تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۹
کد مطلب : ۴۸۶۳۰۵
رئیس جمهور با اشاره به اینکه زنجیره برنج باید در مازندران به سرعت تکمیل و بر این زنجیره نظارت جدی صورت گیرد، گفت: بازار برنج باید از دست دلالان خارج شود.
۰
plusresetminus
بازار برنج باید از دست دلالان خارج شود
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی عصر امروز در دیدار با فعالان اقتصادی مازندران در روستای خرماکلای قائم‌شهر اظهار کرد: بازار برنج باید از دست دلالان خارج شود.

وی افزود: زنجیره برنج باید در مازندران به سرعت تکمیل و بر این زنجیره نظارت جدی صورت گیرد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: هفت برابر کشاورز دلال سود می برد و این یک فاجعه است.

این مسئول تاکید کرد:  وزیر کشاورزی با سرعت جلسه ای با دو استاندار مازندران و گیلان با همراهی تعاونی کشاورزان و صاحبنظران برگزار کنید و نیاز واقعی کشور احصا شود و میزان تولید واقعی نیز احصا شود و فرمول های میدانی برای این موضوع احصا شود.

رئیسی گفت: اصل بر تولید داخل است و نباید واردات خنجری بر تولید کشور باشد.

وی افزود: برنجکار باید به حق واقعی خود برسد و باید بذرهایی وارد کشور شود که با افزایش تولید کشور به خودکفایی برسد.

رئیس جمهور بیان کرد: واردات باید بنحوی باشد که تو سر تولیدکننده داخلی بخورد و نکند تولیدکننده ای با خود بگوید که دلالی بهتر از تولید است.

وی عنوان کرد: ظرف ۱۰ روز دو جلسه بگذارید و اطلاعات دقیق تولید و نیاز واقعی برنج کشور را شناسایی کنید و وار دات بر این مبنا انجام گیرد.

رئیس جمهور اعلام کرد: تجربیات کشاورزان و صاحبنظران میدانی بسیار ارزشمند است و نباید از آن گذشت و نباید بگذارید این موضوعات، طولانی شود.

آیت‌الله رئیسی اذعان کرد:  نمیاندگان جدید نیز تازه نفس هستند و به این موضوعات کمک کنند تا مشکلات مردم را حل کنیم.

وی افزود: باید با درد مردم آشنا شویم تا حل مسئله کنیم و لذا موفقیت امروز روستای خرماکلای یک تجربه موفق است  و باید این مدل ها را در کشور توسعه داد.

رئیس جمهور تاکید کرد: فرمانده سپاه و بسیج سازندگی نیز دارای تجربیات ارزنده‌ای است که باید از تجربیات دو استان مازندران و گیلان در این زمینه استفاده و در کشور نیز استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر موانع تولید را برداریم کشاورز خودش حرکت و رشد می‌کند، ادامه داد: در مازندران بانوان بسیار نقش‌آفرین هستند و مشکل بانوی کارآفرین مازندرانی با ایجاد اشتغال برای ۵ هزار بانو در سطح کشور پیگیری و مرتفع شود.

رئیسی گفت: صنایع دستی بانوان مازندران باید برای آن یک بازار ایجاد کرد و راه‌اندازی بازارچه در ورودی شهرها یکی از این کارها است.

انتهای خبر/
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

انتخابات با شاخص‌های شهید خدمت
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۹
درآمد صفر از طرح‌های جنگل‌داری در شمال
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۰
حجاب، پاسدار همه ارزش‌ها
يکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۷