره های دنباله داری که امروز در مسیرشان کودکانه های زیادی بزرگ می شوند، همان مسیری که دیروز از کربلای 5 گذشت و خانطومان و فردا در رکاب صاحب زمان در مقابل ظالمان می ایستند و این پرچم عدالت و مردانگی است که بر جهان مستولی خواهد شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين