تاریخ انتشاردوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۲
کد مطلب : ۴۱۷۱۰۳
علی‌رغم همه این مشکلات عمیق این روزها نمایندگان خانه ملت، که واپسین روزهای حضور خود در مجلس شورای اسلامی را می‌گذرانند، مشغول چه کاری مهم‌تر و واجب‌تر از تلاش برای کاهش درد عمیق مردم هستند؟.
۰
plusresetminus
آقای نماینده مجلس! چه کاری واجب‌تر از کاهش درد عمیق مردم
به گزارش بلاغ، این روزها نمایندگان مجلس حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی تنها کسانی هستند که از روز نخست به پویش در خانه می‌مانیم پیوستند و حتی خبری از این آقایان در فضای مجازی هم منتشر نشده است.
 
مردم مظلوم و محروم سوادکوه فقط درد کرونا را نظاره‌گر نیستند، در این ایام جولان کرونا، رانش و ریزش با یکدیگر تعامل عجیبی برقرار کردند، کرونا وقتی می‌بیند مردم شهرستان را نمی‌تواند شکست دهد از رانش خواسته با رانش و ریزش مردم را بی‌خانمان کند تا در دام کرونا گرفتار شوند.
 
روز نخست نوروز99، ریزش کوه ساکنان روستای تاریخی و کهن "پیت‌سرا" را بی خانمان کرد، چند روز بعد تکه‌های سنگ  در منطقه دوآب از کوه جدا می‌شود در این مدت مردم پیت‌سرا حتی حضور کم‌رنگ یا حتی بی‌رنگی از نمایندگان مجلس فعلی را حس نکردند.
گویی نمایندگان انتقام رای نیاوردن خود را از مردم سرزمین کهن سوادکوه گرفتند، قرار بود نمایندگان صدای ملت در بهارستان باشند، صدای مردم روستای پیت‌سرا در گلو خفه شد و هیچ‌گاه به بهارستان نرسید.
 
علی‌رغم همه این مشکلات عمیق این روزها نمایندگان خانه ملت، که واپسین روزهای حضور خود در مجلس شورای اسلامی را می‌گذرانند، مشغول چه کاری مهم‌تر و واجب‌تر از تلاش برای کاهش درد عمیق مردم هستند؟.
 
حضور نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تا قبل برگزاری انتخابات از افتتاحیه‌های نمادین تا حضور در تک تک روستاها، مراسمات ختم و عروسی بسیار پرشور و پررنگ بود، مردم احساس می‌کردند که با این حضور چشمگیر و قول‌های جدی حتی روستاهای بی‌سکنه ما مملو از امکانات می‌شود.
 
کمترین توقع مردم خسارت دیده پیت‌سرا از نمایندگان فعلی مجلس این است که به احترام آنان  پیگیر مشکلات باشند و حتی‌المقدور با یک حضور چنددقیقه‌ای در میان سایر مسئولان، خود را نمایان سازند تا مردم دل خوش کنند که نماینده آنان برای پیگیری امور حضور دارد، نه اینکه این‌گونه و در این شرایط سخت و بحرانی مردم را به حال خود رها کنند.
 
نمایندگانی که این روزهای سخت در خانه نشسته‌اند و حقوق دولت  را هم دریافت می‌کنند حقوقی که به خاطر دریافت آن باید پیگیر مشکلات مردم باشند، ولی پیگیر که نیستند هیچ مشخص نیست کجا خود را قرنطینه کرده‌اند؟!
 
احتمال دارد صبح جمعه‌ای از خواب برخیزند و تازه متوجه شوند کوه بر سر مردم پیت‌سرا آوار شده است، در حالی که  تمام آرزوهای دامداران پیست‌سرا زیر آوار سنگ دفن شد، این وظیفه نماینده مجلس دهم و حقوق بگیر دولت بود که از طریق رایزنی و نامه‌نگاری با مدیران بالادستی  پیگیر جدی احقاق حق مردم باشند، نه اینکه نام و نشانی از آنها نباشد؛ هر کسی نداند گمان می‌کند این نمایندگان مجلس زیر آوار سنگ ها ماندند که هیچ صدایی از آنها به گوش نمی‌رسد.
 
مردم ساده‌دل و زحمتکش پیت‌سرا حتی گله‌ای از نبود نمایندگان نداشتند، نمایندگان از خود خبری حداقل دهند تا مردم مطمئن شوند آنها زیر آوار نمانده‌اند و سالم هستند...
 
این آقایان سال‌ها است راه را اشتباه رفته‌اند، نمایندگان باید مطالبات مردمی را با نامه نگاری یا از طریق تریبون مجلس به گوش مسئولان کشوری منتقل کنند، درد حضور نداشتن منتخبین مردم این سرزمین بسیار عذاب آور و دردناک بود، البته این تجربه‌ای می‌شود برای آینده تا هیچ‌گاه پذیرای چنین افرادی نباشیم، نمایندگان مجلس دهم راه را خطا رفتند و آزمــوده را آزمـودن کــار خـطاســت، خطایی که به امید خدا دیگر در تاریخ تکرار نمی‌شود.
 
مردم انتظار داشتند مجلس مشکلات آنها را با اولویت مورد بررسی قرار دهد اما نماینده‌ای حضور نداشت تا در خانه ملت مشکلات آنها را مطرح نماید.
 
پیشنهاد داریم این آقایان در این چند ماه حقوق نظام را دریافت نکنند این حق بیت‌المال صرف هزینه‌های درمان بیماران کرونایی شود، این حقوق، حق این افراد نیست.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين