تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۹
کد مطلب : ۵۵۲۳۵
با اعلام وزارت کشور عربستان مبنی بر بازداشت 88 تروریست عضو القاعده قبل از اجرای طرح‌های‌شان اطلاعات جدید حاکی از آن است که این افراد عضو 10 باند تروریستی و در چهار نقطه در این کشور مستقر بودند.
۰
plusresetminus
بلاغ- سایت شبکه المیادین، وزارت کشور عربستان اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور 88 عضو گروه القاعده را پیش از آنکه دست به اقدامات تروریستی و ترورها در داخل و خارج عربستان بزنند، بازداشت کردند.
منصور ترکی، سخنگوی وزارت کشور عربستان اعلام کرد که 48 تن از بازداشت شدگان عربستانی هستند و بیشتر آن‌ها برای انجام ترور شخصیت‌ها برنامه‌ریزی می‌کردند.
وی گفت: این گروه‌های تروریستی شامل 10 باند بوده که در پی تلاش برای گمراه کردن جوانان و انجام اقدامات تروریستی بودند و بیشتر آن‌ها با اعضای گروه‌های تروریستی در خارج از عربستان ارتباط داشتند و از بین این گروه‌ها 9 تن در منطقه تمیر و 13 عربستانی و یمنی در منطقه مکه مکرمه بازداشت شدند. همچنین هشت عربستانی دیگر که یک باند تروریستی را تشکیل داده بودند در شهر ریاض و پنج تن دیگر در منطقه عصیر بازداشت شدند. بقیه بازداشت شدگان متشکل از شش باند و تعداد آن‌ها 51 تن بود.
به گفته ترکی، بیشتر بازداشت شدگان افکار تکفیری را تایید و رواج داده و برای جذب جوانان در گروه‌های تروریستی اقدام می‌کردند.
همچنین برخی از آن‌ها در حال تلاش برای فراهم سازی شرایط برای خروج از عربستان و پیوستن به گروه‌های تروریستی بودند.
ترکی افزود: عربستان با تروریسم مقابله کرده و برای ممانعت از پیوستن عربستانی‌ها به گروه‌های تروریستی اقدامات لازم را انجام می‌دهد. جوانان عربستانی آگاهی کامل دارند و این گروه‌ها را تایید نمی‌کنند.
وی گفت: وزارت کشور پایگاه‌های اینترنتی را که دست به اقداماتی برای تحریک به تروریست می‌زنند، کنترل می‌کند.
همچنین وزارت کشور عربستان تعدادی از مظنونان را که در تلاش برای ایجاد فتنه و گمراه کردن جوانان هستند مورد پیگیرد قرار داده است./آ
     
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
ورزش نیاز جدی به مدیرات تحول‌آفرین دارد
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۴
پیامدهای حمله به یک «زندان»
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
نگاه به شرق، توازن‌بخش سیاست خارجی
سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰