در جلسه شورای عالی ورزش مازندران عنوان شد:

پاداش ویژه به المپیکی‌ها تا نگاه متفاوت به ورزش همگانی

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۴:۳۰
کد مطلب : ۴۸۷۲۱۹
حمایت و پشتیبانی از ورزشکاران المپیکی مهم‌ترین دستورالعمل جلسات شورای عالی ورزش است که با وجود ۴۰ اعزامی به المپیک هشت ورزشکار مازندرانی هستند و علاوه بر ورزشکار تعداد زیادی هم مربی و داور در المپیک حضور دارند.
۰
plusresetminus
پاداش ویژه به المپیکی‌ها تا نگاه متفاوت به ورزش همگانی
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ به نقل از مازند اسپرت، جلسه شورای عالی ورزش و تربیت بدنی استان مازندران سه‌شنبه‌شب با حضور نوری استاندار مازندران با حضور مسئولان مربوطه در سالن شماره یک استانداری برگزار شد.

یوسف نوری استاندار مازندران در این جلسه اظهار کرد: این سرزمین سرزمین شجاعان، پهلوانان و قهرمانانی را دارد که در عرصه‌های مختلف حضور دارند.

وی افزود: همه‌ دستگاه‌ها و ارگان‌ها باید کمک کنند که جوانان به موقع تسهیلات ازدواج دریافت کنند.

نوری جمعیت را موضوع مهم جوامع دانست و تاکید کرد: برای ترغیب جوانان به ازدواج و تشکیل خانواده باید برنامه‌ریزی کنیم و همه‌ ما در این موضوع مسئولیت داریم.

استاندار مازندران افزود: اینجا پایتخت کشتی است اما در تمامی حوزه‌های ورزشی، ویژه و خاص است توجه به ورزشکاران سرآمد، به‌عنوان اعتبار بین‌المللی ما برای دولت‌ها همیشه سرلوحه بوده است.

مقام عالی دولت در مازندران از توجه شهید جمهور به ورزش گفت و بیان داشت: حضرت آیت‌الله رئیسی همواره پیگیر امورات جوانان بود که به مباحث جوانان رسیدگی شود و خودش شخصا پیگیری می‌کرد.

وی ضمن تقدیر از هیات‌ها و ادارات ورزشی گفت: از نظر شرعی، مقدمه واجب، واجب است. ورزش هم مقدمه واجب است. در جامعه ما فقط هفت درصدش ورزش می‌کنند چه به صورت همگانی چه به صورت قهرمانی که این مقدار باید افزایش پیدا کند.

نوری به اهمیت ورزش همگانی اشاره کرد و تاکید کرد: در ورزش همگانی آموز‌ش‌ها و پایش‌هایی‌ در کل استان باید صورت بگیرد تا استعدادهای نوجوانان و جوانان را بهتر کشف کرد.

استاندار مازندران با بیان اینکه، فرهنگ ورزش و فرهنگ ازدواج و فرزندآوری در جامعه ما نیست، اظهار کرد: ما سال‌ها کار کرده‌ایم که این‌ها نشود و الان هم باید سال‌ها کار کنیم که بشود ورزش کردن هم قائده و اصول دارد و باید در جهت ترویج ورزش در بین جامعه تلاش بیشتر شود.

نوری ادامه داد: باید ورزش را از بچگی یاد بدهیم که اصلا ورزش چه است. باید در بحث همگانی و قهرمانی تلاش شود چون هر پرچمی که از جمهوری اسلامی بالا می‌رود یک نشانی است که اصلا نمی‌شود روی آن ارزش و قیمت گذاشت.

مقام عالی دولت در مازندران به ارائه راهکار درخصوص حمایت از ورزشکاران و قهرمانان پرداخت و بیان کرد: باید یک راه سرمایه‌ای برای قهرمانان پیدا کنیم یعنی قهرمان احساس کند تا آخر همراهش هستیم.

نوری عنوان کرد: باید یکسری متخصصین فرهنگ و جامعه شناسی کنار ورزش و جوانان بیایند تا بررسی شود و ببینیم کجای کار گیر داریم. در بحث ازدواج بحث طلاق و بحث اشتغال جوانان باید بررسی ویژه ای صورت گیرد.

وی ادامه داد: ما گره‌هایی داریم و از دوره کودکی مهارت‌آموزی را با کودکان خودمان عجین نکرده‌ایم.

استاندار مازندران تاکید کرد: برای اینکه روحیه ورزشکاران بهتر شود، باید به دیدار ورزشکاران برویم این آمادگی را دارم که به تک تک اردوهای تیم‌های ملی برویم و از نزدیک با مازندرانی‌های تیم‌های ملی دیدار داشته باشیم.

وی بیان داشت: ورزش صبحگاهی باید در استان مازندران جا بیفتد و تلاش کنیم تا این فرهنگ را جا بیاندازیم.

نوری تاکید کرد: ورزش کردن را باید از خودمان شروع کنیم و مردم باید ما را در حین ورزش کردن ببینند اگر مردم ما را نبینند عمل نخواهند کرد.

استاندار مازندران با بیان اینکه، الان وقت کار جدی است، افزود: مخصوصاً در این فرصت که انتخابات برگزار شد و ما ۲۴ درصد رشد داشتیم که جای تشکر از مردم داریم که همه مشارکت داشته‌اند این مدت ما باید خیلی جدی‌تر کار کنیم چون کار زیاد است.

نوری گفت: اماکن تعطیل را به هر طریقی شده با همکاری فدراسیون‌ها و هیأت‌های ورزشی فعال کنید.

وی در توسعه ورزش همگانی در هر ادارات استان مازندران بار دیگر به اهمیت ترویج ورزش همگانی تاکید کرد و گفت: برنامه‌های متنوعی جهت ترویج ورزش همگانی باید ایجاد کرد از اوقات فراغت باید به درستی استفاده شود، اوقات فراغت را پر نکنیم باید اوقات فراغت را غنی کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران نیز در این جلسه به گزارشی از عملکرد یکساله ورزش مازندران پرداخت، اظهار داشت: در طول یکسال گذشته، تعداد ورزشکاران سازمان یافته در استان مازندران هفت درصد رشد داشته است.رجبی افزود: سال گذشته ۳۶۵ مدال گرفتیم که به نوعی به ازای هر روز یک مدال کسب کرده‌ایم.

علی رجبی به میزبانی استان مازندران از مسابقات مختلف ورزشی ملی و بین‌المللی اشاره کرد و گفت: در طول این مدت، میزبانی از مسابقات بین المللی حدود ۳۳ درصد افزایش داشته است.

رجبی از حضور پرتعداد ورزشکاران مازندرانی در اردوهای تیم‌های ملی گفت و بیان داشت: در سالی که گذشت به نسبت سال گذشته ۱۰۴ درصد رشد ملی پوشان مازنی را داشتیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران ادامه داد: در یک سال گذشته ۵۵ بار در استان مازندران، میزان اردوهای ملی بوده ایم.

رجبی به بحث باشگاه‌های ورزشی اشاره کرد و از رشد ثبت باشگاه‌های ورزشی گفت و بیان داشت: تعداد مجوز فعالیت باشگاه‌های خصوصی ۵۲ درصد رشد داشتیم و در بحث برگزاری مجامع ورزشی ۹۰ درصد رشد داشتیم و ۱۹ مجمع را در یکسال گذشته برگزار کرده‌ایم.

وی از توجه ویژه به بحث ورزش روستاها گفت و بیان داشت: ۸۶ خانه روستایی را در روستاهای مختلف راه اندازی کرده ایم و همچنین رشد خوبی در جشنواره‌های فرهنگی ورزشی داشته‌ایم.

این مسئول از توجه ویژه به ترویج ورزش همگانی اشاره کرد و ادامه داد: در ورزش همگانی ۱۵۲ برنامه متفاوت در بحث ورزش همگانی در شهرهای مختلف استان اجرا داشتیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران به نگاه ویژه به حوزه جوانان اشاره داشت و بیان داشت: با استقبال جوانان در یکسال گذشته، ۱۶ ثبت مجوز تشکل های مردم نهاد داشتیم.

وی ادامه داد: بیشترین صدور مراکز مشاوره ازدواج را داشته‌ایم که حدود ۱۵ مورد بوده است و همچنین ۱۴ درصد رشد در بحث برنامه‌های فراغتی داشته‌ایم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران به بحث زیرساخت‌های ورزشی اشاره کرد و گفت: بزرگترین کار ما این بود که ما ۳۳ پروژه نیمه کاره ورزشی را افتتاح کرده ایم که ۲۳۳ درصد رشد داشته‌ایم.

رجبی تاکید داشت: برای ۴۱ پروژه باقی مانده ۳۱۵ میلیارد بودجه نیاز است.

وی از نگاه ویژه به حمایت از هیات‌های ورزشی اشاره داشت و گفت: بیش از ۴۵ میلیارد فقط اعتبار به ۵۵ هیات ورزشی استانی پرداخت شده است.

این مسئول در خصوص بحث واگذاری اماکن ورزشی مخصوصا به قهرمانان صحبت کرد و اظهار داشت: ۲۷۶ از اماکن ورزشی خودمان را به صورت ماده ۸۸_۲۷ و ۲۱ واگذار کرده‌ایم. در بحث سرانه ورزشی در یکسال گذشته ۱.۳۰ بودیم و حالا ۱.۳۱ شده ایم.

رجبی خواستار حمایت ویژه از المپیکی‌های مازندرانی شد و بیان داشت: حمایت و پشتیبانی از ورزشکاران المپیکی مهمترین دستورالعمل جلسات شورای عالی ورزش است که ما ۴۰ اعزامی به المپیک داریم که هشت ورزشکار مازندرانی هستند. علاوه بر ورزشکار تعداد زیادی هم مربی و داور در المپیک داریم.

رجبی افزود: تمامی شهرهای استان مازندران با نصب بنرهای ورزشکاران المپیکی رنگ و بوی المپیکی گرفته و قطعا در مراسم بدرقه ورزشکاران المپیکی هدایای ویژه ای را جهت انگیزه تقدیم المپیکی ها خواهیم کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران به حضور وزیر ورزش اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در هفته گذشته وزیر ورزش پاداش خوبی را برای حسن یزدانی در نظر گرفته است و همچنین به دیگر ورزشکاران هم هدایایی را در نظر گرفته اند.

رجبی از پاداش ویژه برای المپیکی‌ها گفت و بیان داشت: وزارت ورزش اعلام کرده که کسانی که در المپیک طلا بگیرند ۸ میلیارد و کسانی که مدال نقره کسب کنند ۴ میلیارد و برنزی‌ها ۲ میلیارد پاداش خواهند گرفت. و ما هم در استان در تلاش هستیم تا پاداش خوبی را برای مدال آوران مازندرانی داشته باشیم.

وی در خصوص بحث ورزش همگانی گفت: طرح ملی ورزش و مردم جهت توسعه سبد حرکتی خانواده‌ها در حال اجرا است. حدود ۷۹ درصد جمعیت ایران فعلا ورزش نمی‌کنند و فعالیت بدنی ندارد و ما طبق این برنامه ما شرایطی را فراهم کرده ایم که این درصد از مردم مشتاق ورزش کردن شوند.

رجبی از شرایط این طرح گفت و افزود: ۸۹ مکان و سالن‌های ورزشی را آزاد سازی کرده ایم و دوره های رایگان آموزش مربیگری در بین فارغ التحصیلان ورزشی را انجام داده ایم تا به آموزش این درصد از جامعه بپردازند تا هم شور و نشاط اجتماعی ایجاد کنیم و هم به ترویج ورزش همگانی بپردازیم.

وی به بحث رایگان نمودن ورزش در جهت ترویج ورزش همگانی اشاره کرد و بیان داشت: در جهت سند پیشرفت ورزش کشور و اصل ورزش همگانی، هدایت و حمایت و نظارت در خصوص ترویج ورزش همگانی در دستور کار اداره‌کل ورزش و جوانان استان مازندران قرار دارد.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جایگاه  ویژه « عدالت»  در اســلام
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۴۶
حکم تنفیذ، مبنای مشروعیت جمهور
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۶
زباله، چالش حیاتی برای مردم مازندران
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۵
امروز و فرداهایی که ۶ ساله شد
يکشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۱
انتظارات مردم از رئیس‌جمهور
شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۹