براساس تصمیم ستاد تسهیل و رفع موانع تولید

بانک‌ها از ایجاد محدودیت برای واحدهای تولیدی منع شدند

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۶
کد مطلب : ۴۸۶۲۸۲
براساس تصمیم ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، کلیه بانک‌های عامل باید نسبت به ارائه لیست واحدهای تولیدی بدهکار تسهیلات اعطایی از محل وجوه اداره شده، ظرف مدت سه ماه به دبیرخانه ستاد تسهیل اقدام کنند، اما تا تصمیم‌گیری نهائی در این خصوص بانک‌ها اجازه هیچ‌گونه اقدام حقوقی اجرائی و محدودیت‌ساز بانکی را نخواهند داشت.
۰
plusresetminus
بانک‌ها از ایجاد محدودیت برای واحدهای تولیدی منع شدند
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ؛ بر اساس مصوبات صد و شصت و ششمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و در اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور درخصوص بررسی موضوع واحدهایی که از محل وجوه اداره شده تسهیلات دریافت کرده‌اند، مقرر شده بانک مرکزی و کلیه بانک‌های عامل، واحدهای تولیدی دریافت‌کننده تسهیلات از محل وجوه اداره شده که اصل و سود مبلغ تسهیلات دریافتی را به بانک پرداخت کرده‌اند را از سرفصل بدهکاران غیرجاری خارج کرده و کلیه محدودیت‌های آنها را برطرف کنند.
همچنین در این جلسه مقرر شده کلیه بانک‌های عامل نسبت به ارائه لیست بدهکاران تسهیلات اعطایی از محل وجوه اداره شده، (به تفکیک نام شرکت، اصل وام، سود، میزان جرایم) ظرف مدت سه ماه به دبیرخانه ستاد تسهیل اقدام کنند.
پس از دریافت لیست تسهیلات‌گیرندگان از بانک‌ها و مشخص شدن میزان جرایم تسهیلات پرداختی، باید موضوع پس از دریافت دستورالعمل‌های موجود در کمیته‌های تخصصی ستاد تسهیل مطرح شود. در صورت نیاز هم پیشنهاد بخشش جرایم به هیئت وزیران ارسال تا در این خصوص تصمیم‌گیری نهائی توسط هیئت وزیران انجام پذیرد.
همچنین در این مصوبه تاکید شده که تا تصمیم‌گیری نهائی در این خصوص بانک‌ها اجازه هیچ‌گونه اقدام حقوقی اجرائی و محدودیت‌ساز بانکی درخصوص جرایم تسهیلات از محل وجوه اداره شده را نخواهند داشت.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

انتخابات با شاخص‌های شهید خدمت
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۹
درآمد صفر از طرح‌های جنگل‌داری در شمال
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۰
حجاب، پاسدار همه ارزش‌ها
يکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۷