بی‌مهری به مسکن مهر در فریدونکنار

وقتی نماینده مجلس باید وظایف فرماندار را انجام دهد!

تاریخ انتشارجمعه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۴
کد مطلب : ۲۸۸۳۸۳
امیدواریم نماینده مردم فریدونکنار بیشتر کنار مردم شهر خود و در پی رفع مشکلات این شهرستان باشد چراکه این مردم در حال حاضر با پدیده‌ نماینده تبلیغاتی دولت در شهر رو به رو هستند نه نماینده اجرایی.
۰
plusresetminus
وقتی نماینده مجلس باید وظایف فرماندار را انجام دهد!
به گزارش بلاغ، مسکن مهر طرحی بود که در دولت محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور وقت ایران، برای خانه‌دار کردن قشرهای کم درآمد به مرحله اجرا رسید، که دولت با واگذاری زمین رایگان سعی داشت خانه سازی را تشویق کند.

این طرح پس از افزایش شدید بهای مسکن در ایران شروع شد، که بخشی از آن در دولت نهم و دهم به اتمام رسید و تحویل مالکان آن داده شد، اما بخشی دیگر باید در دولت یازدهم به سرانجام می‌رسید.

با روی کارآمدن دولت یازدهم و مزخرف دانستن این طرح از سوی وزیر راه و شهرسازی، عملاً این پروژه متوقف شد و مالکان این ساختمان‌ها که تا حدود زیادی امیدوار بودن که خانه‌دار شوند، اما بعد از گذشت حدود 10 سال از آغاز این طرح هنوز وارد خانه‌های خود نشدند.

شهرستان فریدونکنار هم از این قاعده مستثنی نیست و بسیاری از ساختمان‌هایی، که در بلوک‌های مختلف این شهر ساخته شد، نیمه کاره رها شده است.
 
یکی از مالکان مسکن مهر در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه بعد از گذشت 10 سال هنوز خانه آن‌ها آماده نشده است، اظهار کرد: در روزهای گذشته تعداد 50 نفر از اعضای مسکن مهر فریدونکنار به محل پروژه مراجعه کردند که با ممانعت سرکارگر از ورود اعضا به ساختمان جلوگیری شد.

وی خاطرنشان کرد: پس از درخواست‌های مکرر از سرکارگر که نتیجه نداد، اعضای حاضر اقدام به ورود ساختمان‌های خود کردند و فقط خواستار حضور اعضای هیئت مدیره در محل پروژه شدند، که پس از گذشت 4 روز و تماس‌های مکرر هیچ کدام از اعضای هیئت مدیره حتی از نزدیکی محل پروژه عبور نکردند.

این فرد با اشاره به دلايل مراجعه اعضا به محل پروژه و ادامه‌ي حضور خود در واحدها، تصریح کرد: عدم پاسخگويي موثر هيات مديره و ادعاهاي نادرست و خلاف واقع آن‌ها در محافل و ادارات مختلف و عدم اجازه به اعضا براي ورود به داخل واحدها، حتي براي بازديد با ادعاي اخراج افراد از دلایل اعتراض و مراجعه اعضا به ساختمان‌ها است.

وی با اشاره به اینکه علي‌رغم پرداخت حداقل 13 ميليون اضافه بر مبلغ اصلي قرارداد، که 45 ميليون تومان بوده، اما کار پیشرفت نکرده است، افزود: عدم کفايت، خيانت در امانت و همچنين عدم توانايي هيات مديره در مديريت ساخت و تظاهر و يا اقدام براي فروش واحد افراد به غير، برای تشويش و تحريک اعضايي که بدهي آن‌ها اصلاً قطعي و ثابت شده نيست از دیگر دلایل اعتراض اعضا است.

این شهروند فریدونکناری یادآور شد: بیش از 2 سال است که اعضا تصمیم گرفتند تا دیگر این افراد به عنوان هیات مدیره نباشند، اما آن‌ها با استفاده از خلاهای قانونی براي ابقاي خود در سمت هيات مديره استفاده کرده و از اين جايگاه کنار نمي‌روند.

وی با اشاره به اینکه به دنبال اتمام این موضوع هستیم، گفت: بنابر نظر کارشناسی تمامی مبالغ از اعضا دریافت شده و ساختمان با پیشرفت 92 درصدی همراه است، که از هیات مدیره خواستاریم تا با حضور خود و تحویل این 92 درصد به متقاضیان ادامه کار را به اعضا واگذار کنند.

به گزارش خبرنگار ما، آن چیزی که جای خالی آن در این گزارش احساس می‌شود عدم مدیریت مسئولان شهری با توجه به درخواست‌های مکرر شهروندان است که این امر در فریدونکنار تبدیل به یک اپیدمی شده است.

در حالی که شهروندان فریدونکنار با مشکلات فراوان دست و پنجه نرم می‌کنند که پروژه مسکن مهر یکی از آن‌ها است، اما مسئول ارشد شهرستان فریدونکنار چنان به روزمرگی و ارائه گزارش مشغول است که از هر فرصتی فقط برای تبلیغ خود و دولت متبوع استفاده می‌کند.

مسئول ارشد فریدونکنار در روزهای گذشته و در جشن علمدار چنان گزارشی از عملکرد دولت تدبیر در این شهرستان داد که همه به این فکر فرو رفتند که انگار او در حال گزارش برای یک شهر دیگر است.

این شخص که از اختصاص بودجه 30 میلیارد ریالی از سفر رئیس جمهور به فریدونکنار صحبت به میان آورد، نگفت که این مبلغ برای کجا هزینه شد، چرا که  انبوه مشکلات فریدونکنار همچنان بر سر جای خود باقی است و در اینجا یادآوری مشکلات از حوصله بحث خارج است.

این مقام مسئول، که انگارقصد ندارد ژست تبلیغاتی خود را کنار بگذارد، باید بداند که شهروندان فریدونکناری و حتی رسانه‌هایی که با او بودند و به قول معروف هر 8 ساعت یک‌بار عکس و وعده‌های او را در کانال‌های مجازی منتشر می‌کردند، دیگر از او قطع امید کرده‌اند و تنها امید خود را به دستان نماینده خود در مجلس شورای اسلامی بسته‌اند.

امیدواریم نماینده مردم فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی بیشتر کنار مردم شهر خود و در پی رفع مشکلات این شهرستان باشد، چراکه این مردم در حال حاضر با پدیده‌ی نماینده تبلیغاتی دولت در شهر رو به رو هستند نه نماینده اجرایی.
منبع : بصیرنیوز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما