تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۲
کد مطلب : ۳۲۳۵۸۸
امریکا و صهیونیست‌ها و اذناب‌شان از مخالفان جدی اربعین هستند و هر فرد و جریانی در کشورهای اسلامی که با اربعین همراستا نباشد، خواسته یا ناخواسته خود را د رمسیر صهیونیست‌ها قرار داده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،  اربعین، به‌عنوان پدیده‌ای بی‌نظیر در تاریخ بشریت، امسال نیز به انجام رسید که برای اعتلای آن در سال‌های بعد باید به چند موضوع توجه جدی نمود تا بتوان آثار خون و جهادت و ایثار حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام و یاران صدیقش را برای آینده به نظاره نشست.

ویژگی‌های اربعین:
1-مردمی و خودجوش بودن، آن‌چنان زیبایی و اخلاص را از اربعین به نمایش می‌گذارد که تصاویر آن را نمی‌توان در هیچ موسم و مناسبتی سراغ آورد. به‌صحنه آوردن همه دارائی‌ها و داشته‌ها از سوی مردم بویژه عراقی‌ها، تا دیده نشود نمی‌توان با توصیف، به عمق دلدادگی و عشق ذلال مردم به سالار شهیدان پی برد.
مردم ایران و عراق هرچه دارند، در طبق اخلاص به میدان می‌آورند و منت مخدومان خود را نیز به جان می‌خرند تا بتوانند به توفیق بزرگ خدمت به زائر اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام نائل آیند. 
 
2ـ هر صحنه‌ای را که در اربعین می‌بینید، یک سوژه برای جامعه فرهنگی و هنری می‌تواند باشد. این سوژه‌های ناب را در هیچ جایی جز اربعین نمی‌توان شکار کرد. واقعاً جای اصحاب فکر و اندیشه و قلم و فرهنگ و هنر برای ترسیم این حماسه باید به نحو شایسته پر شود تا این قشر فرهیخته نیز در تقاطع عنایات سیدالشهداء قرار گیرند.
 
3ـ آمیزه ورزش، صله رحم و دید و بازدید، تماس مسلمانان با یکدیگر از کشورهای مختلف و ایجاد وحدت و وفاق بین آنان، آشنایی با فرصت‌ها و تهدیدها در جهان اسلام، بذل عینی احساسات پاک محبان اهلبیت از همه ادیان و اقوام و ملل و نحل در قالب خدمت جانانه به زائران به نام نامی اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام؛ جاذبه‌ای را برای اربعین رقم زده است که در صورت اندک توجه دولتین ایران و عراق در رفع موانع و تسهیل شرائط حضور، می‌توان بزرگ‌ترین اجتماع سالانه محبان اهلبیت با محوریت سالارشهیدان را به فرهنگی برای پایه‌ریزی "تمدن حسینی" بدل ساخت که قطعاً زمینه‌ساز بی‌بدیل ظهور حضرت حجت عجل‌الله‌تعالی فرجه‌الشریف خواهد شد.
 
4- بزرگ‌ترین اقتدار وحدت امت اسلامی با رویکرد احیای فلسفه قیام اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام در منظر جهانیان به نمایش گذارده خواهد شد. در آن‌هنگام هیچ شیطانی حتی به خناسی امریکا و صهیونیستها به خود اجازه ارتکاب هیچ غلطی را نخواهند دارد و اتفاقاً مرگ صهیونیست و شیطان بزرگ نیز در گرو تقویت اربعین خواهد بود. بدین جهت، بزرگ‌ترین حامیان اربعین، ملل مسلمان هستند و اربعین می‌تواند شاخصی برای شناخت دوست و دشمن باشد.
 
5- بدون تردید آن‌چه که موجب اقتدار و وحدت و انسجام هرچه بیشتر در میان مسلمانان شود، مورد دشمنی قدرت‌های شیطانی قرار می‌گیرد؛ و اربعین قدرتمندترین ظرفیتی است که سالار شهیدان پس از 14 قرن به بشریت معاصر عنایت فرموده تا در ذیل آن بتوانند قدرتی با فلسفه قیام مقدس را بوجود آورند که دستاورد آن نابودی قدرت‌های استکباری و غده سرطانی اسرائیل است، بدین لحاظ امریکا و صهیونیست‌ها و اذناب‌شان از مخالفان جدی اربعین هستند و هر فرد و جریانی در کشورهای اسلامی که با اربعین همراستا نباشد، خواسته یا ناخواسته خود را د رمسیر صهیونیست‌ها قرار داده است.
 
6- درست است که اصالت و شرط ماندگاری و فراگستری اربعین به مردمی بودن آن است، اما این بدان معنا نیست که دولتین ایران و عراق در کمک مستقیم و غیرمستقیم و تسهیل حضور کم هزینه و سهل و آسان مردم در این حماسه بی‌مانند تلاش نکنند. اگر این دو دولت برخاسته از میان مردم و همدل و همگام با مردن هستند، که علی‌القاعده باید چنین باشد، بنابراین وجود و یا ایجاد موانع در این مسیر هیچ جای توجیه ندارد و هر دو دولت باید حسن نیت خود در همراهی با اربعینیان را در مرحله عمل و نه تنها در شعار، به اثبات برسانند.
 
موضوع‌های مربوط به اربعین هیچ پیچیده و نامشخص و چند پهلو نیست که برای مخصوصاً دو دولت ایران و عراق نامفهوم و یا ثقیل‌الفهم باشد. وضعیت کنونی نوع برخورد دو دولت با اربعین بهیچ‌وجه در شأن و منزلت اربعین و نقش آینده اربعین در سرنوشت جهان اسلام نیست و باید بر روی این مسئله، دو دولت توقف و تدبر جدی کنند و با درک رسالت تاریخی خود، به تفاهم و تعامل جدیدی دست یابند تا بتوانند در قالب دولتی در تراز اربعین به ایفای رسالت دولت مهدوی و حسینی ظهور و بروز یابند. انشاءالله.
 
گفتنی‌های دیگری وجود دارد که برای پرهیز از اطناب قلم، طرح آن به نوبت دیگر موکول می‌شود.‌
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين