تاریخ انتشارسه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۸
کد مطلب : ۴۸۶۷۱۴
در میان ویژگی‌هایی که رهبر معظم انقلاب در روز ۱۴ خرداد برای رئیس جمهور آینده مطرح کردند آگاه, فعال, پرکار و معتقد به مبانی انقلاب اسلامی بود ولی در میان آن شروط،شرط اعتقاد به مبانی انقلاب از شروط بسیار مهم و راهبردی است.
۰
plusresetminus
۱۰ نکته قابل توجه برای انتخاب رئیس‌جمهور
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ؛ چند نکته مهم درباره انتخابات ریاست جمهوری پیش رو را به اختصار بر می‌شماریم:
 ۱. باید جبهه انقلاب از تخریب همدیگر به شدت بپرهیزند و هر یک از نامزدها که مورد تایید شورای نگهبان قرار می‌گیرند از داشته‌های خودشان بگویند و از تهمت زدن و دروغ بستن به دیگران بپرهیزند.

 ۲. جبهه انقلاب باید در جهت تشکیل دولتی انقلابی در جهت استمرار دولت خدمت و دولت شهید آیت الله رئیسی بکوشد.
بی‌تردید کسانی که به دنبال سازش با غرب هستند نمی‌توانند ادامه دهنده راه دولت خدمت و مقاومت باشند.

 ۳. بی‌تردید نامزدهای جبهه انقلاب همه در یک سطح نیستند هریک از آنها دارای ضعف‌ها و قوت‌هایی هستند؛ به توصیه علامه مصباح باید کسی را برگزینیم که ضعف‌های کمتری و قوت های بیشتری داشته باشند که در ادبیات سیاسی و دینی «اصلح»نامیده می شود.

 ۴. در میان ویژگی‌هایی که رهبر معظم انقلاب در روز ۱۴ خرداد برای رئیس جمهور آینده مطرح کردند آگاه, فعال, پرکار و معتقد به مبانی انقلاب اسلامی بود ولی در میان آن شروط،شرط اعتقاد به مبانی انقلاب از شروط بسیار مهم و راهبردی است زیرا اگر کسی نسبت به مبانی انقلاب اسلامی ضعف داشته باشد  فعال و پرکار بودن می‌تواند نتیجه‌ای معکوس داشته باشد مانند دادن 🗡️ چاقوی تیز در دست یک انسان قوی فاسق و لاابالی است.

 ۵. باید رئیس جمهور آینده نسبت به فساد فوق‌العاده حساس باشد و در مجموعه ای که قبلاً مدیریت کرده فسادی صورت نگرفته باشد. احراز این ویژگی بسیار مهم است.

۶. رئیس جمهور آینده باید پناهگاه  مردم محروم و مستضعف و پابرهنه‌ باشد و  در سیاست گذاری های خود آنها را بر دیگران ترجیح دهد.

۷. باید دارای سیاست خارجی فعال باشد و ادامه دهنده سیاست های رییس جمهور شهید آیت‌الله رئیسی باشد.

۸. نسبت به سیاست های اقتصاد مقاومتی جدی باشد و در جهت تأمین محتوای سفره مردم تلاش کند.

۹. نسبت به دین و فرهنگ مردم حساس باشد و با تمام وجود از فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی دفاع کند و در برابر فرهنگ بیگانه تسلیم ناپذیر باشد.

۱۰.و مهمترین شرط آنکه گفتمان دیگری جز گفتمان خدمت نداشته باشد و از طرح گفتمان دیگری در برابر گفتمان جانشین امام زمان امام خامنه ای بپرهیزد.

قاسم روانبخش
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

شتاب‌زدگی و مضرات آن
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۳۶
عبور از خطوط قرمز اخلاق ممنوع
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۴۵