تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۵
کد مطلب : ۴۸۶۲۹۶
مهمان عزیز مازندرانی‌ها، که دومین سفر به این استان را در عمر سه ساله مسئولیتی خود را تجربه می‌کند به اعتبار اینکه در دهه کرامت در این استان ولایی بسر می‌برد و خود نیز تولیت آستان قدس رضوی را عهده‌دار بوده، مورددرخواست ویژه مردم غیور این استان است که امید می‌رود بصورت ویژه دستور آن را صادر کند.
۰
plusresetminus
درخواست ویژه مازندرانی‌ها از رئیس‌جمهور
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ؛ در هر سفر رئیس‌جمهور قواعدی برای تمهید این سفر وجود دارد و تیمی از قبل با نظارت بر فرآیندهای این سفر، بستر تمرکز آقای رئیس‌جمهور بر موضوعات مورد ابتلاء و اعتناء مردم و مسئولان، همچنین میزان تحقق مصوبات سفر قبلی را فراهم می‌آورد.

در این سفر چه اقدامات خوبی که قرار است جزء مصوبات باشد، را بی‌ اطلاعیم. امیدواریم که سبد مصوباتاین دوره سفر پر و پیمان و راضی‌کننده مردم قدرشناس مازندران باشد که واقعاً باید پذیرفت تاکنون مورد کم توجهی در تمام دولت‌های قبلی قرار داشته‌اند.

اما آنچه که در این نوشتار مورد توجه است، میزان دلبستگی عمیق مردم مازندران به امام رضا علیه‌السلام است که به اعتراف آمار، بالاترین تعداد زائران آن حضرت در طول سال را تشکیل می‌دهند و در هیچ روزی از سال نمی‌توان حرم مظهر امام رئوف را خالی از انبوه زائران استان مازندران یافت.

نکته دوم، انتخاب مسیر مازندران از سوی اغلب قریب به اتفاق زائران امام رضا علیه‌السلام است که برای آستان‌بوسی آن حضرت، مسیر مازندران را انتخاب می‌کنند و در واقع مازندران، طریق‌الرضا(ع) است و همین خصوصیت ایجاب می‌کند تا آقای رئیس‌جمهور و وزرای کابینه دولت سیزدهم در همه بخش‌ها بویژه گردشگری به مازندران توجه مضاعف و فراتر از سفرهای متعارف آقای رئیس‌جمهور بکنند و این استان را برای زائران حضرت رضا علیه‌السلام آماده نمایند بگونه‌ای که در شأن زائران سلطان سریر ارتضاء باشد.

نکته سوم، که هیچ نمی‌خواهیم در این مختصر به آنها اشاره کنیم، استعدادهای بی‌نظیر مازندران در تولید محصولات استراتژیک و اساسی است که حتماً مقامات استان بویژه استاندار جدیدالانتصاب مازندران پیگیر شکوفاسازی این ظرفیتها در اثناء دستاوردهای این سفر خواهند بود.

و اما آنچه که بصورت ویژه مورد درخواست و انتظار مردم این استان است، برقراری ارتباط  راه آهن گرگان به مشهد مقدس است. این آرزوی دیرین، که مورد وعده دولت‌های قبلی بود و همچنان مازنی‌ها را در خال انتظار قرار داد، اگر محقق شود، راه 16 ساعته ریلی را به 8 ساعت کاهش می‌دهد و مانع کشته‌شدن هزاران دلداده امام رضا علیه‌السلام در وطل سال می‌شود که آرزو و اشتیاق زیارت‌شان را با تنی خونین و لته پار شده به گور می‌برند.
مسیر جاده‌ای مازندران به مشهد مقدس، دربردارنده دل‌گویه‌های جانکاه و اندوهناک قربانیان این جاده است که آنها نیز از دولت آیت‌الله رئیسی سلامت فرزندان و خاندان شیفته امام رضا(ع) خود را خواهانند.

آیا می‌شود در مصوبات دور دوم سفر آیت‌الله رئیسی، مردم مازندران شاهد تصویب و ابلاغ اعتباری درخور به پروژه راه آهن گرگان به مشهد باشند تا کام‌شان از این سفرهای روسای جمهور به مازندران، این بار شیرین شود که بدون شک هیچگاه این سفر را بواسطه این مصوبه فراموش نخواهند کرد و همواره در سفر عشق، نزد قبله عشق (حضرت امام رئوف) آیت الله رئیسی را از دعاهای خیر خود فراموش نخواهند کرد که افتخار ایجاد این جاده پرتردد و مقدس به نام آیت‌الله رئیسی نوشته خواهد شد.

محمداسماعیل امام‌زاده
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

انتخابات با شاخص‌های شهید خدمت
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۹
درآمد صفر از طرح‌های جنگل‌داری در شمال
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۰
حجاب، پاسدار همه ارزش‌ها
يکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۷