تاریخ انتشارسه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۹
کد مطلب : ۴۲۳۶۰۸
فتح خرمشهر از چند جنبه قابل تحلیل است ، اول اینکه سیلی محکمی به صدام زده شد و پایه و بنیان مذاکره و دست برتر وی را جهت تصمیم‌سازی هرنوع گفتگویی خصوصا موضع بالا به پایین با نظام جمهوری اسلامی را بست.
۰
plusresetminus
از فتح خرمشهر تا فتح قدس
به گزارش بلاغ، سوم خرداد سال ۶۱ یادآور حماسه آفرینی های مجاهدان خدا در صحنه نبرد حق علیه باطل بوده و پس از ماه ها مقاومت یعنی از ۴ آبان ۵۹ توانست با فداکاری و ایثار به پیروزی دست پیدا کند. نبردی که از آن به دفاع تعبیر می شود و حق هم همین است.
هرکجای دنیا را که می‌بینیم شیعه در حال دفاع است نه جنگ...
ایا القاعده شیعه است ؟
آیا طالبان شیعه است؟
آیا داعش شیعه است؟
آیا برج دوقلو را شیعیان زدند؟
آیا شیعیان یمنی به عربستان حمله ور شدند یا بالعکس؟
و نهایت اینکه آیا شیعیان ایران اسلامی جنگ را علیه حزب بعث عراق آغاز کرد یا بالعکس؟

پرواضح است که در همه این اتفاقات شیعیان آغاز گر نبودند. در این عرصه دفاع ، شهر بندری و استراتژیک خرمشهر که توسط ارتش بعثی عراق به مدت حدود ۲۰ ماه در اشغال بوده ، با رشادت رزمندگان اسلام و با مشارکت توامان سپاه و ارتش و بسیج خرمشهر آزاد شده و این روز به روز مقاومت ، ایثار و پیروزی نامگذاری گردد.

فتح خرمشهر از چند جنبه قابل تحلیل است ، اول اینکه سیلی محکمی به صدام زده شد و پایه و بنیان مذاکره و دست برتر وی را جهت تصمیم‌سازی هرنوع گفتگویی خصوصا موضع بالا به پایین با نظام جمهوری اسلامی را بست.

دوم ، با جمله مبارک و تاریخی حضرت امام (ره) که فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد ، بارقه امید و روحیه شهادت طلبی مضاعف در دل رزمندگان اسلام که به لحاظ مهارت جنگی بی تجربه و ابزار دفاعی بی‌بهره یا کم بهره بودند ، برای مقابله با ارتش مجهز و قوی عراق با تمام پشتوانه های مالی ، ابزاری ، تبلیغاتی نظام استکباری جهانی ، بوجود آورد.

این روحیه فداکاری بگونه ای گُل کرد که در طول ۸ سال دفاع مقدس اجازه نداد یک وجب از خاک مقدس میهن اسلامی دراختیار متجاوزین قرار گیرد.

سوم اینکه اتحاد و همدلی عجیبی بین نیروهای نظامی ارتش ، سپاه و بسیج رقم خورد و موجب مواضع مشترک و عملیات های هماهنگ در صحنه های نبرد بعدی گردید.

نکته مهم و قابل اعتنا اینجا است که گذشته درخشان و پیروزی مجاهدان فی سبیل الله در دفاع مقدس ، زمینه ساز تشکیل بسیج مردمی و رزمندگان پرتوان و شجاع در منطقه گردید ، دلاورانی همچون حزب الله ، انصارالله ، فاطمیون ، زینبیون ، حیدریون و.... این مجاهدان صلح و آرامش را برای مردمان منطقه به ارمغان آورده و بانی اصلی برآب شدن نقشه های شوم و شیطانی مثلث غربی ، عبری ، عربی شده‌اند.

حال با نگاه به آینده و پیشرو بودن جهادی بزرگ ، آیا فتح قدس همان خرمشهرهای بعدی طبق فرمایش نایب امام زمان است!؟

آیا وقت آن نرسیده جبهه متحد و قوی اسلامی با نشانه گذاری برروی فتح قدس ، خرمشهر بعدی را آزاد نماید!؟

اکنون همان زمانیست که آزادمردان جهان و مجاهدان منطقه با زعامت زعیم آگاه و هوشمند و ‌‌کم نظیر باید تصمیم جدی و نهایی را بگیرند تا با شکست طرح ظالمانه و بی‌خردانه 'معامله قرن' ، آن سخن بی بدیل امام راحلمان را که 'اسراییل باید از صفحه روزگار حذف شود' را تحقق ببخشند.

امروز اکثر مسلمانان دنیا و آزادگان و آزاداندیشان جهان امیدشان به ام‌القرای جهان اسلام است و با همین امید در روز قدس شرکت می‌کنند و به دنبال سرنگونی نظام پلید و کودک کش صهیونیستی هستند.

برهمه ما فرض انسانی و اسلامیست مقدمات ظهور امام عصر عج را فراهم نمی‌آییم و این نیازمند یک پیش مقدمه است بنام "فتح قدس"
صبح فتح و پیروزی طبق سنت الهی نویدی قریب است... ان شاالله

محمد اکبرزاده

انتهای پیام/
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين