رئیس کمیته امداد بهشهر خبر داد:

مشارکت ۷۰ میلیاردی مراکز نیکوکاری بهشهر

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۶
کد مطلب : ۴۸۶۷۳۸
رئیس کمیته امداد بهشهر گفت: درآمد مشارکت با ۲۵ مراکز نیکوکاری فعال در بهشهر ۷۰ میلیارد تومان بود که از کمک‌‌های مردمی بود و هزینه شد.
۰
plusresetminus
مشارکت ۷۰ میلیاردی مراکز نیکوکاری بهشهر
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بلاغ، محمدتقی جلالی بعد از ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه و خبرنگاران از کمیته امداد به عنوان ویترین انقلاب نام بود و افزود: با توجه به اینکه منابع امداد دولتی و مردمی است، ۱۵۰ نوع خدمت ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان بهشهر ۳ هزار و ۶۲۳ خانوار با جمعیت ۶ هزار و ۷۴۷ نفر تحت پوشش امداد بوده و معیشت‌بگیر این نهاد هستند، خاطرنشان کرد: از این‌ جمعیت ۸۵۹ دانش‌آموز و ۹۳ دانشجو خدمات مناسب با خود را دریافت می‌کنند.

رئیس کمیته امداد بهشهر یادآور شد: ۹۹ زن سرپرست خانوار تحت پوشش امداد بهشهر در بیمه تامین اجتماعی تحت پوشش بوده و بعد از ۵۵ سالگی بازنشسته می‌شود و بیش از ۴۰ نفر بیمه‌بگیر در بهشهر داریم.

وی خاطرنشان کرد: در بخش کمک به افراد نیازمند و مددجو، ۴۲۸ لوازم ضروری خانگی توسط خیران در سال گذشته تامین هزینه شد و در سال جاری نهضت توزیع لوازم خانگی اجرا می‌شود که سه مرحله اجرایی شد.

جلالی گفت: بهشهر تنها شهرستانی است که بیشترین زمین زیر کشت محصولات زکات واجب را دارد و بیشترین پرداخت زکات در استان را دارد و در سال گذشته ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان زکات کل در بهشهر پرداخت شد که زکات واجب گندم و جو به مقدار ۵ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم پرداخت شد که معادل حدود ۳ میلیارد تومان بود.

وی افزود:در بخش اشتغال با توجه به اعتبار ۸۰ میلیارد تومانی در سال گذشته برای ۵۳۰ نفر اشتغال ایجاد شد و وام کارگشایی ۴۱۴ نفر به ۷.۵ میلیارد تومان وام دریافت کردند.

رئیس کمیته امداد بهشهر یادآور شد: درآمد مشارکت با ۲۵ مراکز نیکوکاری فعال در بهشهر ۷۰ میلیارد تومان بود که از کمک‌‌های مردمی بود و هزینه شد.

جلالی گفت: بهشهر نماد ساخت‌وساز مسکن مددجویان در کشور است و با توجه به اینکه ۱۴ واحد مسکن مددجویان و ۹ واحد ساختمان انفرادی برای این افراد ساخته شده و به‌زودی تحویل داده می‌شود، ساخت ۳۰ واحد مسکن مددجویان در خلیل‌شهر به‌زودی آغاز می‌شود.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

شتاب‌زدگی و مضرات آن
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۳۶
عبور از خطوط قرمز اخلاق ممنوع
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۴۵