تاریخ انتشاردوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵
کد مطلب : ۴۲۹۷۵۸
هوای تازه در آذر ماه در ساختمان سفید شهرداری آمل وزیده شد و هاشمی جوان را با عمارت، ترافیک، تعریض خیابان های ناتمام و...، و انبوهی از انتقادات روبه رو کرد.
۰
plusresetminus
استیضاح نابهنگام شهردار آمل؛ مصلحت یا منفعت
به گزارش بلاغ؛ سی و هشتمین شهردار آمل در آخرین ماه پاییز سال گذشته در حالی جا پای امیرسلیمانی گذاشت که صندلی شهرداری از اردیبهشت ماه با سرپرست اداره می شد؛ اما از مدتها قبل چالش شهردار استارت خورده بود، یا حاشیه‌ها نمی‌گذاشت امیر دل به کار دهد و یا امیر دل به حاشیه زده بود؛ هر چه بود از نظر بسیاری از کارشناسان حوزه مدیریت شهری، سلیمانی باید خداحافظی می‌کرد.

سلیمانی در حالی استعفا را ترجیح داد که کوک استیضاح از مدتها قبل بر شهرداری چنبره زده بود، انتخاب شهردار هم برای تیم5/ 4 نفره شورا کار سختی بود و با تمدید سرپرست زمان می‌خرید؛ شورایی که  برای تصمیم گیری یک پایش همیشه می‌لنگید، که در انتخاب هیئت رئیسه و استیضاح امیرسلیمانی علنا و به کرات خود را نشان داده بود.

آمل شهری با موقعیت استراتژیک سیاسی و صنعتی قطب مهمی در استان و کشور بشمار می‌رود، که حتی یک روز صندلی خالی می تواند بر تداوم مشکلات این ابر شهر استان بیافزاید.

 هوای تازه در آذر ماه در ساختمان سفید شهرداری آمل وزیده شد و هاشمی جوان را با عمارت، ترافیک، تعریض خیابان های ناتمام و...، و انبوهی از انتقادات روبه رو کرد.

شهر هوای تازه را با تغییرات در حوزه ترافیک لمس کرد، تکلیفی برای بلاتکلیفی دست فروش‌ها عملیاتی شد و این ابتدای راه هاشمی بود؛ انتخابات و بعد از آن ویروس کشنده کرونا، در کمال ناباوری بر برنامه های شهردار جوان سایه افکند.

شهر 400 هزار نفری آمل سردرگم میان چالش ناشناخته درگیر شده بود، که بدون اغراق می توان گفت که در این دوئل سخت کرونا به آمل باخت؛ آن هم توسط تک تک کسانی که آستین هایشان را بالا زدند و محلول ساختند، کمک های مومنانه کردند و.. چقدر رویه شهردار تازه وارد آمل در این بین ستودنی بود؛ همانطور که امیر سلیمانی را در کمتر مراسمی می دیدیم، هاشمی در هیچ جا کم نمی آورد و این امتیاز خوبی به شمار می رفت، حتی برای یک شهردار ساروی.

با وجود اینکه شورای این دوره چه از نظر  تخصص و تحصیلات و چه از نظر جوانگرایی امتیاز بالایی نسبت به دوره های قبل داشت، اما نتوانسته عملکرد قابل قبولی را نشان دهد، آنچه امروز مورد نقد می باشد عملکرد شورا در استیضاح شهردار است، گویا شورایی که انتهای پنجمین دوره خود را سپری می کند، می خواهد با هر چنگ و دندان افکار عمومی را قانع کند و رای بخرد و در این بین جای اینکه به ابر معضلات مهم شهرستان بپردازد، طبل استیضاح می کوبد، آن هم از شهرداری که هنوز 7 ماه از ورودش نگذشته است.

هر چند ابقای هاشمی در حال حاضر حتمی است و خوشبختانه عدم توافق گروه 4و 5 این بار به نفع همشهریان تمام می شود، اما این گونه مسائل می تواند انرژی شورا را برای پرداختن به مشکلات مهم شهری کم کند و از همه مهم تر انگیزه شهردار را برای پیشبرد به اهداف و توسعه شهرستان کاهش دهد.

البته حسن نیت شورا در حل مشکلات شهری قابل تقدیر است، اما بنظر می رسد این استیضاح کاملا مصلحتی نواقص یک دهه را در نیم سال انتظار دارد، آن هم با وجود چنین شرایط حساسی،  بهتر نیست اعضای شورا در سال پایانی این دوره به امورات جدی‌تر تمرکز کنند و بعنوان مثال حتی اگر یک قدم واقعی برای حل مشکل زباله بر دارند، برگه زرینی برای کارنامه این دوره خواهد بود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
انشالله در راه ساری می باشد
تکریم مردم در خواب عمیق مسئولان
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
خنیاگران آزادی در ظلمت پهلوی
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۱
بانوی اول خلقت در نگاه سنی و شیعه
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۴
پشت پرده کشتار شیعیان کویته
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۹