آمارهای صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد

جبران عقب‌ماندگی ۱۰ ساله اقتصاد ایران در ۳ سال

تاریخ انتشارشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۰۱:۱۱
کد مطلب : ۴۸۷۱۷۱
آمارهای صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که تولید ناخالص داخلی بر اساس شاخص قدرت خرید در سه سال گذشته با رشد چشمگیر مواجه بوده است.
۰
plusresetminus
جبران عقب‌ماندگی ۱۰ ساله اقتصاد ایران در ۳ سال
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ به نقل از کیهان ؛ تولید ناخالص داخلی ایران بر اساس شاخص قدرت خرید (PPP) به بالاترین رقم ۴۴ سال گذشته رسیده است. این را آمار صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد.
 
بر اساس این آمار، تولید ناخالص داخلی ایران براساس شاخص قدرت خرید برای سومین سال متولی رکورد زده و به یک و هشت دهم هزار میلیارد دلار رسیده است.
 
رشد اقتصادی ایران بر اساس شاخص قدرت خرید در این سه سال روند افزایشی داشته و دهه عقب‌ماندگی ۹۰ را جبران کرده است.
 
این رقم در دوره سال‌های ۱۳۹۰ تا سال ۱۴۰۰ (دهه ۹۰) تنها نیم درصد بوده و فاصله چندانی با صفر ندارد. درحالی‌که در سال ۱۴۰۰ به یک و چهار دهم هزار میلیارد دلار رسیده است و از این سال تا سال ۱۴۰۳ رشد ۲۷ و یک دهم درصدی را ثبت کرده است.
 
آمارهای صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد، تولید ناخالص داخلی بر اساس شاخص قدرت خرید در سه سال گذشته با رشد چشمگیر رکورددار بوده است.
 
رتبه ایران از این لحاظ در سال ۱۳۹۰ برابر با ۱۷ بوده که تا سال ۱۴۰۰ تا ۲۱ پایین آمده است اما در سه سال گذشته به جایگاه نوزدهم بازگشته است.
 
این آمار نشان می‌دهد، چین، آمریکا، هند، ژاپن، آلمان، روسیه، اندونزی، برزیل، انگلیس، فرانسه، ترکیه، مکزیک، ایتالیا، کره جنوبی، اسپانیا، کانادا، عربستان و مصر در رتبه‌های یک تا ۱۸ قرار دارند و ایران رتبه ۱۹ جهان را به خود اختصاص داده است.

انتهای خبر/
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جایگاه  ویژه « عدالت»  در اســلام
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۴۶
حکم تنفیذ، مبنای مشروعیت جمهور
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۶
زباله، چالش حیاتی برای مردم مازندران
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۵
امروز و فرداهایی که ۶ ساله شد
يکشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۱
انتظارات مردم از رئیس‌جمهور
شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۹