تاریخ انتشارشنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
کد مطلب : ۴۴۹۴۸۰
طی سال‌های اخیر، نمی‌توان سخنرانی‌اِی از آقای روحانی را یافت که از آمریکا و فراخواندن این کشور به همکاری با ایران مطالبی نگفته باشد، آنچنانکه تو گویی سرنوشت آسایش ایرانیان جز با وجود آمریکا قابل تحقق نیست.
۰
plusresetminus
آقای رئیس جمهور! لطفا از فکر آمریکا بیائید بیرون
به گزارش بلاغ، آمریکا بدلیل جنایات مستمرش نسبت به مردم ایران از بویژه سال ۱۳۳۲ به این سوی و علی‌الخصوص پس از انقلاب اسلامی و اصرار بر ادامه سیاست‌های خصمانه، لقب شیطان بزرگ از سوی رهبر کبیر انقلاب اسلامی دریافت کرد و طبیعی بود که نوع ارتباط کشور ما با آمریکا متناسب با عنوان و اقتضائات شیطان بزرگ و نوع جهت گیری‌های آمریکا تنظیم می‌شد که در دولت آقای روحانی قاعده راهبردی جمهوری اسلامی در برخورد با شیطان بزرگ تغییر اساسی کرد و اصرار ایشان و منوط کردن موفقیت دولت خود به مذاکره با آمریکا، منتج به صدور مجوز مشروط مذاکره از سوی مقام معظم رهبری شد که سریال ملال آور مذاکره طولانی و پرهزینه و محصول برجام آن، از خاطرات تلخ ملت ایران است که نتیجه‌اش تشدید بی سابقه تحریم و جرأت یافتن جریان صهیونیستی آمریکایی به اظهار علنی تلاش برای براندازی نظام اسلامی، اعم از جمهوریخواهان و دموکرات‌های شیطان بزرگ شد.

با وجود اینکه اعتقاد و گفتار آقای روحانی در مذاکره با کدخدای جهان بود و این مذاکره و امتیاز دادن‌های صادقانه توسط دولت آقای روحانی به حد رضایت آمریکا انجام پذیرفت و اعتماد آقای روحانی و وزیر امور خارجه‌اش به آمریکا آنچنان بود که حتی قول شفاهی آمریکائی‌ها را بالاتر از هر امضایی می‌دانستند، پاسخ آمریکا به این اعتماد بالای اصلاح طلبان ایران، چیزی جز زیر میز زدن و دبه در آوردن نبود، با همه عهدشکنی‌های شیطان بزرگ، بازهم اصرار آقای روحانی و اصلاح طلبان به بازگشت آمریکا به برجامی که طرف‌های غربی دوست می‌دارند بر سر جنازه گندگرفته آن هم بتوانند از ایران امتیاز بگیرند، چیزی جز توجیه معطل کردن کشور بیش از ۷ سال به پای برجام و بهره‌برداری از این جسد بزک کرده برای مصرف در انتخابات پیش رو نیست و یا از نوعی دلباختگی به جریان صهیونیستی آمریکایی حکایت دارد.

چه آقای روحانی، چه اصلاح طلبان وطنی و چه دلدادگان دیگر به غرب این واقعیت را نادیده بگیرند که نقض پیمان در ذات غرب و دنیازده‌ها وجود دارد و آنها به چیزی جز خواسته‌های زیادت طلبانه خود توجه ندارند و در بغارت بردن سرمایه‌های آنانی که قدری ضعف و ساده‌انگاری از خود نشان دهند، لحظه ای درنگ نمی‌کنند. خود را زرنگ‌‌تر از دیگرانی که تلخی تجربه خود در اعتماد به شیطان بزرگ را دارند، می‌دانند.

سرنوشت اصلاح طلبان، که دولت آقای روحانی را رحم اجاره‌ای خود می‌دانستند و همه تخم مرغ‌های خود را در سبد آقای روحانی قرار داده بودند و ۸سال، حداقل در دولت روحانی و ۸سال هم در دولت خاتمی، همچنین ۸سال در دولت مرحوم هاشمی رفسنجانی، مزد خود در اعتماد کامل به شیطان بزرگ را دریافت کردند که چیزی جز فرصت سوزی برای ملت ایران و نظام اسلامی در دولت سازی و رسیدن به ملت سازی برای رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی را از دست دادند، بشدت به نظام مظلوم اسلامی بدهکارند و به زبان دیگر باید گفت، آنان مجرمانی هستند که در دادگاه تاریخ بواسطه سلب توفیق و بهره بردن از زمان برای ایجاد تمدن اسلامی از سوی نظام اسلامی و مردم لایق و شائق ایران اسلامی، محاکمه خواهند شد و داغ خیانت را بر پیشانی خود برای همواره زمان با خود حمل خواهند کرد.

در روزهای اخیر نیز بجای تغییر در نگاه و همراه شدن با مردم در سال ۱۴۰۰، باز هم آقای روحانی به آمریکا درس اخلاق داد تا به برجام برگردد و شاهد بازگست ایران و انجام همه تعهدات از سوی کشورمان باشد.

چیزی که برای راقم این سطور و احتمالاً بسیاری از مردم جای سئوال دارد، اصرار آقای روحانی روی دو مساله است. اول اینکه در هر سخنرانی خود مصر هست تا نام آمریکا را بیاورد، توگویی نذری در میان است تا در هر سخنرانی حتی چندبار در روز، نام شیطان بزرگ آنهم نه به ذم و لعن، که به دعوت و لزوم وفای به عهد، برده شود. نکته دوم اینکه چرا با فرصت سوزی چندساله از سوی آمریکا و به تبع آن، دولت آقای روحانی، با فرض بازگشت آمریکا به برجام، کشور ما باید به گفته آقای روحانی برگردد به چندسال قبل و راهی را که طی یکی دو سال اخیر با تصمیم شورای عالی امنیت ملی و مجلس سورای اسلامی رفته ایم، برگردیم به عقب؟!.

در هرصورت، به نظر می‌رسد با گذشت ساعت انشاء و املاء، حال که نوبت حساب و کتاب و ارزیابی از سوی مردم در عملکرد دولت اصلاح‌طلب روحانی است، هر روز آقای رئیس جمهور با ایجاد حاشیه‌های چالشی و سرگرم کننده، نمی‌خواهد به موضوع اصلی درس حساب پرداخته شود.
علی عبدالحسینی
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
در وین پیروزی را به شکست تبدیل نکنید!؟
يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۲
تولید در کشورمان نیازمند غبارروبی است
شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
تحلیل‌های غلط‌انداز صهیونیستی فریب‌مان ندهد
پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
مناجاتی با خداوند
چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۲