تاریخ انتشارسه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
کد مطلب : ۳۶۰۵۸۳
دشمنان خارجی مشخص‌اند، اما مخالفان عملی امام خمینی(ره) کسانی هستند که با ضعف عملکرد خود دشمن را در اثبات ناکارآمدی نظام اسلامی کمک می‌کنند، حتی اگر به اسم و حرف ادعاهای دیگری داشته باشند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،  عظمت امام خمینی(ره) را در محورهای مختلفی ذکر می‌کنند که احیای دین‌خواهی و دین‌مداری را در رأس اقدام‌های خارق‌العاد آن بزرگ‌مرد تاریخ‌ساز برمی‌شمارند. این مهم از آنجا قدرت می‌یابد که فراموش نشود طی دهه‌ها، دو بلوک قدرت سرمایه‌داری غرب و سوسیالیزم شرق همانند دولبه یک قیچی علیه دین عمل می‌کردند و در هنگامه غربت دین، امام خمینی دین را از مهجوریت خارج ساخت و به جهانیان ثابت کرد که دین دارای قدرت فوق‌العاده درونی است که می‌تواند همه معادلات قدرت‌ها را برهم زند و برای سعادت بشریت سقف جدید دراندازد.
 
درست است که از اقدام‌های منحصربفرد امام خمینی(ره) تجدید حیات دین بود، اما نباید از نظر دور داشت که دین اگر تبدیل به مکتب عملی و تحول‌ساز در زندگی و سرنوشت مردم نشود، چندان محل توجه نخواهد بود. اساساً دین منشاء تحول فردی و اجتماعی است و در صورت نظام‌سازی است که می‌تواند بر عمق فرهنگ جامعه و درونی‌سازی باورها موثر باشد.
 
به نظر نگارنده، بزرگ‌ترین میراث حضرت روح‌الله، نظام اسلامی و بیشترین تلاش و دغدغه آن پیرسفرکرده، اثبات کارآمدی این نظام در حل مشکلات جامعه و الگوسازی این نظام برای جهانیان بود و همین مشی و سیره را خلف صالح او نیز تعقیب می‌کند.
 
نظام سیاسی و قدرت حاکمه جمهوری اسلامی با منشور ترسیمی امام خمینی(ره) دارای ویژگی ظلم‌ستیزی و عدالت‌گرایی با ترویج فضیلت‌های انسانی برای نیل به قرب الهی است.
 
حامیان و تابعان خمینی کبیر با شاخصه تلاش موثر برای افزایش کارآمدی نظام و حل مشکلات و معضلات عموم مردم قابل تشخیص و تشخص‌اند. پیروان حقیقی پیرجماران آنانی هستند که در کارآمدی نظام اسلامی در عمل و نه حرف کمر همت را محکم بسته و از همه توش و توان خود برای افزایش قدرت اجرایی و تاثیربخشی مثبت بر زندگی مردم و رفع آلام آنها در همه شرائط استفاده کنند.
 
بدون تردید، مردم از عاشقان و پیروان صدیق خمینی‌اند. برای راست‌آزمایی ادعاها باید به سراغ مسئولان رفت و حرف‌ها و شعارهای آنها در پیروی از خمینی کبیر را با شاخصه‌های آن امام سنجید. تطبیق صفات فردی مسئولان با امام خمینی(ره) در دینداری و ساده‌زیستی و مظلوم‌گرایی و ظالم‌ستیزی و اتکاء به ظرفیت‌های داخلی و التزام به استقلال و عزت ملی، کار چندان دشواری نیست. فارغ از نگاه‌های جناحی، می‌توان به‌سهولت این التزام و یا نقض آن را در مسئولان مشاهده کرد.
 
آنانی که بدون توجه به جناح‌گرائی‌ها فقط در جهت خدمت به مردم به‌منظور اثبات کارآمدی نظام در همه عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و خدمات‌رسانی می‌کوشند و تنها دل در گرو نائب امام زمان خویش دارند، پیروان واقعی حضرت روح‌الله‌اند.
 
واما، مدعیانی که در افزایش سطح نارضایی جامعه با نادیده‌انگاری عملی به ظرفیت‌های داخلی و دل‌سپاری به بیگانگان، فرصت‌های طلایی نظام اسلامی در شکوفایی استعدادهای داخلی را سوزاندند، خلاف آرمان‌های خمینی‌کبیر عمل کرده و با روحیه اشرافی خود، حتی اگر در هر جمله خود از امام و مقام معظم رهبری بگویند، نمی‌توانند برای همیشه افکار عمومی را اغفال کرده و روزی را شاهد خواهند بود که حقایق برای ملت ایران آشکار شود.
 
وضعیت کنونی کشور بویژه در دو حوزه فرهنگ و اقتصاد، هیچ مناسبتی با اندیشه‌های امام و رهبری ندارد. همه آنانی که در قراردادن کشور به وضعیت کنونی نقش داشته و دارند، نمی‌توانند بهیچوجه من‌الوجوه مدعی خط امامی و پیروی از ولایت باشند.
 
چهارده و پانزده خرداد بویژه در تقارن امسال، که با شهادت امام عدل و فضیلت مقارن است، باید اندیشه‌های امام خمینی و امام خامنه‌ای که متطابق با افکار و سیره مولی‌الموالی امیرالمومنین علی علیه‌السلام است، در کارکرد مسئولان و دولت‌ها مورد مداقه و بررسی مردم و نخبگان قرار گیرد تا نکند حرکت این کشور و انقلاب از ریل اصلی خود خارج گردد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما