تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۷:۲۷
کد مطلب : ۴۸۷۲۲۳
امام جمعه نکا محافل و مجالس امام حسین(ع) را فرصت مغتنمی برای خودشناسی و خودسازی دانست و گفت: باید شعائر و فرهنگ غنی عاشورا را حفظ کنیم.
۰
plusresetminus
محرم فرصت ویژه‌ای برای خودشناسی است
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ، ️حجت‌الاسلام محمدصادق محمدی‌لائینی صبح امروز در آئین سوگواری محرم و پاسداشت هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر در نيروگاه نكا به تشریح اوصاف و شاخص‌های شیعیان و قداست حضور در مراسم عزاداری امام حسین(ع) و محافل ذکر یاد حضرات اهل بیت(ع) پرداخت.  

وی با استناد به بیانی نورانی از امام حسین(ع) که فرمودند: « شیعیان ما کسانی هستند که قلوبشان سالم و تهی از ناخالصی، کینه، مکر و حیله باشد، افزود: شیعه یعنی پیرو و کسی که به طور تمام و کمال مطیع و فرمانبر امام باشد و همه افعال و اقوال او منطبق با سیره و عمل امام و پیشوایش باشد، بنابراین بین شیعه و محب تفاوت است و هر محبی نمی تواند ادعای شیعه‌گری بنماید.

امام جمعه شهرستان نکا ضمن توصیه حضار به مراقبت از نفس و بکارگیری اعضاء و جوارح در راستای اطاعت از معبود، گفت: افعال هرکس تجلی نیات و نوع تفکر اوست لذا باید بطور مدام از باطن، چشم، گوش و سایر اعضاء و جوارح مراقبت کنیم چون همه اعضا در قیامت به حکم خدا به اعمال ما شهادت می‌دهند.

محمدی‌لائینی محافل و مجالس امام حسین(ع) را فرصت مغتنمی برای خودشناسی و خودسازی دانست و تصریح کرد: بنا به روایات، حضرات اهل بیت(ع) در مجالس سوگواری سیدالشهدا (ع) حضور دارند و این مجالس در محضر امام زمان(عج) برگزار می‌شود و باید قدردان حضور در این محافل باشیم.

وی تصریح کرد: محرم ماهی ویژه و خاص است و با توجه به اینکه مکتب ما برگرفته از فرهنگ عاشورایی و نهضت حسینی است، باید شعائر و فرهنگ غنی عاشورا را حفظ و زنده نگه داریم.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جایگاه  ویژه « عدالت»  در اســلام
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۴۶
حکم تنفیذ، مبنای مشروعیت جمهور
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۶
زباله، چالش حیاتی برای مردم مازندران
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۵
امروز و فرداهایی که ۶ ساله شد
يکشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۱
انتظارات مردم از رئیس‌جمهور
شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۹