پزشکیان در حرم مطهر امام خمینی(ره):

آزمون بزرگ عبور کشور از تنگناها را پیش رو داریم

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۰۱:۰۰
کد مطلب : ۴۸۷۱۷۹
رئیس‌جمهوری منتخب با بیان اینکه آزمون بزرگ عبور ایران از تنگناها، چالش‌ها و بحران‌ها را پیش رو داریم، گفت:‌ آماده خدمتگزاری به ملت شریف ایران هستم و تعهد می‌دهم همچنان گوش شنوایی برای شما و دردهای شما باشم. آزمون بزرگ، عبور ایران از تنگناها و چالش‌ها و بحران‌ها پیش روی ما است.
۰
plusresetminus
آزمون بزرگ عبور کشور از تنگناها را پیش رو داریم
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ به نقل از ایرنا؛ مسعود پزشکیان، رئیس‌جمهور منتخب مردم در جمع مردم و اعضای ستادهای انتخاباتی خود در حرم مطهر امام خمینی(ره) گفت: من به دستور خداوند متعهدم و تعهد می‌دهم همچنان گوش شنوایی برای شما و درد‌های شما باشم.
وی با بیان اینکه کار دولت منتخب در این شرایط خطیر دشوار است، تصریح کرد: در پی آن هستم که با تفاهم و همکاری با مجلس تنش را دور کنم.
رئیس‌جمهوری منتخب افزود: چون ماه محرم نزدیک است، فلسفه عاشورا را به شما خواهم گفت. یکی از علل اصلی عاشورا این بود که یک عده وعده کردند که امام حسین‌(ع) بیاید اما به وعده خود عمل نکردند.
پزشکیان تاکید کرد: به امام حسین(ع) گفتند بیا، اما او را تنها گذاشتند و ایشان ماند و ۷۲ تن. این باعث خلق عاشورا شد و ۱۴۰۰ سال است که این خون همچنان جریان دارد.
وی ادامه داد: بنده از همه شما با تمام وجود تشکر می‌کنم؛ لطف کردید حضور پیدا کردید و شور و شوق آفریدید و ما را هم شرمنده خودتان کردید؛ من شرمنده شما هستم.
رئیس‌جمهوری منتخب تصریح کرد:‌ من در این انتخابات وعده دروغ ندادم؛ من حرفی نزدم که فردا نتوانم به آن عمل کنم و بعد مشخص شود که دروغ بوده است.
پزشکیان افزود: سالهاست که می‌آییم و پشت تریبون می‌ایستیم و وعده می‌دهیم و بعد هم به وعده‌هایمان عمل نمی‌کنیم؛ این بزرگ‌ترین اشکالی است که ما مسئولان داشته‌ایم.
رئیس‌جمهوری منتخب گفت:‌ در این روندی که پیش آمد و انتخابات به طور آرامی برگزار شد و آراء به درستی قرائت شد، اول باید از مقام معظم رهبری تشکر کنیم که اگر ایشان نبود، تصور نمی‌کنیم از این صندوق‌ها اسم من در می‌آمد و این هدایتی بود که رهبری داشتند.

 پزشکیان تصریح کرد: من این‌جا در مرقد امام(ره) با امام شهیدان پیمان می‌بندم که راه امام(ره) و راه شهیدان را ادامه دهم. ما خاک پای همه مردم ایران هستیم. ما آمده‌ایم تا خدمتگزار همه شما مردم ایران باشیم.
وی ادامه داد: من رأی شما را طوقی سنگین بر گردن خود می‌دانم و تعهد می‌دهم که همچنان گوش شنوایی برای سخنان شما و صدای بی‌صدایان و طردشدگان باشم.
رئیس‌جمهوری منتخب گفت:‌ به فرموده امام علی(ع)، از گفتن سخن حق یا مشورت دادن عادلانه خودداری نکنید زیرا من خود را بالاتر از اینکه خطا کنم نمی‌دانم.
پزشکیان افزود: کار دولت منتخب در این شرایط خطیر دشوار است مگر اینکه لطف خداوند و محبت شما چاره ساز شود. وی گفت: من زین پس دنبال پیشبرد گفت‌وگو، همگرایی، وفاق ملی در حکومت برای بازگشت به مردم و اهتمام به مسائل جامعه در همه عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی خواهم بود. سخن امام(ره)را راه عمل خود می‌کنم که فرمود: ما همه با هم باشیم، مملکت از خودتان است پس چرا یکی به این طرف می‌کشد یکی به آن طرف؟

رئیس‌جمهوری منتخب افزود: در پی آن هستم تا با همکاری با همه ارکان حاکمیت مجلس و قوه قضائیه واگرایی را از سیاست و حکمرانی دور کنم.
پزشکیان گفت:‌ ملت آگاه و عزیز ایران، پیروزی‌تان مبارک باد. کار را تمام کردید و گامی بلند و گامی بلند در مرحله دوم انتخابات برداشتید. فرصتی برای ایران آفریدید و امید و نشاط را به فضای نارضایتی و آزردگی و دلمردگی جامعه بازگرداندید. از همه شما سپاسگزارم. در خلق این امید و تحول و اصلاح، شما که به رویکرد و راه من و یا نامزد رقیب رای دادید، یا در این انتخابات نیامدید، برای من برابرید.

وی افزود:‌ آزمون بزرگ، عبور ایران از تنگناها و چالش‌ها و بحران‌ها پیش روی ما است.
رئیس‌جمهوری منتخب ادامه داد: قدردان وسعت نظر و گره‌گشای مقام معظم رهبری هستم که در این انتخابات عرصه را برای مشارکت و رقابت و سلامت و نقش‌آفرینی بیشتر گشودند.

پزشکیان تصریح کرد: در این عرصه مراجع و عالمان دین، اندیشمندان و دانشمندان، استادان، دانشجویان و فرهنگیان، اصحاب فرهنگ و هنر و اندیشه، پزشکان، زنان، روستاییان و کارگران و خانواده معظم شهدا، اصناف و بازاریان و کارآفرینان و... بودند که همه جا را میدان گفت‌وگو برای ایران کردند. حاصل تلاش‌ها رسیدن به فصلی نو برای خدمت به ایران شد.
وی افزود: امروز سرآغاز فصل نو است، فصل ماندن مردم در صحنه و التزام به بازگشت به مطالبات و فصل عمل کردن من به تعهدها.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جایگاه  ویژه « عدالت»  در اســلام
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۴۶
حکم تنفیذ، مبنای مشروعیت جمهور
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۶
زباله، چالش حیاتی برای مردم مازندران
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۵
امروز و فرداهایی که ۶ ساله شد
يکشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۱
انتظارات مردم از رئیس‌جمهور
شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۹