تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۵
کد مطلب : ۴۸۷۱۴۷
انتخاب مان، سرنوشت کشور و خودمان را تعیین می‌کند. آینده خود، بستگان، ملت و کشورمان در گرو انتخابات‌مان است که با کوتاهی در شرکت و یا انتخاب غیراصلح، همه سرمایه‌های خودمان را در معرض خطر قرار می‌دهیم.
۰
plusresetminus
لزوم واکنش شورای نگهبان درباره سخنان ساختارشکنانه یک نامزد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ؛ فراتر از کشورهای دارای جمهوریت، ایران اسلامی ساختار حکومتی خود را بر پایه مردم و دخالت مستقیم آنان در شکل دادن قوای مجریه و مقننه استوار کرده که به اذعان حتی دشمنان این کشور، ایران دارای نظام مبتنی بر اراده و مشارکت مردم است که دست بر قضا، اقتدار نافذ و تزلزل ناپذیر ایران اسلامی نیز بواسطه چنین ویژگی می‌باشد.

طبیعی است که مشارکت مردم در حاکمیت از طریق انتخابات تحقق می‌یابد که مصادیق انتخابات در جمهوری اسلامی را می‌توان در انتخابات: مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، شوراهای شهرها و روستاها دید . انتخابات ریاست جمهوری بدلیل جایگاه عالی و نقش اول آن پس از رهبری، فوق العاده مهم و راهبردی است و حضور در آن بمعنای استفاده از حق شهروندی در تعیین سرنوشت خود، دیگران و کشور می‌باشد.

 بواسطه نقش حیاتی و اساسی رئیس جمهور در تامین حقوق ملی است که انتخابات مربوط با آن نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. افراد و گروه‌های سیاسی برای نشستن بر کرسی ریاست جمهوری بدلیل جایگاه بی نظیر آن در تاروپود نظام حکومتی است که بشدت برای بدست آوردن آن دست به هرکاری حتی تخریب رقیب و ندادن برنامه جدی و سردادن شعارهای مطنطن می‌زنند.

فکر می‌کنند اگر به مقدسات ملت و حتی سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی حمله کنند و آنها را زیر سئوال ببرند، برای ضدانقلاب پیام‌های دلربایانه ارسال کرده و آراء آنها را بسوی خود جلب کنند. در ستادشان مطرح می‌شود که ما شعارها و حرف‌هایی مطبوع طبع ضدانقلاب بزنیم تا بتوانیم از آراء آنها برای پیروزی بر رقیب خود، که نامزد جبهه انقلاب و تداوم دهنده راه آیت‌الله رئیسی است، غلبه کنیم!. بدین جهت رسماً اعلام می‌کنند که ما در دوره چهار ساله اول آقای...، رفراندوم تغییر نظام اسلامی را به همه‌پرسی خواهیم گذارد که در همین‌جا باید از شورای محترم نگهبان سئوال کرد که فقط وظیفه این شورای ارجمند تنها در احراز صلاحیت اولیه برای آغاز فعالیت‌های تبلیغاتی است و تا روز انتخابات، نامزدی هر کاری انجام دهد، مصون از ارزیابی در صلاحیت‌هاست.

واقعاً ایا این نامزد، که فعالیت‌های حتی مسئول ستاد خود را به گردن نمی‌گیرد، واجد صلاحیت برای دوره پرمسئولیت ریاست جمهوری است؟!.

ممکن است با خرید وسیع آراء و راهی کردن فروشندگان رأی در ساعات آخر شب، بتوان سرنوشت انتخابات را تغییر داد، اما آیا این نکته نباید مورد توجه شورای محترم نگهبان و چاره‌اندیشی آن شورای مخترم قرار گیرد و به همین سادگی به باندی اجازه داده می‌شود تا با دلارهای شیطان بزرگ و اذنابش سرنوشت مملکت را دستخوش تغییر و سقوط قرار دهند؟!.

اگر تنها یکبار این شورای فخیم اقدام به واکنش قاطع متعاقب چندبار تذکر نماید و نامزد ساختارشکن هزینه اقدامات دشمن شادکن خود را بپردازد،این اقدام برای همیشه گوش‌آویز نامزدها در دوره‌های بعدی خواهد بود و این چنین دلسوزان و مردم عاشق کشور و انقلاب دچار دل‌ازردگی این روزها نخواهند شد.

محمدعلی شیخ
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جایگاه  ویژه « عدالت»  در اســلام
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۴۶
حکم تنفیذ، مبنای مشروعیت جمهور
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۶
زباله، چالش حیاتی برای مردم مازندران
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۵
امروز و فرداهایی که ۶ ساله شد
يکشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۱
انتظارات مردم از رئیس‌جمهور
شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۹