تاریخ انتشارجمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۶
کد مطلب : ۴۱۷۹۸۰
فرماندار شهرستان سوادکوه از کمک حدود 2.5 میلیارد تومانی مردم این شهرستان در پویش مردمی کمک به بیماران کرونایی خبر داد.
۰
plusresetminus
کمک 2.5 میلیارد تومانی مردم سوادکوه به بیماران کرونایی
به گزارش بلاغ، سعید یزدانی در جلسه هماهنگی کمک‌های خیرین شهرستان برای بیماران کرونایی بیمارستان شهدا با اشاره به پویش کم‌نظیر و اتحاد و انسجام برای کمک‌های خیرین شهرستان برای بیماران کرونایی، اظهار کرد: مردم محور اصلی این پویش کم‌نظیر کمک به بیماران کرونایی در سوادکوه هستند.
 
وی با تاکید براینکه پویش مردمی کمک به بیماران کرونایی کاملا مردمی است و پدر‌خوانده‌های سیاسی و اجتماعی در این پویش مردمی دخالت نداشتند، تصریح کرد: هیچ‌گاه به دنبال قهرمان سازی در پویش مردمی کمک به بیماران کرونایی، نبودیم و  تلاش داشتیم تا جلوی قهرمان‌سازی را بگیریم که اقدامات خوب به نام افراد دستگاه‌های سیاسی یا پدرخوانده‌های سیاسی و اجتماعی ثبت نشود.
 
فرماندار شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه قهرمان این پویش بی‌نظیر پیرزن تحت پوشش کمیته امدادی است که 50 هزار تومان دریافتی خود از کمیته امداد را که معیشت وی بود را خالصانه تقدیم این پویش مهربانی کرده است، افزود:به عنوان فرماندار تبریک نگفتم تا این تابلو زیبا مردمی از بین نرود، این تابلو زیبا تاریخ‌ساز شد، کرونا و حواشی این بیماری و تابلو دلنشینی که مردم سوادکوه در ایام کرونایی خلق کردند در تاریخ ثبت می‌شود، اتقاق اخیر در حاشیه کرونا بر دیوار تاریخ ماندگار است.
 
این مسئول با بیان اینکه  کمک کردن دل بزرگ می‌خواهد نه جیب بزرگ به پویش‌های مردمی دوران 8 سال دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کرد:پویش مردمی کمک به بیماران کرونایی با این انسجام، اتحاد، یک‌دلی بعد از دوران جنگ بی‌سابقه بوده و هیچ جریانی نباید و نمی‌تواند آن را به نفع خود مصادره کند این پویش یک جریان عمومی است.
 
یزدانی پیشنهاد داد نمایندگان گروه خیرین، عضو خیرین مجمع سلامت شهرستان شوند، افزود: فعالیت خیرین که مردم به آنها اعتماد دارند یک سرمایه اجتماعی بزرگ محسوب می‌شود و مسئولان وظیفه دارند با اطلاع رسانی دقیق، ریال به ریال مردم را نسبت به نتیجه این پویش عمومی آگاه کنند.
 
وی ضمن تقدیر از خانواده خیر بابت کمک یک‌میلیارد و 300 میلیون تومانی به بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه، از کمک مجموعه دولتی به مبلغ 400 میلیون تومان برای ساخت سالن در بیمارستان شهدای خبر داد و گفت: ضریب اعتماد عمومی با فعالیت خیر‌خواهانه گروه‌های خیرین افزایش پیدا کرد و پرچم این کار بزرگ در دست مردم است و برای همیشه باقی بماند.
 
رئیس ستاد مبارزه با بیماری کرونا سوادکوه به بسته‌های معیشتی خانواده‌های نیازمند شهرستان اشاره و اظهار کرد: در طول دوران شیوع کرونا بیش از 500 بسته حمایتی از طریق سپاه، آبشار عاطفه‌ها، گروه‌های جهادی و پویش‌ها با مشورت کارشناسان تغذیه مرکز بهداشت تهیه و بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد.
 
این مسئول در پایان تاکید کرد: پرچم این کار بزرگ در دست مردم است که نباید از از این پرچم بر افراشته سوء استفاده سیاسی کرد این پرچم را باید برافراشته نگه داشت، رقابتی زیبا و سالم بین طوایف رقم خورد که در کار خیر از یکدیگر سبقت گرفتند تا برای یک کار خیر بزرگ از یکدیگر پیشی بگیرند.
 
 بهرام عادلانی رئیس بیمارستان شهدای سوادکوه نیز در ادامه جلسه هماهنگی کمک‌های خیرین شهرستان برای بیماران کرونایی با تقدیر از کمک‌های خیرین سوادکوه در پویش مردمی برای کمک به بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه، اظهار کرد: با موافقت خانواده‌های خیر مبالغی به حساب بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه واریز شده را صرف خرید دستگاه رادیولوژی دیجیتال و لوازم جانبی آن هزینه می‌شود.
 
وی با بیان اینکه پویش مردمی که از سوی مردم راه‌اندازی شد و اعتماد مردم موجب شد با انرژی مضاعف برای تجهیز بیمارستان گام برداریم، گفت: از این کمک‌ها در راستای افزایش فضا بیمارستان، تکمیل تجهیزات و افزایش نیروی انسانی استفاده می‌کنیم.
 
رئیس بیمارستان شهدا زیراب با تاکید بر اینکه تمام هزینه‌ها ورودی ریال به ریال از طریق رسانه‌ها و نصب بنرها اطلاع رسانی می‌شود، افزود: 2حساب دولتی به نام هبه و حساب رد وجوه در اختیار بیمارستان قرار دارد، پول‌ها به آن و سپس به حساب دانشگاه علوم پزشکی وارد می‌شود و بدون برداشت ریالی با ارائه پیش‌فاکتور و یا مراحل قانونی به بیمارستان باز‌می‌گردد.
 
عادلانی از نصب دستگاه اکسیژن‌ساز بزودی در بیمارستان شهدا خبر داد و گفت : نقشه فنی، بازدید کارشناسان و جانمایی لازم انجام شد، به دلیل اینکه حمل اکسیژن تا بیمارستان زمان و هزینه زیادی صرف می‌شود و همچنین توسعه بیمارستان درآینده  خرید دستگاه با همراهی مردم خریداری می‌شود این پویش مردمی در جای جای سوادکوه راه‌اندازی شد و کمک‌ها جمع آوری شد.
 
نصر‌الله رشیدی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سوادکوه نیز با تقدیر از پویش مردمی و لزوم ثبت کمک‌های خیرین، گفت: پویش بزرگ مردم سوادکوه احساس دلگرمی و پشتیبانی برای ما بود و خستگی حافظان سلامت را از بین برد.
 
نوربخش هاشمی مدیر داخلی بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه با بیان اینکه بیمارستان شهدای زیراب در مقابله با کرونا، مشکل تأمین اکسیژن نداشت و خرید دستگاه برای کمک به آینده بیمارستان است، تاکنون در دوران کرونایی مشکل اکسیژن و دارویی برای بیماران نداشتیم.
 
گفتنی است با جمع کمک‌های گروه‌ها و خانواده‌های خیرین و کمک ویژه دستگاه‌های دولتی مبلغ 2 میلیارد و 435 میلیون تومان برای کمک به بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه جمع‌آوری شد که این پویش مردمی و کمک به آن کم‌نظیر است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما