تاریخ انتشارسه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
کد مطلب : ۳۵۵۱۵۸
نکته‌ای که در این میان مغفول مانده توجه به مسئله فرهنگ و شهروندان مازندرانی است که در مدت حضور مسافران مورد هجوم برخی از هنجارشکنان قرار می‌گیرند و هیچ متولی برای جلوگیری و برخورد با این موارد وجود ندارد.
۰
plusresetminus
توجه به فرهنگ نکته مغفول مانده مسئولان در ایام تعطیلات
به گزارش بلاغ، شهرهای شمالی کشور به‌ویژه شهرهای مازندران به دلیل دارا بودن موقعیت منحصر به فرد جغرافیایی و جاذبه‌های دیگر در ایام نوروز و تابستان، پذیرای شمار زیادی از مسافران از استان‌های مختلف است که البته جای خرسندی دارد، اما متأسفانه به دلیل بی‌توجهی و یا سهل‌انگاری متصدیان امر از جمله عدم نگرش اقتصادی و توریستی نسبت به این مهم، فقط ترافیک و شلوغی برای بومیان منطقه چیز دیگری به ارمغان نمی‌آورد.

اما علاوه بر بروز ترافیک و مشکلات زیست محیطی زیاد در زمان حضور مسافران در مازندران، افرادی با هنجارشکنی اخلاقی و فرهنگی موجب ناراحتی‌های بسیاری در میان مردم متدین‌ استان مازندران می‌شوند که جای بسی تاسف است.

یکی از هنجارشکنی‌های مرسوم، شیوع بدحجابی از طرف مردان و زنان است که به آسانی و با وضعیت بسیار بد در مراکز خرید و معابرعمومی تردد می‌کنند که هجوم فرهنگی را به همراه دارد و موجب جریحه‌دار شدن عفت عمومی می‌شوند.

در حالی که قبل از شروع ایام تعطیلات مسئولان استانی و شهری با برگزاری جلسات زیاد و ایجاد ستادهای نوروزی در پی محیطی مناسب اعم از زیباسازی شهری، ساماندهی سواحل و اسکان برای مسافران و گردشگران هستند، اما نکته‌ای که در این میان مغفول مانده، توجه به مسئله فرهنگ و شهروندان مازندرانی است که در مدت حضور مسافران مورد هجوم فرهنگ‌های مختلف قرار می‌گیرند و هیچ متولی برای جلوگیری و برخورد با این موارد وجود ندارد.

در حالی که از نظر قانونی و برابر ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی، قانون‌گذار جرایمی نظیر جریمه  نقدی، تعزیر و حبس را برای کسانی که موجب هتک عفت عمومی می‌شوند، پیش‌بینی کرده اما اجرای این قانون به صورت تلویحی از سوی مسئولان اجرایی در مازندران زیرپا گذاشته شده است.

مردم مازندران در طول تاریخ به مردمانی مهمان‌نواز معروف بوده‌اند و مهمانان را عزیز و حبیب خدا می‌دانسته‌اند و هیچگاه در پی این نیستند که به آن‌ها سخت بگیرند تا خاطره بد برای مسافران به جا بماند، اما این یک امر طبیعی است که مهمان باید هنجارهای میزبان را رعایت کند و در این میان نقش مسئولان برای ایجاد توازن و رعایت قانون بسیار ضروری است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سند تحول قوه مجریه!
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۰
«پدرخواندگی» یا «ائتلاف» مسئله این است
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۹
آقای واعظی، با اعصاب مردم بازی نکنید!
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۳