تاریخ انتشاريکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۳
کد مطلب : ۴۷۵۷۸۴
تجلیل از افرادی که آب در آسیاب دشمن می‌ریزند و هم صدا با رسانه‌های دشمن می‌شوند چه معنا و مفهومی دارد آقای فرماندار؟
۰
plusresetminus
تجلیل فرماندار شهرستان‌مان از حامی اغتشاشات در روز خبرنگار!!
به گزارش بلاغ، خبرنگار بعنوان چشم بیدار جامعه و رسانه بعنوان رکن چهارم جامعه جهانی است که اگر بدرستی ایفای نقش کند بسیاری از مشکلات در همه‌ی امور کاهش خواهد یافت.

رسانه آنقدر تاثیرگذار است که دشمنان جمهوری اسلامی آن را به خوبی متوجه شده‌‌اند و بوسیله این ابزار توانستند فرهنگ ما، اقتصاد ما و دیگر موضوعات ما را دچار اختلال کنند.

فتنه‌هایی که سالیان قبل هر ده سال در کشور ایجاد می‌شد و اوضاع داخلی کشور را دچار ناآرامی و تزلزل می‌کرد، اکنون بازه زمانی‌اش بسیار کوتاه شده است تا حدی که اگر غفلت کنیم و هوشیار نباشیم بلایی چون سوریه بر سر ایران عزیز می‌آورند.

به گفته مقام معظم رهبری " دشمن از لحاظ فضای مجازی آرایش جنگی گرفته؛ در مقابل این دشمنی که آرایش جنگی در مقابل ملّت ایران گرفته، ملّت ایران بایستی آرایش مناسب بگیرد"

بزرگواران مسول در کشور دولتی‌ها و لشگری‌ها؛ آیا آرایش شما جنگی است؟ شما در رسانه همانگونه، که در ۸ سال دفاع مقدس فرماندهان آن زمان کار کردند، کار می‌کنید؟ آرایش جنگی‌تان چگونه است که اینگونه دشمن به فرهنگ، به اقتصاد، به امنیت، به آرامش جامعه حمله می‌کند!.

وقتی هر روز شایعه ها و دروغ های مختلف در بستر رسانه و فضای مجازی پخش می‌شود و پشت بند آن شاهدیم که جایگاه‌های سوخت ما صف‌های طولانی تشکیل می‌شود، این یعنی دشمن گام به گام با اذهان مردم بازی می‌کند تا به مقاصدش برسد.

خبرنگاری، متاسفانه تنها شغلی است که در و پیکر ندارد، هرجای دنیا هر شغلی بخواهی بگیرید، باید دوره ای بگذرانی و خودت را جایی معرفی کنی، مثلا اگر قرار باشد واحد صنفی بزنید و لبنیات بفروشی، باید در کلاس شرکت کنی، مدرک لازم بگیری و بعد در اتحادیه ثبت شوی تا مجوز واحد صنفی بگیری، اما در شهرهای مازندران همه چیز اینگونه است حتی خبرنگاری؟!.

به همین دلیل یکی از حفره‌های امنیتی بزرگ در کشور، خبرنگاری است و جاسوسان زیادی در پوشش خبرنگار را شاهد بودیم. چه بسا افرادی که اکنون مشغول به جاسوسی هستند و شناسایی نشدند و در کنار مسولان شهری و استانی مشغول به کارند.

 ۱۷ مرداد در تقویم به احترام شهید عزیز صارمی بعنوان روز خبرنگار است که معمولاً این روز را به احترام زحمتکشان عرصه خبر مراسمات متعددی گرفته می‌شود.

امسال در شهر ما (یکی از شهرهای مرکزی مازندران که نامش در دفتر این پایگاه خبری است)، همه ادارات با هم جمع شدند تا مراسمی برای فعالان رسانه‌ای و فضای مجازی بگیرند تا قدردانی کنند از زحمات افرادی که انتقال دهنده پیام از مردم به مسولان و بالعکس هستند، مراسمی که در شان خبرنگاران و زحمتکشان واقعی که در گرما و سرما در این شهر کار خبری می‌کنند.

در این مراسم حدود ۱۰۰ نفر با اسم خبرنگار تجلیل شدند. صد نفری که خیلی‌ها همدیگر را هم نمی‌شناختند و به قول مدعوین این همه خبرنگار در شهر کجا هستند ما در طول سال چهره زیبایشان را نمی‌بینیم!.

علامت سوال بزرگی که تو ذهن اکثر خبرنگاران و مدعوین بود تعدد تجلیل شوندگان در این مراسم بود که کارت هدیه یک میلیون تومانی از پول بیت المال به افراد غیرخبرنگار رسید.

البته این حرکت به نظر بنده توهین به افراد با سابقه و فعال عرصه خبر در شهرمان بود که شب و روز در حیطه اطلاع رسانی و خبر مشغول کار هستند ولی در روز منتسب به این افراد آدم‌های دیگر برای تجلیل دعوت می‌شوند.

نکته غم‌انگیز این مراسم آن لحظه‌ای بود که جناب نماینده عالی دولت در شهرستان‌مان از افرادی که در اغتشاشات سال گذشته فعال بودند و همچنان در فضای مجازی آرایش جنگی دشمن را دارند، به اسم خبرنگار تجلیل می‌کند.

تجلیل از افرادی که آب در آسیاب دشمن می‌ریزند و هم صدا با رسانه های دشمن می‌شوند چه معنا و مفهومی دارد آقای فرماندار؟. مقام معظم رهبری می‌فرمایند دشمن بدنبال تضعیف نظام و ناامید کردن ملت ایران است افرادی که با دشمن هم مسیر هستند تا ناامیدی به جامعه تزریق شود و حفظ شود، چگونه توسط شما تجلیل می‌شوند؟.

آقای استاندار مازندران!
ما انتظار داریم تا در دولت آقای رئیسی ضعف‌ها برطرف شوند، رسانه‌ها ساماندهی شوند تا هرکس دلش خواست با بی‌سوادی خود را خبرنگار اعلام نکند و حداقل با برخورداری از صلاحیت، آموزشی را طی کرده باشد، نه اینکه از افراد همراه با شبکه های معاند و دشمن مورد تجلیل فرمانداران و فرهنگ و ارشاد شهرستان قرار گیرد و  لوح تقدیر بگیرد.

امیر اسدی - فعال رسانه‌ای
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

انتخابات خبرگان پادزهر دشمنان ایران
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰
بسیج، امنیت ملی و انتخابات
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۰۴:۴۶