ساروی و هدایتی طلایی شدند؛

درخشش کشتی‌گیران مازندرانی در مجارستان

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۲۸
کد مطلب : ۴۸۶۷۴۹
محمدهادی ساروی و فردین هدایتی دو فرنگی‌کار مازندرانی در مسابقات بین‌اللملی کشتی مجارستان با کسب دو مدال طلا خوش درخشیدند.
۰
plusresetminus
درخشش کشتی‌گیران مازندرانی در مجارستان
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ، مسابقات رده‌بندی و فینال ۷ وزن پایانی رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی جام امره پولیاک و یانوس وارگا از در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی ورزشکار مازندرانی در دور اول با توجه شرکت نکردن تاماس لوای از مجارستان به پیروزی رسید.

وی در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر دو مقابل جوزف راو از آمریکا به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. ساروی در این مرحله با نتیجه ۶ بر یک مقابل گئورگی ملیا از گرجستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.

ساروی در این دیدار مقابل الکس زوکه دارنده مدال نقره جهان از مجارستان با نتیجه سه بر یک به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم فردین هدایتی دیگر کشتی‌گیر مازندرانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه چهار بر صفر از سد رضا کایالپ قهرمان چند دوره جهان و دارنده مدال‌های نقره و برنز المپیک از ترکیه گذشت و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت.

وی در این مرحله مقابل آلن الکسیوس سیوراریو دارنده مدال برنز جهان از رومانی با نتیجه هشت بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد.

هدایتی در دیدار پایانی با نتیجه پنج بر صفر یاکوبی کاجایا دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان از گرجستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا رسید.
 

بدون شک کسب این مدال‌های ارزشمند در این آوردگاه مهم که با تلاش و غیرت مثال‌زدنی دلاورمردان مازندرانی و زحمات کادر فنی و مربیان زحمتکش استان بدست آمد را قدر می‌دانیم و امیدواریم در ادامه این افتخارآفرینی‌ها، با اقتدار بیشتر شاهد به اهتزاز در آمدن پرچم پرافتخار ایران اسلامی و ترنم دلنواز سرود مقدس ایران اسلامی در میادین بزرگ آینده به‌ویژه در آوردگاه المپیک باشیم.

رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی رنکینگ اتحادیه جهانی جام امره پولیاک و یانوس وارگا در روزهای ۱۹ و ۲۰ خردادماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد و در پایان تیم منتخب کشتی فرنگی ایران با دو مدال طلا، دو مدال نقره و هشت مدال برنز و کسب ۱۷۳ امتیاز به‌عنوان قهرمانی دست یافت.

برای تیم منتخب کشتی فرنگی ایران در این رقابت‌ها محمد هادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم و فردین هدایتی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا، پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم و مهدی محسن‌نژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم به مدال نقره، امیررضا ده بزرگی در وزن ۶۰ کیلوگرم، میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم، محمدرضا گرایی در وزن ۶۷ کیلوگرم، سعید اسماعیلی در وزن ۶۷ کیلوگرم، دانیال سهرابی در وزن ۷۲ کیلوگرم، محمدرضا مختاری در وزن ۷۷ کیلوگرم، محمدحسین محمودی در وزن ۸۷ کیلوگرم و شایان حبیب زارع در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

در رده‌بندی تیمی، ایران با ۱۷۳ امتیاز قهرمان شد و تیم های گرجستان با ۱۳۷ و مجارستان با ۱۱۳ امتیاز دوم و سوم شدند.

به گزارش بلاغ، کسب دو مدال طلای ارزشمند مسابقات کشتی فرنگی توسط فردین هدایتی و محمدهادی ساروی، دلاور مردان مازندرانی در مسابقات بین‌اللملی کشتی مجارستان را به همه مردم استان به‌ویژه کشتی دوستان، خانواده ورزشکاران و پیشکسوتان و مربیان تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.

انتهای خبر/
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

شتاب‌زدگی و مضرات آن
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۳۶
عبور از خطوط قرمز اخلاق ممنوع
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۴۵