رئیس جهاد کشاورزی مازندران:

فرصت‌های حبس‌شده حوزه تولید شکوفا شود

تاریخ انتشارجمعه ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۱۰
کد مطلب : ۴۸۷۱۴۶
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: امروز مجتمع‌های مدرن و پایانه صادراتی و مجهزترین زنجیره تولید گلخانه‌های را داریم، فرصت‌های حبس شده زیادی است که باید شکوفا شود.
۰
plusresetminus
فرصت‌های حبس‌شده حوزه تولید شکوفا شود
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ، بابک مومنی پنج‌شنبه‌شب در مراسم بزرگداشت بیست و سومین سالروز تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی که در سالن اجتماعات هتل میزبان بایبلسر برگزار شد، اظهار کرد: پایدارسازی امنیت غذایی کشور مسئولیت بزرگی بر عهده سازمان جهاد کشاورزی است و در جهت توانمندسازی و ارتقای این استان تلاش می‌کند و اگر در این بخش اگر درست انجام وظیفه و تصميم‌گيری شود در جایگاه بالایی خواهیم گرفت.

وی با بیان اینکه می‌توانیم راه‌هایی برای توسعه ضریب نفوذ دانش و انتقال تکنولوژی به سطح بالا داشته باشیم، عنوان کرد: با پیدا کردن این ظرفیت‌ها می‌توان حرفه‌ها و توانمندی ها را ساخت، در حوزه کشاورزی عمده موضع‌ها و برنامه‌ها تا سطح اجرای آن است، که برخی در زمان اجرای یک پروژه مدیریت بهره‌وری آن نیمه‌کاره رها می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه در یافته‌های جهاد کشاورزی در بخش بهره‌وری به شدت دچار فقر هستیم، خاطرنشان کرد: بسیاری از فعالیت‌های خلاقانه در کشاورزی، مدیریت مدرن، گلخانه، توسعه اصلاح نژاد دام و طیور در سطح جامعه کشاورزی استان توسط افرادی اداره می‌شود که دانش کشاورزی ندارند و بعد آماری بر فارغ‌التحصیلی بیکار جهاد کشاورزی داده می‌شود.

وی از عدم استفاده نیروهای متخصص ابراز ناراحتی کرد و افزود: مجموعه‌ای از بخش کشاورزی احداث می‌شود، اما از نیروهای جوان و فارغ‌التحصیلان جهاد استفاده نمی‌شود، در بخش کشاورزی خیلی میز اداری وجود ندارد، عرصه در حوزه باغ دامداری، مرغداری، آب‌بندان و حوزه منابع طبیعی در جنگل‌داری و محیط بانی است.

مومنی گفت: امروز مجتمع‌های مدرن و پایانه صادراتی و مجهزترین زنجیره تولید گلخانه‌های را داریم، فرصت‌های حبس شده زیادی است که باید شکوفا شود.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جایگاه  ویژه « عدالت»  در اســلام
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۴۶
حکم تنفیذ، مبنای مشروعیت جمهور
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۶
زباله، چالش حیاتی برای مردم مازندران
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۵
امروز و فرداهایی که ۶ ساله شد
يکشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۱
انتظارات مردم از رئیس‌جمهور
شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۹