تاریخ انتشارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
کد مطلب : ۳۷۳۹۰۹
چه الگویی ارجمندتر از زینب که مظهر ارزش‌های والای الهی و انسانی است و چرا نباید مسلمانان و بشریت در همه مقاطع تاریخی از این اسوه تقوی، صبر و شکیبایی پیروی نکند.
۰
plusresetminus
بشریت معاصر نیازمند حضرت زینب است
به گزارش بلاغ، انسان‌ها اگر در بهره‌گیری از عقل و خرد خود بدلیل بروز برخی اختلالات دچار مشکل در تشخیص صحیح می‌شوند، باید به الگوهای برتر که خداوند برای آنها عرضه کرده  مراجعه و پیروی کنند تا در مسیر تکامل خود دچار رخوت و انحطاط نشوند؛ و چه الگویی برای جامعه بشری بهتر از حضرت زینب، که در وفاداری، عالمه بودن، مدیریت، صبر و شکیبایی و برخورداری از روحیه "رضا" در قبال تقدیرات الهی نمونه تاریخ است.
کانونی که توانست در درون خود بانویی همچون حضرت زینب را پرورش دهد، خانه‌ای کوچک اما به بلندای عرش الهی، که با مدیریت حضرت علی علیه‌السلام و حضرت زهرای اطهر سلام الله علیها اداره می‌شود و بنای اصلی نظام تربیتی این خانه، تقوی و اطاعت محض از خداوند بود و این نظام تربیتی توانست گوهرانی را به جامعه بشری تقدیم بدارد که همانند امامین حسن وحسین علیهماالسلام و زینب و ام‌کلثوم سلام‌الله‌علیهما دنیای ارزش‌های الهی را تا قیام قیامت تحت تاثیر خود قرار دهد.
آنچه که از میلاد سراسر نور و رحمت حضرت زینب درخور توجه است، کسب آگاهی بر روی این شخصیت بی‌همتای تاریخ و نحوه تحصیل سجایا و ملکات فردی و اجتماعی این بانوی برجسته می‌باشد. عظمت آن بانوی گرامی اسلام در آن حدی است که تا قیام قیامت منشاء الهام و انتقال روحیه زهد و تقوی، علم و فضیلت، ایثار و شهادت، وفا و تعهد، صبر و رضا و...، خواهد بود.
اگر ملت ایران الی امروز انقلاب، که چهار دهه از آن می‌گذرد، پایداری کرد و در مقابل همه کفر و الحاد در 8سال دفاع مقدس ایستادگی آورد و خم به ابرو نیاورد،در اثر اعتقاد قلبی و عملی به بانوی کربلاء بود و همچنان نیز در همان مسیر مقاوم و آشتی‌ناپذیر در قبال کفر و الحاد مقاومت و مجاهدت حواهد کرد؛ چرا که این ملت به خداوند بزرگ ایمان و اعتقاد دارد و به بزرگان دین خود اقتداء می‌کند که خشوع در مقابل خداوند و سر فرود نیاوردن در مقابل گردن‌کشان تاریخ و در رأس آنها امریکای جنایت‌پیشه است.
امام سجاد می‌فرمایند در جریان کربلاء این عمه‌ام حضرت زینب بود که از من پرستاری می‌کرد و چه مناسبت خجسته‌ای که در میلاد آن کریمه و عالمه آل محمد(ص)، پرستاران سرفراز کشورمان روز میلاد حضرت را برای نامگذاری خود انتخاب کرده و به آن ولادت سراسر رحمت متبرک شده‌اند.
حق بزرگ سفیر کبیر کربلاء بر ما بویژه بر دختران و زنان جهان به‌خصوص بانوان ایرانی، الگو قرار گرفتن در اندیشه و عمل است. آن بزرگ بانو بزرگ‌ترین و همراه‌ترین یار امام زمان خود بود و تا آخرین لحظات حیات خود از حمایت جانانه امام زمان خود باز نایستاد. در کمال عفاف و متانت، به وظائف الهی خود که دفاع از اسلام و ولایت بود، عمل کرد و از سرفرازترین‌های محشر و قیامت در نصرت دین خدا می‌باشد.
این میلاد خجسته بر همگان بویژه بر بانوان جهان اسلام و ایران اسلامی مبارک‌باد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
میرحسین موسوی یک «‌فراماسون» است!
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۲
"حسین همدانی کیست؟"
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷
ارتش چین را بهتر بشناسیم
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
خودسازی در گرو کنترل هواهای نفس
پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۵