تاریخ انتشارسه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۲
کد مطلب : ۳۸۴۸۱۱
وزیر خارجه آمریکا طی سخنانی در یک دانشگاه از خیال واهی و رویای خام 40 ساله آمریکا سخن گفت و هدف از کارزار فشار علیه ایران را تغییر ماهیت اصلی جمهوری اسلامی عنوان کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، «مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا در یک جلسه پرسش و پاسخ در دانشگاهی در تگزاس بار دیگر به تکرار ادعاها علیه ایران پرداخت.
پمپئو در این جلسه در دانشگاه «A&M» تگزاس، ایران را تهدید در برابر صلح منطقه غرب آسیا دانست و مدعی شد که ایران «بزرگترین حامی تروریسم» در منطقه است.
او با‌اشاره به اقدام دولت آمریکا برای قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً تروریستی آمریکا به کشورها و شرکت‌ها درباره تجارت با طرف‌های نزدیک به سپاه هشدار داد.
وی در بخشی از سخنانش تصریح کرد: «ما در حال اعمال فشار حداکثری هستیم تا اصل ماهیت جمهوری اسلامی ایران را تغییر داده و اطمینان حاصل کنیم که این رژیم، به کلام ساده مانند یک کشور نرمال رفتار می‌کند و اقدام به گسترش ترور در سراسر دنیا نمی‌کند.»
چنین ادعای مضحکی در حالی مطرح می‌شود که خیال واهی دولتمردان  برای تغییر حکومت در ایران به امروز و دیروز برنمی‌گردد و قدمتی 40ساله دارد و برغم  چهاردهه  اقدامات آشکار و پنهان نظیر تخصیص بودجه‌های هنگفت سالیانه، تحرکات امنیتی، اقدمات نظامی و جاسوسی، تحریم‌های یک‌جانبه و فشارهای بین‌المللی و... دستاوردی جز سرشکستگی برای آمریکائی‌ها در پی نداشته است .
در همین رابطه چندی پیش رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند :«چهار دهه قبل همین کسانی که نوکران آمریکا بودند در داخل و خود آنها به همدیگر مژده می‌دادند و دل خوشی می‌دادند که شش ماه صبر کنید، کلک انقلاب اسلامی کنده می‌شود، شش ماه می‌شد و کلک کنده نشده بود . می‌گفتند یک سال دیگر صبر کنید قضیه تمام می‌شود چهل سال از آن زمان گذشته و آن نهال باریک تبدیل شده به این درخت تناور. »
پمپئو در ادامه ادعاهای خود تصریح کرد: «امروز که اینجا ایستاده‌ایم ایران کارزاری برای ترور در سراسر اروپا راه انداخته است. دیپلمات‌های ما در تلاش برای مقابله با آنها هستند تا این روند متوقف شود.»
ادعاهای وزیر خارجه آمریکا علیه ایران در حالی مطرح شده که واشنگتن تا کنون با تروریسم دولتی آشکار و کودتاهای نظامی ، حکومت قانونی ده‌ها کشور در سراسر دنیا را سرنگون کرده و یا برای تغییر آنها تلاش کرده است.
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد دولت آمریکا بعد از موفقیت در پیشبرد کودتای 28 مرداد سال 1332 علیه دولت وقت ایران از این روش به عنوان الگویی جهت مداخله در کشورهای مختلف و بی‌ثبات کردن دولت‌های غیرهمسو با منافع این کشور در اقصی نقاط جهان استفاده کرد. بسیاری از این مداخله‌های آمریکا به استقرار دولت‌هایی غیرمردم‌سالار در کشورهای قربانی منجر شد که در نتیجه آن چندین میلیون نفر جان باختند.
«مایک پمپئو» همچنین روز دوشنبه در شهر دالاس با گروهی از ضد انقلاب‌های فراری و ورشکستگان سیاسی مقیم آمریکا دیدار کرده تا به گفته خود او از اوضاع داخلی ایران اطلاع پیدا کند.
پمپئو که پس از این دیدار در جمع گروهی از خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت خانواده‌های این افراد در ایران هستند و برخی از آنها اخیرا به ایران سفر کرده‌اند، به همین دلیل او می‌خواسته دیدگاه‌های آنها در مورد سیاست آمریکا در قبال ایران و میزان اثرگذاری فشار به ایران را بداند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما