تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۵
کد مطلب : ۴۸۷۱۴۵
دادستان عمومی و انقلاب نکا به شهرداری نکا دستور داد حداکثر ظرف مدت یک ماه نسبت به رفع نواقص موجود در راستای حفظ حقوق بیت‌المال اقدام و تا زمان رفع کامل نواقص، از افتتاح پروژه خودداری کنند.
۰
plusresetminus
ضرب‌العجل دستگاه قضا برای رفع نواقص بلوار ساحلی نکارود
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ به نقل از دادگستری مازندران، محمد محمودی در بازدید میدانی از محل احداث پل و بلوار ساحلی در حاشیه رودخانه نکارود، اظهار کرد: در بازدید میدانی از محل احداث بلوار در حاشیه رودخانه نکارود، اشکالات و نواقص متعددی مورد شناسایی قرار گرفته که عدم رفع این نواقص، خسارات مالی و جانی به شهروندان را موجب می‌شود.

دادستان نکا با بیان اینکه افتتاح طرح فوق مستنداً به ماده دو دستورالعمل حفظ حقوق عامه، بدون رفع نواقص فاقد رسمیت و محمل قانونی است، تاکید کرد: با توجه به بازدیدهای میدانی و دستورات رئیس کل دادگستری استان نسبت به حفظ حقوق بیت‌المال و حفظ حقوق عامه، شهرداری نکا موظف است حداکثر ظرف مدت یک ماه نسبت به رفع نواقص موجود اقدام و موضوع را به صورت مکتوب گزارش کند تا این محل، مجدداً مورد بازدید این دادستانی و کارشناسان مربوطه قرار گیرد.

محمودی تصریح کرد: حسب پیشنهاد کارشناس رسمی دادگستری باید نسبت به نمونه‌برداری از تمام لایه‌ها در نقاط مختلف مسیر توسط آزمایشگاه مکانیک خاک ذی‌صلاح اقدام شود که این مهم تاکنون توسط شهرداری رعایت نشده و باید ظرف مدت یک ماه نسبت به نمونه‌برداری و ارسال به آزمایشگاه اقدام شود.

دادستان نکا، عدم حفاظ مناسب رمپ خروجی از بلوار به کمربندی جهت جلوگیری از سقوط وسایل نقلیه، نبود حفاظ مناسب از کمربندی به زیرپل جهت جلوگیری از سقوط وسایل نقلیه، عدم حفاظ مناسب در اولین پیچ از سمت جنوب و پیچ مابین میدان و اصلاح هندسی ساروج را از جمله برخی نواقص احداث این پروژه عنوان کرد و گفت: عدم اجرای درست محل اصلاح هندسی ساروج، استفاده از مصالح نامرغوب و خاک دار در زیر آسفالت، عدم اجرای صحیح لایه‌های زیر آسفالت براساس مشخصات فنی و عدم کوبیدگی لازم لایه زیرآسفالت از جمله دیگر نواقص فنی محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دادستانی شهرستان نکا با شخص یا اشخاصی که از اجرای دستورات فوق خودداری کنند وفق دستورالعمل مربوط به ترک فعل مدیران برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جایگاه  ویژه « عدالت»  در اســلام
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۴۶
حکم تنفیذ، مبنای مشروعیت جمهور
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۶
زباله، چالش حیاتی برای مردم مازندران
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۵
امروز و فرداهایی که ۶ ساله شد
يکشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۱
انتظارات مردم از رئیس‌جمهور
شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۹