تاریخ انتشارشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
کد مطلب : ۳۸۴۹۱۶
فرهنگ انتظار، گویای این واقعیت است که برای تمهید زمینه‌های ظهور باید جامعه قابلیت درک آن حضور معظم برای تحقق رسالت آن منجی را بدست آورد.
۰
plusresetminus
عدالت با این تولد امیدوار شد
به گزارش بلاغ،  همه پیامبران و سفیران الهی برای عدالت و معنویت و عبودیت و اطاعت از خداوند مبعوث شده‌اند، اما جملگی‌شان بر یک نکته هم‌کلام بوده‌اند و آن تکمیل عدالت با ظهور حضرت مهدی(عج‌الله) است.
 
از میلاد آخرین فرزند پیامبر خاتم(ص) 1185 سال می‌گذرد و هر سال و هر روز بشریت به ظهور مولود نیمه‌شعبان محتاج‌تر و مشتاق‌تر می‌شوند.
 
هرچند ظهور منجی عالم برای ایجاد عدالت جهانی مورد اعتقاد همه ادیان و حتی تمام مسلک‌های حتی غیرالهی است، اما هیچ‌یکشان به مشخصات دقیق و قطعی شیعه با اسم و مختصات فردی و شرائط زمانی و مکانی به ظهور آن منجی اشاره نکرده و تنها از ایده‌آل بشر سخن بمیان آورده‌اند.
 
بدین جهت است که اعتقاد به مهدویت در حال گسترش بین انسان‌ها در میان تمام ادیان و مسالک است.
 
نیمه شعبان فرصت مغتنم و حیاتی برای اندیشیدن به امام زمان(عج) و اهتمام به کسب معرفت نسبت به آن امام و نطبیق زندگی خود با آن غائب از نظرهاست.
 
فرهنگ انتظار، گویای این واقعیت است که برای تمهید زمینه‌های ظهور باید جامعه قابلیت درک آن حضور معظم برای تحقق رسالت آن منجی را بدست آورد.
 
اگر هزاران نیمه شعبان تنها به برگزاری جشن میلاد بگذرد و رفع دغدغه‌های آن ذخیره خداوند از سوی پیروان و عاشقان او فراهم نیاید، دامنه غیبت همچنان درازای زمان را خواهد پیمود و بشریت برای آن غفلت متعمدانه همچنان هزینه‌های سنگین خواهد پرداخت.
 
آنچه که زن و مرد مسلمان و پیرو حضرت حجت(عج) باید نیک عمل کند، مبارزه با گناه و گسترش عمل صالح در کوشش برای رضای حضرت دوست است تا عنایت ویژه خداوند در صدور دستور ظهور شامل حال ابناء بشر برای الهی‌شدن زمین و نورانی‌شدن چشم‌ها به رؤیت جمال نورانی اولیاء و اوصیایی است که برای بیعت و نصرت حضرت مهدی عج‌الله تعالی فرجه‌الشریف به جهان بازمی‌گردند، شود.
  الیس‌الصبح بقریب
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما