تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
کد مطلب : ۳۶۱۶۰۹
جانشین فرمانده سپاه کربلا با اشاره به اینکه سپاه پاسداران سیبل هجمه دشمنان داخلی و خارجی شده است گفت: در حال حاضر سپاه پاسداران با اقتدار و روحیه جهادی در حال خدمت کردن به هرجایی از مملکت است که دچار مشکل می‌شود.
۰
plusresetminus
سپاه با اقتدار و روحیه جهادی در حال خدمت است
به گزارش بلاغ به نقل از بصیرنیوز، آئین تکریم و معارفه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونکنار بعد از ظهر امروز با حضور امام جمعه فریدونکنار، فرماندار، جمعی از مسئولان ستادی سپاه کربلا و مسئولان ادارات و نهادهای این شهرستان در نمازخانه سپاه فریدونکنار برگزار شد.
 
دشمنان به فکر ضربه اقتصادی هستند
 
حسین محمدرضایی جانشین فرمانده سپاه کربلا در آئین تکریم و معارفه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونکنار اظهار کرد: تمامی کشورها و حکومت ها قبل از اینکه کاری انجام دهند در پی ابجاد امنیت هستند و اهمیت امنیت به مقداری است که همیشه در اولویت قرار دارد.
 
وی با اشاره به اینکه ایجاد امنیت در دین اسلام سفارش شده، خاطرنشان کرد: جنگ و جدال در اسلام برای کشورگشایی و اشغال نیست بلکه برای تامین امنیت است.
 
جانشین فرمانده سپاه کربلا تصریح کرد: نخستین مولفه برای تامین امنیت داشتن اقتدار است و خودکفایی و اقتصاد قوی هم به دنبال آن است.
 
محمدرضایی با بیان اینکه ایران قبل از انقلاب دچار چالش‌های زیادی بوده است، گفت: در حال حاضر کشور ایران رشد زیادی در زمینه اقتصادی کرده و اگر هر کشوری با این همه تحریم مواجه بود دچار شکست می‌شد.
 
وی با اشاره به اینکه دشمن در حال ضربه اقتصادی به کشور ما است، یادآور شد: دشمنان در حال حاضر فقط به فکر ضربه اقتصادی هستند که لازم است اقتصاد ما در داخل کشور قوی شود.
 
جانشین فرمانده سپاه کربلا افزود: قدرت فقط در زمینه داشتن جنگ‌افزار نیست که البته جمهوری اسلامی در این زمینه بسیار پیشرفت کرده اما در حال حاضر باید در عرصه اقتصاد قدرت پیدا کنیم.
 
محمدرضایی با تاکید بر اینکه مسئولان باید به فکر اشتغال جوانان باشند اظهار کرد: بسیاری از کالاهایی که تکنولوژی آن در داخل وجود دارد از خارج وارد شده که این امر موجب عدم اشتغال می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: سیاست غلط برخی از دولتمردان موجب شد تا فضای اقتصادی کشور دچار چالش شود و برای مثال در حالی که کشاورزی می تواند از ظرفیت های حمایتی در بحث اقتصاد باشد اما در کشاورزی هنوز مشکلات زیادی وجود دارد و حمایت های لازم انجام نمی‌شود.
 
جانشین فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه یکی دیگر از مولفه قدرت اتحاد و همبستگی است گفت: اگر اتحاد همبستگی و هم افزایی شکل بگیرد دشمن با هر قدرتی نمی تواند کشور ما را دچار چالش کند
 
محمدرضایی با اشاره به اینکه اقتدار کشور ما به حدی رسیده است که دشمن هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد، تصریح کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به حدی رشد کرده‌اند که دشمنان به طور مداوم در حال ضربه زدن به نیروهای مسلح هستند.
 
وی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران سیبل هجمه دشمنان داخلی و خارجی شده است گفت: در حال حاضر سپاه پاسداران با اقتدار و روحیه جهادی در حال خدمت کردن به هرجایی از مملکت است که دچار مشکل می‌شود.
 
جانشین فرمانده سپاه کربلا وجود رهبری فرزانه و اندیشمند را از دیگر مولفه‌های قدرت دانست و تاکید کرد: با توجه به اینکه این همه چالش بر سر راه کشور قرار دارد اما رهبری با نگاهی اندیشمندانه کشور را از این چالش‌ها عبور داده است.
 
ساخت بیش از ۲۵ خانه محروم در فریدونکنار
 
خیرالله باقرزاده فرمانده سابق ناحیه مقاومت بسیج سپاه فریدونکنار نیز در این مراسم اظهار کرد: فریدونکنار دارای ۲۵ هزار بسیجی با ۷۵ پایگاه، ۶ حوزه مقاومت و سه گردان بیت‌المقدس و یک گردان الزهرا که خدمات سپاه در این مجموعه قرار می‌گیرد.
 
وی با اشاره به بخشی از عملکرد خود در مدت ۲۵ ماهه خدمت در فریدونکنار خاطرنشان کرد: تشکیل گروه جهادی و ساخت بیش از ۲۵ خانه محروم، تغییر سایت اتاق فرماندهی، پیگیری برای تغییر سایت ساختمانی ناحیه بخشی از عملکرد این ناحیه بوده است.
 
فرمانده سابق ناحیه مقاومت بسیج سپاه فریدونکنار تصریح کرد: پیگیری برای ساخت درمانگاه، تشکیل و همراهی اجرای موکب خدام الحسین، کسب رتبه های اول تا سوم رزمایش شباب، بازسازی واقعه غدیر، اعزام چندین گروه جهادی به مناطق زلزله زده کرمانشاه از دیگر فعالیت های انجام شده است.

بسیج اهل تسامح و تساهل بر سر ارزش‌ها نیست

عبدالله جعفرزاده فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج فریدونکنار نیز  اظهار کرد: در جهان بینی الهی هنر بر دوگونه است که یکی از آن هنر همراه با حقیقت و مرتبط با عالم ملکوت است و هر چیزی که ملکوتی باشد زیبا است.

وی خاطرنشان کرد: هنر عاری از حقیقت یا شیطانی نوع دیگری از هنر است که در ورطه پلشتی‌ها حرکت می‌کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فریدونکنار با اشاره به اینکه ویژگی مهم هنر متعالی همراهی و همدلی با مردم است تصریح کرد: هنر متعالی همچنان که سر به آسمان دارد ریشه‌اش در خاک است و از مردم، با مردم، در مردم و برای مردم است.

جعفرزاده ادامه داد: هنر اندیشه بسیج و بسیجی مانند هنر متعالی با حقیقت همراه، سر بر آسمان ریشه در خاک و همدل با مردم است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند ” تشکیل بسیج به امام (ره) الهام شده بود” یادآور شد: بسیج توانمندی ملت ما در دفاع از اسلام و انقلاب است.

این مسئول با بیان اینکه امروز به پشتوانه بسیج در چندین میدان حاضر هستیم، گفت: ایستادگی در برابر جریانات معاند داخلی و خارجی از مهمترین ویژگی های بسیج است که پشتوانه این انقلاب هستند و هنری که بسیجیان نشان دادند.

جعفرزاده با اشاره به اینکه ایثار، ازخودگذشتی و شهادت هنر بسیجی است، یادآور شد: بسیج عصاره فضائل یک ملت و چکیده همه خوبی‌ها است و به همین دلیل در پایان جنگ امام (ره) به مسئولان کشور سفارش کردند که در زمینه های مختلف از ظرفیت و توانایی بسیج استفاده کنند.

وی گفت: بسیج اهل تسامح و تساهل بر سر ارزش‌ها نیست اما اهل تعامل با تمامی سازمان‌ها، نهادها و اداراتی است که در راستای اهداف انقلاب و ولایت مطلقه فقیه حرکت می‌کنند.
 
گفتنی است در پایان این آئین از زحمات خیرالله باقرزاده قدردانی شد و عبدالله جعفرزاده جانشین سابق ناحیه ساری به عنوان فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج سپاه فریدونکنار منصوب شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
قول بدعهدان را معتبر ندانید
پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
تحول جدی در نظام بودجه‌ای کشور
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
نحوه شکل‌گیری فقر
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۳
چرایی چرخش عربستان به سمت عراق
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۰