تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
کد مطلب : ۳۱۳۴۷۴
بانک توسعه تعاون به جای آنکه چوب حراج به سهام مازندران در صندوق ملی دام بزند، می‌توانست این سهام را به دامداران مازندرانی بفروشد.
۰
plusresetminus
سوءمدیریت چوب حراج به سهام اتحادیه دامداران مازندران زد/ سهم مازندران نصیب اصفهانی‌ها شد
به گزارش بلاغ، چندی پیش اتحادیه دامداران مازندران تسهیلاتی میلیاردی از بانک توسعه تعاون دریافت نموده و نسبت به پرداخت آن اقدامی نکرد. اینکه این مبلغ هنگفت چگونه و به چه صورت خرج شده است بماند، اما تبعات آن از محدوده این تشکل خارج شده و تاثیرات مخربی برای وجهه استان مازندران در صندوق ملی دام داشته است.

واگذاری سهام مازندرانی‌ها در ازای بدهی معوقه‌شان

بانک توسعه تعاون مازندران برای دریافت معوقه خود، سهام اتحادیه دامداران مازندران در صندوق ملی دام را توقیف و به مزایده فروش گذاشت. با توجه به اینکه اصفهانی‌ها علاقه زیادی به صنعت دام و طیور مازندران دارند، در صف اول خریداری سهام قرار گرفتند و با خرید سهام مازندارن، جایگاه خود را در صندوق ملی دام ارتقاء دادند. مسئولان مازندرانی نیز فروش سهام اتحادیه دامداران به اصفهانی‌ها را تایید کرده‌اند.

سهام مازندران قابل بازگشت است!

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با تایید فروش سهام اتحادیه دامداران مازندران در صندوق ملی دام به یک شرکت تعاونی اصفهانی، اظهار کرد: متاسفانه مدیریت اتحادیه دامداران در آن مقطع زمانی تسهیلات دریافت شده را به صورت نامعلومی خرج کرده و نسبت به پرداخت معوقات نیز اقدامی نکرد.

دلاور حیدر پور افزود: بانک توسعه تعاون نیز برای دریافت معوقات خود سهام اتحادیه دامداران مازندران در صندوق ملی دام را توقیف و به مزایده فروش گذاشت که یک شرکت تعاونی اصفهانی آن را خریداری کرد.

وی با بیان اینکه سهام مازندران قابل بازگشت است، اظهار کرد: امکان بازپس گیری سهام مازندران در صندوق ملی دام وجود دارد.

هرچند حیدرپور در مورد چگونگی برگشت سهام مازندران در صندوق ملی دام توضیحی نداد. علاوه بر اتحادیه دامداران؛ اتحادیه صنعت دامپروری مازندران نیز جزو سهامداران عمده صندوق ملی دام است. برای بررسی بیشتر این موضوع به سراغ الله‌یار ولیزاده وندچالی رئیس این اتحادیه رفتیم تا گفت و گوی در این زمینه با وی داشته باشیم.

سهام 2 میلیاردی مازندران به اصفهان داده شد!

رئیس اتحادیه صنعت دامپروری مازندران با بیان اینکه اتحادیه دامداران مازندران به تعهدات خود در پرداخت تسهیلات دریافتی از بانک توسعه تعاون عمل نکرد، گفت: این موضوع بهانه‌ای شد تا بانک توسعه تعاون به جای بدهی معوق اتحادیه دامداران، سهام آن را در صندوق ملی دام توقیف و به مزایده بگذارد.

ولی‌زاده افزود: سهام اتحادیه دامداران مازندران در صندوق ملی دام به ارزش دو میلیارد و 500 میلیون تومان به مزایده فروش گذاشته شد که یک شرکت اصفهانی آن را خریداری کرد.

وی ارزش سهام اتحادیه صنعت دامپروری مازندران را در صندوق ملی دام یک میلیارد و 300 میلیون تومان دانست و اظهار کرد: متاسفانه از صد درصد سهام مازندران در صندوق ملی دام 70 درصد در اختیار اتحادیه دامداران بود که به اصفهانی‌ها فروخته شد.

ولی‌زاده با بیان اینکه این واگذاری ضربه سنگینی به صنعت دامپروری مازندران بود، اظهار کرد: متاسفانه در زمان واگذاری سهام، اتحادیه صنعت دامپروری مازندران نقدینگی لازم برای خرید در اختیار نداشت و یک شرکت تعاونی اصفهان از فرصت استفاده کرده و سهام مازندران را از بانک مازندرانی خرید.

رئیس اتحادیه صنعت دامپروری مازندران در مورد مزایای سهام‌داری در صندوق ملی دام گفت: سهامداران صندوق ملی دام می‌توانند برای اعضای خود تسهیلات 4 درصد و علوفه بدون سود دریافت کنند، طبیعی است هر عضوی که سهام بیشتری داشته باشد در اولویت قرار می‌گیرد.

چوب حراج بانک توسعه تعاون به جایگاه مازندران

بانک توسعه تعاون به جای آنکه چوب حراج به سهام مازندران در صندوق ملی دام بزند، می‌توانست این سهام را به دامداران مازندرانی بفروشد یا تمهیدی ایجاد می‌کرد تا یک شرکت تعاونی مازندرانی این سهام را می‌خرید، متاسفانه این بانک در حمایت از تولید دامی استان چوب حراج به دست گرفته و به دنبال معوقات خود است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
جایگاه اخلاق در سیاست حضرت علی(ع)
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۴
اوصافی کوتاه در باره آیت‌الله فقید فاطمی‌نیا
سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
سلام فرمانده، تولیدی محاهدانه
يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۵