کشتی نجات امام حسین(ع) در خیابان نماز؛

اینجا به زبان هنر روضه می‌خوانند

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۸
کد مطلب : ۴۸۷۲۱۲
با آغاز ماه محرم، در امتداد فعالیت‌های فرهنگی ایده خلاقانه با برپایی موکب «سفینةالنجاة» به‌صورت هنرمندانه حدیثی از پیامبر بزرگ اسلام «امام حسین(ع) کشتی نجات هستند» اجرا شد.
۰
plusresetminus
اینجا به زبان هنر روضه می‌خوانند
عادل خزایی‌پول در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «بلاغ»، با بیان اینکه یک ایده فرهنگی و مذهبی برای نخستین‌بار در نوشهر اجرا شد، اظهار کرد: طول کار ۱۸ متر و ارتفاع آن ۱۳ متر در کنار بوستان ولایت برپا شده است و در کنار برپایی ایستگاه صلواتی و کارهای فرهنگی که شهرداری نوشهر در مجاورت این موکب در نظر گرفته است سایر هیات‌های مذهبی شهرستان نیز می‌توانند با الهام از این کار، مراسم عزاداری خود را برگزار کنند.

وی با اشاره به استقبال خوب مردم و مسئولان منطقه از کار هنرمندانه شهرداری نوشهر،بیان کرد: طبیعتاً انعکاس رسانه‌ای و بازخوردهای مردمی در این استقبال گرم خیلی موثر خواهد بود.

شهردار نوشهر تاکید کرد: قصد ما براین بود که با این فضاسازی حدیث « ان الحسین مصباح الهدى و «سفینه النجاه» در ذهن مخاطب ماندگار شود و استقبال مردم نشان از پذیرش کار و محقق شدن هدف دارد.

خزایی‌پول گفت: بسط فرهنگ عزاداری به یک امر اجتماعی و پیوند آن به هنر هم از جهتی می‌تواند جذاب و پر مخاطب باشد و هم از طرفی عرصه حساسیت که باید با دقت و توجه به آن ورود کرد تا خدشه‌ای به ساحت عزاداری آل‌الله زده نشود.

وی تصریح کرد: کار شهرداری نوشهر این نوید را می‌دهد که فصل نویی در ارائه محتوای فرهنگی مذهبی آغاز شده که می‌تواند به بروز هنر فرهنگ به گونه‌ای جدید و با بهره‌گیری از آموزه‌های دینی با همراهی مردم و جامعه کمک کند.

انتهای خبر/
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جایگاه  ویژه « عدالت»  در اســلام
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۴۶
حکم تنفیذ، مبنای مشروعیت جمهور
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۶
زباله، چالش حیاتی برای مردم مازندران
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۵
امروز و فرداهایی که ۶ ساله شد
يکشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۱
انتظارات مردم از رئیس‌جمهور
شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۹