تاریخ انتشارسه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۰۱:۴۱
کد مطلب : ۴۸۷۲۰۲
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قائم‌شهر از برخورد قاطع با رانندگان متخلف مخاطره آمیز این شهرستان و توقیف خودروهای آنان خبر داد.
۰
plusresetminus
برخورد قاطع با رانندگان خودروهای خطرآفرین
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ، در  پی انتشار تصاویری در فضای مجازی مبنی بر حرکات مخاطره‌آمیز رانندگان چندین دستگاه خودرو در سطح جاده‌های شهری و برون‌شهری در شهرستان قائم‌شهر علی نیازی در گفتگو با جمعی از خبرنگاران اظهار کرد: بلافاصله بعد از مشاهده تصاویر در فضای مجازی با فرماندهی انتظامی شهرستان با دستور قضایی و پس از شناسایی خودروها، رانندگان متخلف دستگیر و خودروی آنان توقیف شد.

وی با اشاره به اینکه  اقدام هنجارشکنانه رانندگان متخلف  باعث رعب و وحشت و سلب آرامش و امنیت شهروندان می شود، افزود: خودروهای متخلف علاوه بر گرفتن نمره منفی به یکی از توقفگاه های مجاز منتقل و مرتکبین این عمل مخاطره آمیز به دستگاه قضایی معرفی شدند.

دادستان انقلاب عمومی شهرستان قائم شهر، بیان کرد: این اقدام بر اساس ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی به جهت اخلال در نظم از طریق حرکات غیرمتعارف جرم بوده و مستوجب مجازات حبس از سه ماه تا یک سال و تحمل۷۴ ضربه شلاق برای خاطیان است.

این مسئول خاطرنشان کرد: این حرکات هنجارشکن علاوه بر جرم بودن بر اساس ماده هفت وبند ۶ماده ۱۰ از قانون جرائم راهنمایی و رانندگی و آئین نامه اجرایی ماده هفت قانون مذکور تخلف حادثه‌ساز محسوب و خودرو مورد نظر توسط ضابط قضایی به پارکینگ انتقال پیدا می‌کند.

نیازی در پایان با اشاره به آثار سوء و مخاطرات این نوع از اقدامات برای مردم، تصریح کرد: به مرتکبین چنین تخلفات هنجارشکن هشدار می‌دهیم و در صورت مشاهده یا گزارش این جرم بر اساس قوانین موضوعه با قاطعیت و بدون اغماض با متخلفین برخورد خواهد شد.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جایگاه  ویژه « عدالت»  در اســلام
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۴۶
حکم تنفیذ، مبنای مشروعیت جمهور
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۶
زباله، چالش حیاتی برای مردم مازندران
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۵
امروز و فرداهایی که ۶ ساله شد
يکشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۱
انتظارات مردم از رئیس‌جمهور
شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۹