تاریخ انتشارشنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۱
کد مطلب : ۴۸۴۲۹۰
جشن تکلیف سیاسی رای اولی‌ها توسط اداره آموزش و پرورش قائم‌شهر درحالی برگزار شد که سخنران این مراسم نماینده فعلی و کاندیدای دوازدهمین دوره مجلس از حوزه انتخابیه قائم‌شهر بوده است.
۰
plusresetminus
حاشیه جالب جشن رای اولی‌ها در قائم‌شهر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ، مطلبی که ذیلاً مورد اشاره قرار می‌گیرد، صرفاً بمنظور پیشگیری از ذهنیت‌سازی برای جامعه است و هیچ نظری بر تخطئه فرد یا دستگاهی را ندارد.

امید می‌رود همه تلاش کنیم تا فضای خلق حماسه حضور در انتخابات اسفندماه بهتر و بدون حاشیه شکل گیرد.

اداره آموزش پرورش شهرستان قائم‌‌شهر با برگزاری مراسمی با عنوان جشن تکلیف سیاسی ویژه پسران رای اولی در کانون خواهران اداره آموزش و پرورش قائم شهر برآمد که حتماً این اداره بدنبال افزایش مشارکت در انتخابات بود تا رای اولی‌ها بدانند با شرکت در انتخابات می‌توانند نقشی سازنده برای شهر و کشور خود بازی کنند.

تا این جای کار نه تنهای مشکلی ندارد، بلکه باید بابت اجرای این برنامه از دست‌اندرکاران قدردانی کرد که بدنبال تقویت علم سیاسی دانش‌آموزان هستند تا بتوانند در مسائل سیاسی و تاثیرگذار کشور نیز دخالت و تصمیم‌گیری کنند.

اما نکته قابل تامل این برنامه توسط مدیران آموزش و رورش شهرستان قائم‌شهر، انتخاب سخنران این برنامه بود که نماینده فعلی مجلس و کاندیدای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه قائم شهر بوده است.

در یادداشت‌های گذشته بارها اعلام کردیم که نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اداره آموزش و پرورش را بدلیل در اختیار داشتن منابع انسانی مورد توجه خود قرار می‌دهند و بدنبال آن هستند که نزدیکان و آشنایان خود را برای ریاست این اداره انتخاب کنند.

همین نگاه بود که مدیرکل سابق آموزش و پرورش مازندران در مراسم تودیع خود به صراحت اعلام کرد بدلیل دخالت مستقیم نمایندگان مجلس نتواست کار کند و بعد از سه ماه عطایش را به لقایش بخشید و از مدیرکلی کنار گذاشته شد.

حال متوجه می‌شویم چرا آقای نماینده مجلس حوزه انتخابیه قائم‌شهر برادر دامادش که سابقه مدیریتی نداشته را برای این مسند انتخاب کرده است.

البته شنیده‌ها حاکی از این است که جناب رئیس اعلام می‌کند آقای نماینده بصورت اتفاقی و بدون هماهنگی در این مراسم حضور داشته که اگر چنین باشد باید از جناب رئیس بپرسیم اگر فامیل‌تان در این مراسم نمی‌آمد سخنران برنامه چه کسی بود ؟.

اگر حضور کاندیدای مجلس دوازدهم در این مراسم مشکلی نداشت چرا در کانال اطلاع‌رسانی اداره آموزش پرورش قائم شهر از آوردن عکس و نام نماینده خودداری کرده بودند و بعداز مشخص شدن این تخلف دست به اصلاح خبر بردید؟

علامت سوال دیگر این مراسم حضور برخی کارمندان زیرنظر اداره آموزش و پرورش قائم‎شهر هستند که حضورشان به موضوع مراسم ارتباطی نداشت مثل مدیر مدرسه ابتدایی دخترانه، مدیر درمانگاه فرهنگیان، مدیر مدرسه راهنمایی و برخی افراد دیگر که نشان از نزدیکی این افراد به کاندیدای مجلس دارد.

حال انتظار می‌رود که هیئت مرکزی نظارت مازندران و دادستان شهرستان قائم‌شهر به این موضوع و تخلف آشکار ورود کنند.

امیر اسدی
انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما