تاریخ انتشارشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
کد مطلب : ۳۹۶۳۲۶
ماه ذی‌القعده که نو شود، دل آدمی به شوق زیارت حرم امام مهربانی‌ها بی‌تاب می‌شود و هر کجا که باشی، آرزو داری تا این روزها زائر حرم امن‌اش شوی و اگر زائر پای آمدن نداشته باشد، پرچم متبرک خود را به سوی آنها می‌فرستد تا زائرانش بر دیده بگذارند و آرام شوند.
۱
plusresetminus
عطر شمیم پرچم بارگاه آستان امام مهربانی‌ها در سوادکوه
به گزارش بلاغ،ماه ذی‌القعده که نو شود، دل آدمی به شوق زیارت حرم امام مهربانی‌ها بی‌تاب می‌شود و هر کجا که باشی، آرزو داری تا این روزها زائر حرم امن‌اش شوی اما امام رضا (ع) خود زائرانش را بر می‌گزیند و اگر زائر پای آمدن نداشته باشد، پرچم متبرک خود را به سوی آنها می‌فرستد تا زائرانش بر دیده بگذارند و آرام شوند و مادر شهید سردار کمیل ایمانی یکی از همین افراد است که این روزها گرفتار تخت بیمارستان است.

*مادر شهیدی که امام رضا(ع) خادمان را برای دلجویی به سویش فرستاد

شب گذشته سالگرد شهادت فرزندش بود و امروز امام رضا (ع) خادمان خویش را برای دلجویی از او به سویش فرستاد و او با چشمان مشتاق بر پرچم متبرک او دست می‌کشد و سلام و صلوات می‌فرستد.

علاوه بر بیماران، کارکنان بیمارستان نیز انگار منتظر این حضور هستند. هر سال یکی از مقاصد کاروان زیر سایه خورشید بیمارستان‌ها است و کارمندان نیز به این حضور عادت کرده‌اند و سعدی قاسم‌نژاد، یکی از کارکنان بیمارستان شهدای زیراب با بیان اینکه شغل ما به گونه‌ای است که کمتر امکان مرخصی در ایام خاص را داریم، آمدن پرچم را موجب دلگرمی کارکنان می‌داند.

*جانباز ورزشکاری که سه مدال جهانی خویش را تقدیم موزه آستان قدس کرد

یکی از اهداف کاروان زیر سایه خورشید تکریم مقام شهدا، جانبازان و ایثارگران است و امسال پرچم بارگاه امام رضا (ع) و خادمان پرچمدار آن حضرت، میهمان خانه سیدرمضان صالح‌نژاد، جانباز جنگ تحمیلی شده‌اند. جانباز ورزشکاری که تا کنون سه مدال جهانی خویش را تقدیم موزه آستان کرده و می‌گوید: چهار سال در مشهد و در جوار حرم امام رضا (ع) درس طلبگی خواندم و از همانجا به‌عنوان داوطلب رزمی تبلیغی وارد جبهه شدم.

صالح‌نژاد ادامه می‌دهد: مردم ما عاشق اهل بیت هستند و اگر یک سال بگذرد و به زیارت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) نروند، احساس خسران می‌کنند و اکنون با توجه به شرایط مالی و اقتصادی، آمدن کاروان زیر سایه خورشید به شهرها و آوردن پرچم متبرک رضوی حرکت بسیار خوبی است و مردمی که دوست داشتند به پابوس امام رضا (ع) بروند، به پرچم متبرکش توسل می‌جویند و طلب حاجت می‌کنند.

*روستاییانی که با حضور کاروان خادمان پرچمدار رضوی قرار از کف می‌نهند

مقصد بعدی سفر روستای کارمزد است. خیل جمعیت مردم روستا فراتر از تصور است و مردم بسیاری در آستانه گلزار شهدا و برای استقبال از پرچم متبرک رضوی جمع شده‌اند.

پیرمرد به سنت آمدن زائران اهل بیت، چاووشی می‌خواند و با صدای خوش چاووشی خویش از کاروان خادمان پرچمدار رضوی استقبال می‌کند. زن و مرد در دو سوی جاده به صف ایستاده اند اما پرچم که نزدیک می شود، قرار از کف می‌نهند، بر پرچم مسح می‌کشند و به صورت می‌مالند و دستان خویش را بر پرچم قفل می‌کنند و حاجت خویش را می‌خواهند.

مهسا خلیلی، دخترکی یازده ساله که شفای برادر بزرگش را از امام رضا (ع) می‌خواهد و جز این هیچ خواسته‌ای ندارد و مادرانی که نمک متبرک از روحانی کاروان می‌گیرند تا غذایشان را به نام امام رضا (ع) متبرک کنند.

*موج خروشان مردم پل‌سفید در پی پرچم بارگاه آستان رضوی

کاروان به شهر پل‌سفید که می‌رسد، هنگامه‌ای دیگر برپا می‌شود، خیل جمعیت همچون موج خروشان در پی پرچم بارگاه آستان رضوی به راه می‌افتد. انگار شهر یکپارچه به استقبال آمده است و حتی خانواده مسافری که در مسیر عبور با دیدن حضور کاروان، متوقف می‌شوند و آنها نیز در پی پرچم روان شده تا به مسجد می‌رسند و از دریافت نبات متبرک آستان فریاد شوق می‌کشند.

مرد و زن، پیر و جوان و کودک، همه با نگاهی مشتاق به پرچم می‌نگرند و از مردمی که شیفته اهل بیت هستند جز این انتظاری نیست و آن قرار از کف نهادن‌ها، شوق بوسه بر پرچم و مسح آن به سر و صورت و دریافت نمک و نبات متبرک همه گویای عشق آنها به این خاندان است.

*چشم انتظاری هرساله خادمان کاروان زیرسایه خورشید در خدمت به زائران

دوازدهمین کاروان زیر سایه خورشید از شهرستان سوادکوه می‌رود و همه شهرستان در این امید که سال دیگر دوباره میزبان پرچم امام خوبی‌ها باشند و این تمنا نه فقط در دل مردم شهر و روستا که در دل خادمان نیز هست و اکبر خواص‌فر که 25 سال خادم زائران آن حضرت است، می‌گوید: امسال ششمین سال حضورم در مراسم زیر سایه خورشید بود و شوق مردم در استقبال از پرچم رضوی چنان است که از هم اکنون که مراسم تمام شده؛ تمام خادمان چشم انتظاریم تا سال آینده باز در خدمت زائران باشیم.

دوازده سال است ماه ذی‌القعده که فرا می‌رسد، مردم عطر شمیم پرچم بارگاه آستان امام مهربانی‌ها را در شهر و دیار خود استشمام می‌کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بیشتر مخاطب کدام یک از بخش های سایت بلاغ هستید؟
اخبار مازندران
اجتماعی
اقتصادی
سیاسی
فرهنگی
ورزشی
عکس
فیلم
عدالت خود را در امیرالمومنین معنی کرد
چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
حمایت از اقشار ضعیف دولت از شعار تا عمل
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
یمن، نمونه پیروزی مشت بر درفش
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰