تاریخ انتشارسه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
کد مطلب : ۴۰۱۵۰۷
در این مراسم بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، آذری جهرمی وزیر ارتباطات، رضا اردکانیان وزیر نیرو، محمد اسلامی وزیر راه مسکن و شهرسازی و محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و تعداد دیگری از مسئولین دولتی رئیس جمهور را همراهی می‌کردند.
۰
plusresetminus
بی حجابی در حضور رئیس جمهور و سران دولت/ دولت به دنبال حاشیه سازی است؟
 
 حضور زنان بی حجاب و بدحجاب در مراسم رونمایی از دستاوردهای روستایی دولت که رئیس جمهور هم در آن حضور داشت بسیاری را متعجب کرد. «حسن روحانی» که خود در لباس روحانیت است و در کارنامه کاری خود خصوصا در  اوائل انقلاب به موضوع حجاب بسیار تاکید کرده و در کتاب خاطرات خود به آن اشاره کرده است، در مراسمی که به نام دولت اوست اینچنین بی‌حجابی صورت گرفته است. 
موضوع به یکی دو خانم در این مراسم باز نمی گردد بلکه اغلب زنانی که با لباس های محلی در این مجلس شرکت کرده اند، بدحجاب و بی حجاب بودند. بنابراین اینکه گفته شود سهو و اشتباهی از سوی یک فرد خاص صورت گرفته باشد منتفی است. اینکه در این موارد باید پروتکل‌های ظاهری و عرفی و شرعی رعایت شود برای هیچ کسی پوشیده نیست.
 
در این مراسم بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، آذری جهرمی وزیر ارتباطات، رضا اردکانیان وزیر نیرو، محمد اسلامی وزیر راه مسکن و شهرسازی و محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و تعداد دیگری از مسئولین دولتی رئیس جمهور را همراهی می‌کردند.
 
 
این مراسم با حواشی همراه بود به طوری که پس از پایان مراسم عکس‌های آن موجی از انتقاد کاربران شبکه‌های اجتماعی را در پی داشت.
 
از سوی دیگر جالب است که در هفته‌ای که به نام دولت است و روزی که قرار بود از دستاوردهای دولت رونمایی شود، این اتفاق رخ داده است. بسیاری بیان می کنند که گویی دولت دستاوردی در این عرصه ندارد و سعی می کند با حاشیه‌سازی و ایجاد جنجال افکار عمومی را منحرف سازد.
 
نکته قابل تامل اینکه خبرگزاری اصلاح طلب ایسنا بعد از انتشار این تصاویر اقدام به حذف برخی از عکس‌های حاشیه دار این جلسه کرد. 
 
 
جالب اینجاست که مشخص است چنین وضعیت ظاهری حساسیت جامعه را بر می انگیزد و به نظر می رسد تعمدی در این کار بوده است. البته آنچه بیشتر از همه مهم است، سئوالی است که در این باره مطرح می شود. چرا دولت چنین مراسم با حضور زنان بی حجاب برگزار کرد؟ 
 
همچنین برخی از کارشناسان سیاسی و رسانه ای گمانه زنی می کنند که دولت برنامه ای دارد که این حاشیه سازی‌ها قسمتی از سناریوی این برنامه است . به هر جهت حاشیه سازی از جمله اهدافی است که بسیاری از کارشناسان با دیدن تصاویر این مراسم به آن اشاره کرده اند. وگرنه چه لزومی دارد که چنین مراسمی با حضور رئیس جمهور زنان با چنین وضعیتی ظاهر شوند!
 
 
این درحالی است که در آستانه هفته دولت در دیداری که رهبر معظم انقلاب با اعضای دولت روحانی داشتند، توصیه اکید فرمودند دولت از فرعیات اجتناب کند و اولویت‌ها را تعیین و برای تحقق آنها تلاش کند.
 
رهبر انقلاب اسلامی یکی دیگر از آفات دولت‌ها در طول سال‌های مختلف را «گرفتار شدن به فروع و حواشی» دانستند و گفتند: «دولت در این دو سال باقیمانده، از حواشی و مسائل فرعی که متأسفانه با ظهور فضای مجازی، امکان آن بیشتر هم شده است، فاصله بگیرد و مسائل اصلی را در اولویت کاری خود قرار دهد.»
 
منبع : شبکه اطلاع رسانی راه دانا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
جایگاه اخلاق در سیاست حضرت علی(ع)
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۴
اوصافی کوتاه در باره آیت‌الله فقید فاطمی‌نیا
سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
سلام فرمانده، تولیدی محاهدانه
يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۵