تاریخ انتشارشنبه ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲
کد مطلب : ۴۵۳۳۰۲
در حال حاضر، مبارزه با این خاندان منحوس و وهابیت، بمثابه مبارزه با چکمه‌پوشان صهیونیستها در میان امت اسلامی است.
۰
plusresetminus
حجاج شهید سند زنده بی‌کفایتی آل‌سعود
به گزارش بلاغ؛ مراسم حج سال 66،برای جهان اسلام یادآور جنایتی نابخشودنی از خاندان آل‌سعود و وهابیت است که در اثر سیاست غلط و ضداسلامی وهابیون بیش از 500 زائر از سراسر جهان جان باختند که 270 نفر از حجاج مظلوم این فاجعه ایرانی بوده‌اند، که در مراسم «برائت از مشرکین» شرکت کرده بودند.
مکان و زمانی این کشتار فجیع، که خون ریختن در آن حرام است، تا جایی اهمیت دارد که حتی اعراب جاهلیت احترام این مکان و زمان را نگه می‌داشتند اما این حرمت توسط عوامل سعودی شکسته شد. در این فاجعه حتی به زنان و جانبازان هم رحم نکردند، به‌طوری‌که نیمی از کشته‌شدگان زنان بودند.
سال‌هاست که بدلیل بی‌کفایتی آل‌سعود، جهان اسلام به این واقعیت رسیده که سرزمین وحی بویژه مکه مکرمه و مدینه منوره به‌خصوص در موسم حج، اعم از تمتع و عمره، باید تحت مدیریت سازمان کنفرانس اسلامی قرار گیرد که دارای ۵۷ کشور عضو در چهار قاره جهان و یکی از سازمان‌های بین‌المللی کنونی جهان و دومین سازمان بین دولتی پس از سازمان ملل متحد است؛ چراکه حوادث سه دهه اخیر در حج هر فرد منصف را به این نتیجه می‌رساند که آل‌سعود شایستگی اداره حرمین شریفین را ندارد.
  از خدمات ضعیف و برخوردهای بد و خشن با زوار و حاجیان گرفته تا مدیریت ناکارآمد، که در حوادثی همچون حادثه رمی جمرات، آتش‌سوزی چادرهای منا، وقایع تأسف‌بار و جنایتکارانه کشتار حجاج مراسم برائت از مشرکین گرفته تا سقوط بالابر در خانه خدا و کشته شدن حجاج در منا به‌دلیل سوء مدیریت، حکایتگر لزوم فعال شدن جهان اسلام برای استیفای حقوق غصب شده مسلمانان در انجام بی‌خطر و سهل و آسان مراسم حج می‌باشد.
بهانه شهادت حجاج ایرانی، برپاییر اهپیمایی برائت از مشرکان بود که در آیات متعدد قرآن و در سوره‌هایی مثل نساء، انعام، یونس، حجر، قصص، روم، فصلت، توبه، بینه و احزاب آمده و این عمل ریشه در سنت ابراهیمی دارد. برابر با مفاد آیات سوره ممتحنه برای اولین‌بار حضرت ابراهیم بیزاری خود را از مشرکان و بت‌هایی که مورد پرستش قرار می‌دادند اعلام کرد.

علی‌رغم تصریح قرآن و سیره رسول‌الله(ص) در برپایی برائت، روحانیون حجاز از همان ابتدا اعلام کردند برگزاری مراسمی با عنوان برائت از مشرکان اگر هم ریشه در سنت و سیره پیامبر داشته باشد، عملی انفرادی است و نباید به‌صورت راهپیمایی و برگزاری تجمع باشد و مسلمانان نباید در ایام حج جدال کنند و ایجاد مزاحمت برای دیگر حاجیان بدعتی در دین است، غافل از اینکه برائت از مشرکان بخشی از اعمال مناسک حج تمتع می‌باشد و تنها جدال با مشرکان و در این زمانه، جدال با شیطان بزرگ و صهیونیست‌ها و ایادی آنهاست نه مسلمانان.

در بیانیه رسمی وزارت کشور سعودی در هشتم ذیحجه، آمار تلفات این حادثه 402 کشته اعلام شد که 275 نفر آنان ایرانی و نیمی از آنان زن بودند و 649 زخمی. آمار اعلام‌شده البته از سوی ایران مورد تشکیک واقع شد و منابع ایرانی از کشته شدن 325 نفر با تفکیک 203 زن و 122 مرد خبر دادند.

 بیرحمی تمام در برخورد با حجاج
مزدوران آل سعود برای قتل‌عام و ضرب و جرح زائران خانه خدا از هر وسیله ممکن استفاده کرده‌اند، وسائل به‌کار رفته نشان‌دهنده دو حقیقت است: ابتداء اینکه انسجام و هماهنگی قبلی برای مقابله با حجاج ایرانی و غیر ایرانی‌ کاملاً به چشم می‌خورد؛ دوم اینکه  برخورد با حجاج بیانگر عمق کینه و عدوات وهابیون و آل‌سعود نسبت به منادیان توحید است. انواع وسائلی که از آن‌ها استفاده شده نیز نشانه عمق کینه و نگاه وحشتناک آنها به حجاج خانه خدا می‌باشد: سنگ‌، قطعات بزرگ و کوچک شیشه، لوازم مستعمل مانند کولر و اجاق گاز، سطل‌های پر از شن و ماسه‌، آب جوش‌،قطعات بزرگ یخ‌، شلاق‌، چوب‌های میخ‌دار، شیشه‌های نوشابه‌، قطعات سنگ بتون‌، چماق‌، باطوم چوبی و الکتریکی‌، میله‌های آهنی‌، کپسول‌های آتش‌نشانی‌، گاز آشک‌آور، گازهای سمی‌، گاز خفه‌کننده‌، گاز اعصاب‌، گلوله‌های ساچمه‌ای و انفجاری‌، تفنگهای دوربین‌دار، مسلسل و انواع سلاح‌های سبک دستی‌، نارنجک دستی‌، بمب‌های آتش‌زا.

امام خمینی(ره) در مورد جنایت آل‌سعود فرمود: حکومت سعودى مطمئن باشد که آمریکا لکه ننگى بر دامنش نهاده است که تا قیام قیامت هم با آب زمزم و کوثر پاک نمى‌شود و خونى که از دل اقیانوس بزرگ ملت ما بر سرزمین حجاز جارى شده است، زمزم هدایتى براى تشنگان سیاست ناب اسلام گردیده است که ملت‌ها و نسل‌هاى آینده از آن سیراب و ستمکاران در آن غرق و هلاک مى‌شوند و ما همه این جنایت‌ها را به حساب آمریکا گذاشته‌ایم و به یارى خدا و در موقع مناسب به حساب آنان خواهیم رسید و انتقام فرزندان ابراهیم را از نمرودها و شیاطین و قارون‌ها خواهیم گرفت.

رهبر انقلاب نیز در زمینه بی کفایتی آل‌سعود در مدیریت حج، پیرامون فاجعه منا اظهار داشتند: «مسؤولیّت این حادثه‌ی سنگین و این فاجعه‌ی بزرگ بر دوش حکام عربستان است؛ باید مسؤولیتشان را قبول کنند نسبت به این قضیه، این‌که فرافکنی کنند و دائم این [و آن‌] را متّهم کنند و مدام خودشان از خودشان تعریف کنند، کارهایی نیست که به جایی برسد؛ این فعّالیّت‌های عقیمی است. بالاخره دنیای اسلام سؤال دارد. بیش از هزار کشته از کشورهای مختلف اسلامی در یک حادثه‌ای، شوخی است؟ از کشور ما هم خدا می‌داند چندصد کشته! حالا مفقودین هنوز معلوم نیست کجا هستند؛ ممکن است عدّه‌ی بسیاری از این‌ها [جزو] جان‌باختگان باشند. چندصد کشته در یک حادثه -حادثه‌ی حج- چیز کوچکی است؟ شوخی است؟ دنیای اسلام باید برای این فکر کند؛ و اوّلین مطلب هم همین است که سعودی‌ها باید بپذیرند مسؤولیّت خودشان را، و به لوازم این پذیرشِ مسؤولیّت باید عمل بشود. این‌که به جای عذرخواهی از امّت اسلامی و به جای عذرخواهی از خانواده‌ها، شروع کنند مدام همین‌طور حرف زدن به این و آن و متّهم کردن و مانند این‌ها، راه به جایی نخواهد برد و ملّتها به‌طور جدّی دنبال می‌کنند؛ این قضیّه فراموش نخواهد شد.»

کوتاه سخن آنکه آل‌سعود، که حکام پادشاهی بر سرزمین‌های مقدس وحی هستند، عمال شیطان بزرگ و از ایادی صهیونیست‌ها و دشمن جدی مسلمانان می‌باشند که دست‌شان تا مرفق به خون مظلومان مسلمان عالم آلوده است که تنها یک نمونه آن را طی سال‌های اخیر تا همین لحظه در یمن مظلوم می‌توان بوضوح مشاهده کرد.
در حال حاضر، مبارزه با این خاندان منحوس و وهابیت، بمثابه مبارزه با چکمه‌پوشان صهیونیستها در میان امت اسلامی است.
محمد فاطمی
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين