تاریخ انتشاريکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
کد مطلب : ۴۴۷۲۷۸
مسئولان با پذیرش مسئولیت، خود را مکلف به وظائفی می‌کنند که رضایت مردم، محور انجام این وظائف باید باشد، همان هدف که این روزها در کشور و مازندران اکسیر نایاب شده است.
۰
plusresetminus
تکریم مردم در خواب عمیق مسئولان
به گزارش بلاغ، این روزها با قطع برق مناطق و شهرای مختلف کشور و مازندران، نمونه‌ای از تکریم مردم را حتی با قرائت مسئولان کنونی می‌توان شاهد مثال غربت مردم‌باوری در برخی از مسئولان یافت.
اینکه مردم برای زندگی خود دارای برنامه‌اند همچنانکه مسئولان نیز، برای پیشبرد وظائف خود که ناظر بر خدمتگذاری به مردم است، باید دارای برنامه و نظم و انضباط باشند.

در همه کشورها این اصل اولیه مورد توجه مسئولان و مجریان قرار دارد که در صورت ایجاد اختلال در روند خدمتگذاری به مردم، مسئولان باید صادقانه و از قبل به مردم اطلاع دهند که مثلاً در فرآیند برق و گازرسانی مشکلی فنی بوجود آمد و این خدمات از ساعت فلان تا ساعت بهمدان قطع است تا مردم بتوانند با تنظیم زندگی خود دچار مشکل جدی نشوند آنچنانکه این روزها مردم مازندران در شهرهای مختلف گرفتار آن شدند و هیچ مسئولی نیز این حداقل کار اطلاع‌رسانی را انجام نداد تا تکریم مردم نمره مردودی را به مسئولان مازندرانی بدهد حتی اگر در مدیریت دولتی، این مدیران در ارزشیابی و تکریم از ارباب رجوع نمره ممتاز کسب کنند.

قطع برق در مازندران علاوه بر ضررو زیان‌هایی که متوجه مردم کرد، آنها را در مقابل تاریکی شب غافلگیر نمود که چراغ قوه تلفن‌های همراه توانست قدری به دادشان برسد تا بتدریج خود را دریابند و تاریکی را بسر کنند.

در شرائط کنونی که خانه‌نشینی بویژه در مازندرانی که قریب یکسال است قرمز کرونایی را تحمل می‌کند، این سئوال جدی مطرح است که مگر دادن پیام به مردم شهرها و حتی محلات چقدر دشواری دارد که مسئولان مربوطه از انجام آن سر باز زدند و مردم را دچار مشکل کردند ضمن آنکه به مردم توهین نیز شد.

چرا آقای استاندار و فرمانداران در قبال این بی‌احترامی و بی‌توجهی مسئولان مربوطه واکنش نشان ندادند و این مسئولان نیز حداقل از مردم پوزش نخواستند؟!.

شاید این حداقل انتظار شهروندان از حقوق‌شان باشد که مسئولان موظف به رعایت آن هستند. به نظر می‌رسد نوع رابطه مسئول با ارباب رجوع و دریافت‌کنندگان خدمت باید تعریف جدیدی ارائه داد و مسئولان نیز در این تعریف، آموزش لازم را ببینند و بر رعایت آن نیز دستگاه‌های نظارتی نظارت کنند تا حق مردم تضییع نشود و حقوق شهروندی مورد بی‌اعتنایی مسئولی از مسئولان قرار نگیرد.
محمد فاطمی
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
تحول جدی در نظام بودجه‌ای کشور
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
نحوه شکل‌گیری فقر
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۳
چرایی چرخش عربستان به سمت عراق
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۰
تعامل تحولی دولت و مجلس در بودجه 1401
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰