تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۵
کد مطلب : ۴۴۹۶۴۴
امروز، بعد از پایان تعطیلات، بعد از روزهای خوش مسافران، موج چهارم به سرعت نور تهدیدی بزرگ شده است، همانطور که مردم به عادی انگاری برچسب خورده اند، کسی یادش نمی آید که در روزهای پایانی اسفند ماه ستاد مبارزه با کرونا دروازه پیک چهارم را به مازندران باز کرد.
۰
plusresetminus
باخت مهمان نوازها از عید/مازندران فرا قرمز شد
به گزارش بلاغ؛خیلی دور از ذهن نبود، همه حدسش را می زدند زمانی که از وضعیت نارنجی به زرد تبدیل شدیم، بعد از خوش خوشان تعطیلات چه بر سر مازندران خواهد آمد، روند وضعیتی که بیشتر از آنکه به مصلحت توجه کند، به منفعت توجه می کند، تعطیلات با هجوم مسافران پایان یافت و در اخرین روزش تذکر های محدودیتی نشان از روزهای سخت برای این استان مهمان نواز می داد.

امروز، بعد از پایان تعطیلات، بعد از روزهای خوش مسافران، موج چهارم به سرعت نور تهدیدی بزرگ شده است، همانطور که مردم به عادی انگاری برچسب خورده اند، کسی یادش نمی آید که در روزهای پایانی اسفند ماه ستاد مبارزه با کرونا دروازه پیک چهارم را به مازندران باز کرد.

در حالی که با وضعیت زرد سال نو را آغاز کردیم، بعد از کمتر از بیست روز از 1400 جز چهار شهر مابقی در وضعیت قرمز هستند.

شیب 90 درجه کرونایی
رمضانی رئیس اداره بهداشت آمل با اشاره به شیب 90 درجه ای کرونا در آمل گفت: با سرعت بسیار زیادی وارد پیک چهارم ویروس کرونا می شویم و یک هفته طلایی داریم تا بتونیم وضعیت را کنترل کنیم.

رعایت 50 درصدی مازندران از پروتکل ها
وی با بیان اینکه تعطیلات بیشترین کاهش رعایت پروتکل هایی بهداشتی را داشتم، عنوان کرد: درصد رعایت مازندرانی ها از پرتکل ها 50 درصد شده است، اوج ان در روز ۱۳به در بود که هر زمین خالی پر از تجمع را شاهد بودیم، افرادی بدون ماسک و بدون فاصله اجتماعی که متاسفانه شیوع کرونا را تشدید کردند.

رئیس اداره بهداشت آمل ادامه داد: با شیوع کرونا انگلیسی برخی از افراد جامعه به آن مبتلا شدند و این نموداری که شیب نود درجه است نشان میدهد که ویزیت بیماران سرپایی بسیار شیب تندی دارند و این نگران کننده است.

از 80 به 190 !
وی از تعداد 189 بیمار بستری در بیمارستان های امل خبر داد و افزود: تعداد بیماران که در اواخر اسفند به۸۰ تن رسیده بود امروز به ۱۸۹ بیمار رسیده و این نشان دهنده این است که روز های سختی را در پیش خواهیم داشت.

رمضانی از یک هفته تا ده روز فرصت طلایی پیش رو گفت: این بیماری برای شهر و برای کل کشور ایجادشده حداقل تعداد بیماران تولید شده، تلاش کنیم افرادی که بیمار شدند آن را به دیگران انتقال ندهند بعد از دو هفته پیک بیماری کاهش پیدا خواهد کرد و این منوط این به اینکه بتوانیم رعایت و نظارت کنیم.

وی با تاکید اعمال محدودیت های کرونایی خاطرنشان کرد: فضای اطلاع رسانی را در شهر دوباره مانند شرایط قرمز کنیم، هم از طریق شهرداری، تبلیغات با بلندگو ها در سطح شهرباید اطلاع رسانی کنیم و هم فضای مجازی جامعه شرایط متوجه وضعیت شوند تا  فضای عادی سازی از بین برود.
 
اعمال محدودیت ها
رئیس بهداشت آمل ادامه داد: باید گیت ها را مانند قبل مستقر کنیم در ابن ده روزی تردد های شبانه را کاملا کنترل بکنیم، پر خطر ترین جاها برای ما رستوران ها و تالارهاهستند، هر رستورانی که بخواهد داخل فضای رستوران غذا ارائه کند پلمپ شود.

وی تصریح کرد: حق سلف کردن غذا داخل مکانش را ندارد و همه باید بیرون بر شوند؛ چرا که ویروس جهش یافته است ما با این نگاه که همه بیمارانمان به این ویروس جهش یافته مبطلا شدند این تصمیمات را می‌گیریم، معمولاً در رستوران ها و تالار ها ماسک را بر میدارند و غذا میخورند و بیش از نیم ساعت می نشینند.

مسافران یا سهل انگاری؟

رمضانی  با تاکید اینکه بسیاری تصور می کنند مسافران اصلی ترین عامل شیوع کرونا هستند، اظهار کرد: اولین شهری که در مازندران وضعیت قرمز شد قائمشهر بود که شهر توریستی نیست و شهر صنعتی و کارگری است.

وی در خصوص کرونای انگلیسی در امل خاطرنشان کرد: هیچ فوتی از کرونای انگلیسی تا این لحظه نداشتیم، 5 بیمار کرونای انگلیسی شناسایی که دو نفر ان ترخیص شدند.
 
20 درصد بیماران مازندران در آمل

علیرضا شریعت در ادامه  عنوان کرد: 189 بیمار کرونایی بستری که 20 درصد بیماران کرونایی مازندران را تشکیل می دهند در امل بستری هستند و این روند رو به افزایش است.

وی دو هفته آینده را با افزایش بیشتر روند ویروس کرونا دانست و تاکید کرد: افزایش امروز نتیجه تجمعات و شلوغی های بازار عید است، در ده روز آینده ننتیجه دید و بازدیدها نشان داده می شود.
 
کرونا به سرعت آسانسوری
 
شریعت از افزایش شیوع کرونا به حالت اسانسوری اشاره کرد و افزود: افزایش شیوع از حالت پلکانی به اسانسوری تبدیل شده است و دو هفته پیش رو که دو هفته طلایی هستند می توانند تاثیر بسزایی در کنترل و یا افزایش کرونا داشته باشند.

وی از اعمال محدودیت های کرونایی در امل خبر داد و افزود: برابر مصوبه ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا محدودیت های وضعیت قرمز اعمل می شود که از این رو برای گروههای شغلی 3 و 4  و تمام رستوران ها فقط در محدوده غذاهای بیرون بر فعالیت کنند، منع تردد نیز اجرا خواهد شد و هر گونه تخلفی پلمپ می شود.
 
این دو هفته طلایی خوانده می‌شود، حداقل در این دو هفته با رعایت اصول و پرتکل های کرونا این ویروس را متوقف کنیم و نگذاریم بیش از این جان عزیزانمان به خطر بیفتد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
رفع تحریم‌ها و اصولی که نباید نادیده گرفت!
پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱
مظلومیت بانویی تاریخ‌ساز
پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۶
مظلوم‌ترین سردار مازندرانی
چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۴