تاریخ انتشارجمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷
کد مطلب : ۴۶۳۸۰۰
محسن رضایی فرمانده اسبق کل سپاه در یادداشتی با عنوان حسین همدانی کیست؟ نوشت: بی‌تردید نام سردار همدانی در زمره قهرمانان آزادسازی سرزمین‌های اسلامی با کارنامه‌ای سرشار از مجاهدت و افتخار در دفاع از ایران، عراق، سوریه و لبنان جاودانه خواهد ماند.
۰
plusresetminus
"حسین همدانی کیست؟"

به گزارش بلاغ؛ در پی جسارت و هتاکی میرحسین موسوی به مدافعان حرم بویژه سردار سرافراز شهید حاج حسین همدانی، محسن رضایی فرمانده کل سپاه در دوران دفاع مقدس نوشت: سردار شهید حسین همدانی از مبارزین و قهرمانان کمتر شناخته شده ای است که خالصانه در عرصه های گوناگون، انجام وظیفه کرد و بشدت، شهرت گریز بود.

با تکریم و نکوداشت یاد او، تنها به گوشه ای از خدمات این قهرمان بزرگ، اشاره می کنم:
الف: شهید همدانی ازجمله جوانان مومن و انقلابی بود که مبارزه با استبداد را  با مبارزه علیه رژیم ستمشاهی آغاز و در مجاهدات و پیروزی ملت ایران نقش موثری ایفا نمود.

ب: او پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در عملیات آزادسازی سنندج و بخش‌هایی از کردستان از دست ضد انقلاب، افتخار آفرید.

ج: شهید همدانی در دوران دفاع مقدس، در تاسیس و فرماندهی سه لشکر، ایفای نقش نمود:
1. در تاسیس تیپ 27 حضرت رسول(ص) در کنار شهیدان همت و شهبازی به سردار بزرگ سپاه اسلام  احمد متوسلیان کمک کرد
2.در فرماندهی لشکر قدس گیلان و هدایت آن در عملیات‌های دفاع مقدس افتخار آفرید
3.در تشکیل تیپ انصارالحسین (ع) همدان و فرماندهی آن نقش اساسی داشت
د: سردار شهید حسین همدانی با کمک سایر فرماندهان لشکرها در تنگه مرصاد راه را بر منافقین بست و از ورود آنان به کرمانشاه ممانعت نمود
پس از دفاع مقدس:
او پس از سالها مجاهدت در مبارزه با استبداد و رژیم بعثی عراق، هرگز زندگی آرام را بر مجاهدت درراه خدا ترجیح نداد.
1-او یکی ازیاران و همراهان موثر فرماندهی سپاه در سازماندهی نوین و توسعه سپاه پاسداران بود.
٢-از تجربه حضور متواضعانه اش در عرصه های گوناگونِ مردمی و از عشقی که به آحاد جامعه داشت درمدیریت فتنه 88 بخوبی بهره گرفت و با دست مردم وحتی با بکارگیری افرادی از معترضین، با تدبیری ستودنی از بروز فجایع بزرگی جلوگیری کرد.
٣: همدانی در کنار قهرمانِ پرآوازه جهان اسلام شهید سلیمانی، در دفاع از حرم و در انهدام داعش در سوریه و عراق، نقش‌آفرین بود.
بی‌تردید نام سردار همدانی درزمره قهرمانان آزادسازی سرزمین‌های اسلامی ومبارزه با استبداد، با کارنامه‌ای سرشار از مجاهدت و افتخار در دفاع از ایران، عراق، سوریه و لبنان و نیز شکستن محاصره مردم مظلوم سنندج و مریوان و ... در تاریخ، جاودانه خواهد ماند. او از نمونه های روشن خدمت بدون منت بود که ازهیچ ماموریتی پا عقب نکشید و یا استعفا نداد.
اما دلیل اهانت به این قهرمان ملی درشرایط حساس فعلی چیست؟ انشالله درفرصتی، مشروحا به آن خواهم پرداخت لیکن ذکر اجمالیِ یک نکته لازم است و آن اینکه:
طراحان مکتوب اخیر، سناریوی تکراری و مایوسانه ای را برای جلوگیری از تحولی جدید در مسیر تحقق اهداف ملت ایران، طراحی کرده و در پی آنند که با سنگ اندازی در میدان مبارزه اصلی، ملت و نظام و دولت ما را از فرصت جهش های بزرگ، بازداشته، در اوج محاصره اقتصادی و در بحبوحهءمذاکرات برجام، ملت را از  همراهی با  دولت مردمی بازدارند. امروزه تنها  یک میدان اصلی و رو به جلو در مسیر تعالی و پیشرفت ایران بیشتر وجود ندارد و آن هم یک قیام و جهش اقتصادی با وحدت ملی پیرامون رهنمودها و اوامر رهبری حکیم انقلاب اسلامی و پرهیز از خط و نشان کشیدن  و حاشیه سازی های بی حاصل  است.
محسن رضائی
21مرداد1401
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين