تاریخ انتشارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۲
کد مطلب : ۴۴۴۳۷۷
انتخابات هیأت فوتبال استان مازندران یک فرصت بزرگ برای خانواده فوتبال مازندران است که با انتخابی صحیح قطعا می‌توانند آینده فوتبال این استان را تضمین کنند. اینکه نمایندگان مجلس و یا هر مسؤول سیاسی‌ که بخواهد شخص مورد نظر خودش را به مدیرکل ورزش و جوانان مازندران تحمیل کند شاید جذابیت این انتخابات را از بین ببرد.
۰
plusresetminus
فوتبال مازندران در انتظار یک تغییر بزرگ/چه کسانی اعلام آمادگی کردند؟
به گزارش بلاغ، ورزش فوتبال ریشه در وجود مردم این خطه دارد. مازندرانی‌ها عاشق این رشته پرهیجان هستند و با فوتبال زندگی می‌کنند. زندگی ماورای طبیعی با فوتبال سبب شده تا مردم مازندران کارشناسان بزرگی در زمینه فوتبال باشند.

فوتبال جزئی از زندگی آنهاست و مرگ فوتبال، سکته خفیف و شدیدی را برایشان به دنبال خواهد داشت. مردم مازندران با فوتبال نفس می‌کشند و با فوتبال زندگی می‌کنند. عشق به معنای واقعی را می‌شود در استادیوم‌های گلی و بی‌چمن ورزشگاه‌های مازندران یافت.

در سرسبزترین نقطه کشور، استادیوم‌ها و زمین‌های فوتبال‌مان چمن ندارد اما کلی عاشق دارد که از عشق‌شان دست نمی‌کشند.

کوچک و بزرگ، جوان و پیشکسوت هم نمی‌شناسد و این فوتبال بخشی از زندگی مردم مازندران است.اما این روزها ورزش استان مازندران یکی از حساس‌ترین روزهای خودش را سپری می‌کند و انتخابات تاثیرگذار در مهم‌ترین هیأت‌های ورزشی استان، چالش جدیدی را به ورزش مازندران تحمیل کرده است.

از والیبال، هندبال، تکواندو و ورزش‌های رزمی که بگذریم از فوتبالی که تمام وجود مردم این خطه است نمی‌شود گذشت؛ با وجود داشتن استعدادهای فراروان، بیش از دو دهه است که فوتبال مازندران در چارت مدیریتی خودش تغییری ندیده و تیغ تیز انتقادات در طول این سال‌ها همیشه به سمت این هیأت بزرگ ورزشی بوده است.

امروز ۱۵ آذر ۱۳۹۹ دقیقا زمانی است که طبق اعلام برنامه‌ریزی مدیر گروه قهرمانی باید علاقه‌مندان به حضور در انتخابات هیأت فوتبال استان مازندران اسم‌نویسی کنند. انتخاباتی که بهمن ماه ۱۳۹۹ قطعا برگزار خواهد شد و خانواده بزرگ فوتبال مازندران باید آینده خودشان تصمیم‌گیری کنند.

* فوتبالی‌ها " پویش تغییر " راه انداختند
منکر زحمات و تلاش اعضای هیأت فوتبال استان مازندران که دو سه دهه‌ای است درون این هیأت بزرگ ورزشی مشغول به فعالیت هستند، نیستیم، اما فوتبالی‌ها به دنبال ایده‌هایی نو و جدید هستند. اخیرا کمپینی در شبکه‌های مجازی به راه افتاده که فوتبالی‌ها خواستار تغییر اساسی در بدنه هیأت فوتبال مازندران شدند.

اصل ماجرای پویش تغییر در بین فوتبالی‌ها اینگونه است که فوتبالی‌ها بر این باورند که فوتبال مازندران برای احیا و برای نفسی تازه نیاز به مدیری از خارج از بدنه هیأت فوتبال دارد. شخصی که هم علم این کار را داشته باشد و هم از مدیریت ورزشی سر در بیاورد.

هرچند درون هیأت فوتبال مازندران هم بعد از حدود سه دهه فعالیت، اشخاص موفقی نیز برای مدیریت فوتبال مازندران حضور دارند، اما فوتبالی های مازندرانی با راه اندازی این پویش، خواستار روی کار آمدن شخصیتی جدید هستند و آنها دیگر شخصی از درون همان چارت قبلی را نمی‌پذیرند و خواستار نفسی تازه در هیأت فوتبال مازندران هستند.

این را هم نباید فراموش کنیم که فوتبال مازندران به اندازه کافی استعداد و توانایی دارد و قطعا بدون مدیر هم این فوتبال از رشد و مسیر موفقیت خارج نخواهد شد، اما نیاز است، شخصی هدایت این هیأت بزرگ ورزشی را برعهده بگیرد که ارتباطات قوی با فدراسیون و سازمان لیگ داشته باشد و علم روز مدیریت را بداند تا بتواند قدر سرمایه‌های مازندران را بداند و به درستی این فوتبالی که در قلب مازندرانی‌ها جای دارد را به سمت موفقیت‌های بیشتر و اصولی هدایت کند.

* چه کسانی اعلام آمادگی کردند !؟
طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی باید از امروز ۱۵ آذر ۱۳۹۹ اسم نویسی برای انتخابات هیات فوتبال مازندران آغاز شود اما تاکنون خبری از اعلام و فراخوان ثبت‌نام بر روی سایت اداره کل ورزش و جوانان مازندران نشد و فوتبالی‌ها همچنان منتظر تایید و اعلام رسمی فراخوان اسم‌نویسی انتخابات هیأت فوتبال مازندران هستند.

اما از ماه ها قبل، اسامی زیادی در فضای مجازی اعلام آمادگی کردند و داوطلب شرکت در انتخابات هیأت فوتبال مازندران شدند.

محمد امری که خودش مسؤول کمیته پیشکسوتان هیأت فوتبال مازندران بود جزو اولین نفرها اعلام حضور کرد. هادی خلردی هم از بدنه هیأت فوتبال است به‌عنوان نایب رئیس در طول این سال‌ها هیأت فوتبال را همراهی می‌کرد دیگر گزینه هیأت فوتبال است.

رحیم درزی و حسن کیومرثی هم اشخاصی هستند که به همراه هادی خلردی و محمد امری از بدنه هیأت فوتبالی هستند که حدود دو سه دهه‌ای است که مشغول به فعالیت است.

درزی دبیر سازمان لیگ فوتبال مازندران بود و کیومرثی هم که از فوتبالیست‌های قدیمی مازندران است مسؤولیت کمیته ساحلی هیأت فوتبال مازندران را برعهده داشت. همچنین سعید نجاریان رئیس هیأت فوتبال ساری و مدیرعامل باشگاه شهروند ساری هم از گزینه‌های جدی حضور در انتخابات هیأت فوتبال مازندران است.

اما هادی کاشفی که تحصیل کرده دکتری مدیریت است یکی از کاندیدای جوان انتخابات هیأت فوتبال مازندران است. او استاد دانشگاه است و مدیرعامل باشگاه شهروند نور است و سال‌هاست در فوتبال حضور دارد و حالا با سن کمی که دارد در این کارزار بزرگ حضور پیدا کرده است.

سیدذوالفقار شریفی سرمربی و مدیر باشگاه شهدای ساری دیگر شخصیتی است که مدت‌هاست در فضای مجازی علاقه خودش به حضور در انتخابات هیأت فوتبال مازندران نشان داده است.

محمودرضا نصیرلو داور مطرح مازندرانی هم از مدت‌هاست که علاقه خودش برای حضور در انتخابات هیأت فوتبال مازندران را علنی کرده بود اما پستی که هیأت فوتبال به وی در تنکابن داد شاید حضورش در انتخابات را ملغی کند.

نصیرلو اخیرا سرپرست هیأت فوتبال تنکابن شد و شاید هیأت فوتبال استان مازندران با دادن این پست به نصیرلو قصد حذف یکی از قوی ‌رین رقبای انتخاباتی را داشته است.

عادل عالیشان معاون اسبق اداره کل ورزش و جوانان مازندران و یکی از مدیران باتجربه ورزش استان مازندران که چهار سال گذشته از رقبای انتخاباتی غلامرضا بهروان در انتخابات هیأت فوتبال مازندران بود نیز از جدی‌ترین گزینه‌هایی است که احتمال اسم‌نویسی‌اش زیاد است.
عالیشان در دوره قبلی انتخابات هیأت فوتبال مازندران نیز در رقابت با بهروان ۱۰ رای از اعضای مجمع کسب کرده بود و قطعا در صورت شرکت در انتخابات این دوره از شانس بالایی در بین اهالی فوتبال، برخوردار خواهد بود.

سیدمهدی احمدی دیگر گزینه‌ای است که این روزها زمزمه‌های حضورش در انتخابات هیأت فوتبال استان مازندران به گوش می‌رسد.

فوتبالیست قدیمی و مدیر فعلی استان مازندران که هم در ورزش و هم در مدیریت دستی بر آتش دارد. بازیکن سابق شهرداری ساری و تیم ملی پیشکسوتان ایران وشهردار سابق شهر نکا حالا خودش را برای مدیریت فوتبال مازندران محک خواهد زد.

محمدحسن محمدی‌کیادهی مدیرعامل باشگاه استقلال ساری و صالحی مدیرعامل باشگاه شهریار ساری نیز دیگر کاندیدای احتمالی هیأت فوتبال مازندران هستند.

اما در بین اسامی‌های ذکر شده نام دو سه شخصیت دیگر هم حضور دارد که به درخواست خودشان فعلا نامی از آنها نمی‌بریم. در بین آنها هستند اشخاصی که حتی کاندیدای فدراسیون فوتبال هم بودند و در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال سمت‌های مهمی نیز داشتند.
باید تا زمان اسم‌نویسی و تایید صلاحیت‌ها صبر کرد و دید چه اشخصاصی برای انتخابات هیأت فوتبال مازندران نام نویسی خواهند کرد.

* بازنشسته‌ها می‌توانند یا نمی‌توانند !؟
این قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان هم هر روز داستان جدید به خودش می‌بیند و آخر مشخص نیست کی قرار است که این قانون اجرایی شود. طبق بخشنامه‌ای که از طرف دیوان محاسبات کشور به تمامی زیر مجموعه‌های دولت ابلاغ شده است و با دستور وزیر ورزش و جوانان به فدراسیون‌ها و اداره کل‌های تابعه نیز در سه بند قانونی که در آن رأی به وحدت رویه دیوان محاسبات وجود دارد هیأت‌های استانی شغل محسوب نمی‌شود.

قبلا اعلام شده بود که طبق ضوابط تا زمان اتمام فعالیت هیات های استانی یک رئیس بازنشسته می‌تواند به فعالیتش ادامه دهد اما در صورت انتخابات جدید دیگر نمی‌تواند کاندیدا شود.

مستجاب الدعوه مسؤول امور مجامع وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه تنها افراد جانباز بالای ۵۰ درصد، فرزندان شهید یا افراد با بالای سه سال اسارت از برخی مجوزات بهره‌مند می‌شوند، اضافه کرد: از ظرفیت بازنشستگان در هیچ فدراسیون و هیأت استانی در پست‌های اجرایی نباید استفاده شود.

وی با بیان اینکه در اساسنامه برخی فدراسیون‌ها ایراداتی وجود دارد که با نظر شورای نگهبان نیز برخی اصلاحات به‌زودی اعمال می‌شود، خاطرنشان کرد: باید شاهد وحدت رویه در تمامی فدراسیون‌ها و هیأت ‌ای استانی باشیم و عدم استفاده از بازنشستگان یک تکلیف است.
در واقع بازنشسته‌ها نمی‌توانند در انتخابات این هیأت‌ها نامزد شوند و این قانون ممنوعیت نیز ابلاغ شده است. حتی پیشنهاد ممنوعیت حضور بازنشسته‌ها در ارکان داخلی هیأت از جمله نایب رئیس، دبیر و خزانه‌دار پیشنهاد شده است.

اما حالا اینکه اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال، تاثیری در این روند ایجاد خواهد یا خیر را هنوز اعلام نکردند و اما طبق شنیده‌ها بازنشسته‌های ۷۰ سال و بالای ۷۰ سال نمی‌توانند در هیأت‌های ورزشی کاندید شوند. حالا باید صبر کرد و دید چه تصمیمی برای انتخابات هیأت‌های استانی خواهند گرفت.

* دخالت سیاسیون ممنوع/ فوتبال مازندران در انتظار یک تغییر بزرگ
جدا از همه این مسائل، انتخابات هیأت فوتبال استان مازندران یک فرصت بزرگ برای خانواده فوتبال مازندران است که با انتخابی صحیح قطعا می‌توانند آینده فوتبال این استان را تضمین کنند. اینکه نمایندگان مجلس و یا هر مسؤول سیاسی‌ که بخواهد شخص مورد نظر خودش را به مدیرکل ورزش و جوانان مازندران تحمیل کند شاید جذابیت این انتخابات را از بین ببرد.

در انتخابات کشتی حواشی موجود را شاهد بودیم و امیدواریم این‌بار دخالت سیاسیون در این انتخابات مهم را نداشته باشیم و اداره کل ورزش و جوانان مازندران با خیالی راحت‌تر انتخابات هیات فوتبال مازندران را برگزار نماید.

به گزارش بلاغ؛ انتخابات هیأت فوتبال استان مازندران بهمن ماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد و در آینده در خصوص این انتخابات استان مازندران و حواشی مربوط به آن را پوشش خواهیم داد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

از «شور» شريعتي تا «شعور» مطهري
چهارشنبه ۲ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۲
"طلبه شاکر"
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
ملتی استثنایی واجد خدمت استثنایی
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۰
تفاوت جدی این دوره انتخابات
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰