تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۰
کد مطلب : ۴۸۶۲۳۵
رئیس کل دادگستری مازندران گفت: تاکنون چندین نفر به دلیل ناامن بودن منطقه کمرزرد جاده کندوان دچار حادثه شده و جان خود را از دست داده‌اند که این مهم، مصداق بارز نقض حقوق شهروندی است و دستگاه قضایی استان به شکل جدی این مشکل را پیگیری خواهد کرد.
۰
plusresetminus
منطقه «کمرزرد» جاده کندوان پیگیری قضایی می‌شود
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ به نقل از دادگستری مازندران، عباس پوریانی در بازدید از منطقه کمرزرد جاده کندوان اظهار کرد: یکی از قسمت‌های خطرناک و ناامن جاده مرزن‌آباد به تهران، منطقه کمرزرد است که دارای صخره‌هایی بسیار سست بوده و در صورت ریزش برف و باران، هر لحظه با احتمال ریزش این سنگ‌ها به داخل جاده همراه است.

رئیس شورای حفظ حقوق شهروندی دادگستری مازندران ادامه داد: تاکنون چندین نفر در همین قسمت از جاده کندوان که شاید طول آن کمتر از یک کیلومتر باشد دچار حادثه شده و متاسفانه جان خود را از دست داده‌اند؛ ضمن اینکه ریزش سنگ‌ها در بسیاری از اوقات منجر به ایجاد خسارت به خودروی مسافران شده، ولی متاسفانه تاکنون هیچ مسئولی پاسخگوی این مساله نبوده و برای رفع مشکل، اقدام اساسی صورت نگرفته است.
پوریانی تصریح کرد: جان مردم برای ما بسیار مهم و ارزشمند است و مسئولین استانی و کشوری باید تصمیمی اساسی برای این مشکل اتخاذ کنند؛ قطعاً این مشکل با مقداری توجه و پیگیری قابل حل خواهد بود.
رئیس کل دادگستری مازندران تاکید کرد: مشکلات منطقه کمرزرد جاده کندوان و ایجاد حادثه برای مردم، از مصادیق بارز نقض حقوق شهروندی محسوب شده و دستگاه قضایی استان پیگیری‌های لازم را به شکل جدی در این خصوص انجام خواهد داد.
پوریانی در ادامه با اشاره به سفر قریب الوقوع ریاست جمهوری به استان مازندران افزود: خواهش بنده از مسئولین ارشد ذیربط از جمله وزیر راه و شهرسازی این است که با توجه به اهمیت موضوع و مرتبط بودن آن با جان انسان ها، از منطقه کمرزرد جاده کندوان بازدیدی داشته باشند و با بررسی موانع و مشکلات، تدابیر لازم را در این خصوص اتخاذ کنند.

رئیس کل دادگستری مازندران تاکید کرد: از طرف دیگر، حجم بالای ترافیک این منطقه به ویژه در ایام خاص که شاید بعضاً بیش از ۱۲ ساعت نیز به طول بیانجامد، باعث گله‌مندی مردم بومی منطقه و مسافران شده و قطعاً پیگیری‌های لازم در این خصوص نیز صورت خواهد گرفت.
پوریانی در خاتمه گفت: مشکل و مانعی نیست که قابل رفع نباشد، حل مشکل این جاده فقط مستلزم آن است که متولیان امر برای حل مشکلات مردم در این خصوص، اراده به خرج دهند.

پوریانی همچنین در جلسه ویژه شورای حفظ حقوق بیت المال و ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دادگستری مازندران در مرزن آباد، افزود: کوتاهی در خصوص حقوق مردم به هیچ وجه از سوی هیچ اداره و ارگانی مورد قبول نخواهد بود و آنجا که بحث حقوق مردم مطرح باشد همه ادارات باید پای کار بیایند و از حقوق شهروندی مردم دفاع کنند.

رئیس کل دادگستری مازندران تصریح کرد: ریاست محترم قوه قضاییه نیز بر مساله حقوق شهروندی، حقوق مردم و حقوق بیت المال تاکید ویژه ای داشته و برای این موارد اهمیت ویژه‌ای قائل هستند.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال استان مازندران ادامه داد: در بحث کالاهای متروکه شخص رئیس قوه قضاییه برای حل مساله ورود کردند و با همراهی و تعامل مجموعه محترم دولت، بسیاری از موارد موجود در این خصوص، ساماندهی شد.

پوریانی خاطرنشان کرد: مدیران باید نگرش توسعه ای و بروز به مسائل داشته و با نگاه به آینده با کمک یکدیگر برای رضایت بیشتر مردم تلاش کنند.

رئیس کل دادگستری مازندران اظهار کرد: ما امین مردم و متولی حل مشکلات مردم هستیم؛ مشکلات مردم مشکلات ماست و همه باید تلاش کنیم تا نسبت به حل مشکلات مردم در اسرع وقت اقدام شود.

پوریانی تاکید کرد: حضور مدیران دستگاه قضایی و اجرایی در کنار یکدیگر یک فرصت مهم و ارزنده است که قطعاً در پیشرفت و توسعه و آبادانی استان مازندران بسیار موثر خواهد بود.
وی تصریح کرد: کار و خدمت به مردم به هیچ دلیلی نباید متوقف شود و قطعاً مصوبات جلسه امروز برای همه مدیران ذیربط لازم الاجرا خواهد بود.

رئیس کل دادگستری مازندران در بخش دوم سخنان خود با اشاره به پروژه توسعه راه جاده کندوان گفت: متاسفانه چندین سال است فعالیت این جاده متوقف شده و یا بسیارکند است که موجبات نارضایتی مردم منطقه بویژه مردم مرزن آباد و چالوس و روستاهای منطقه را فراهم آورده و از طرف دیگر افرادی که به عنوان مسافر وارد مازندران می شوند نیز ترافیک بسیار پرحجمی را در این منطقه تجربه می کنند که موجب می شود ساعت ها در ماشین معطل شوند. این مساله نقض حقوق شهروندی است و باید پیگیری لازم برای حل مشکل مذکور صورت گیرد.

پوریانی ادامه داد: در این خصوص امروز موارد خوبی به تصویب رسید و موانعی که بر سر راه مجری طرح بود نیز برطرف شد؛ الزاماتی نیز در این خصوص وجود داشت که مقرر شد با برطرف شدن موانع، مجریان طرح از فردا شروع به کار کنند.

رئیس کل دادگستری مازندران همچنین با اشاره به مشکلات ایجاد شده در تردد کامیون های باربری و اتوبوس ها در محور کندوان گفت: این مساله به دلیل ناامن بودن جاده به عنوان یک مشکل اساسی مطرح و در این جلسه به عنوان یک مورد مهم مصوب و مقرر شد اداره راهداری استان در بحث ایمن سازی و صیانت از این راه ها، اقدامات لازم را انجام دهد تا طی چند ماه آینده شاهد تردد اتوبوس ها و سایر ماشین های سنگین به شکلی مطلوب در این جاده باشیم.

پوریانی در ادامه اظهار کرد: بحث وجود معادن ۱۲ گانه نیز از گلایه های اصلی مردم چالوس و مرزن آباد بوده که مشکلاتی را به دلیل ایجاد گرد و غبار و پساب هایی که به رودخانه می ریزد برای مردم منطقه ایجاد کرده و از بعد زیست محیطی مشکل زا بوده است.

وی خاطرنشان کرد: بحث ساماندهی فعالیت این معادن مد نظر ویژه دستگاه قضایی استان بوده که در این راستا ۳ ماه به صاحبان معادن فرصت داده شد تا در کنار فعال بودن معادن، انتظارات مردم نیز با رعایت الزامات زیست محیطی محقق و دغدغه مردم مرتفع شود.

مشکلات تکمیل پروژه توسعه راه جاده کندوان، بررسی مشکلات ایمنی راه جاده کندوان، مشکلات ممنوعیت تردد کامیون های باری حامل مواد اولیه شهرک صنعتی در محور کندوان، ارائه گزارش ادارات صمت و محیط زیست در خصوص فعالیت معادون منطقه و تخلفات برخی اشخاص در تصرف حریم و بستر رودخانه چالوس از جمله برخی موارد مطرح شده در جلسه ویژه شورای حفظ حقوق بیت المال و ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دادگستری مازندران در مرزن آباد بود.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

انتخابات با شاخص‌های شهید خدمت
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۹
درآمد صفر از طرح‌های جنگل‌داری در شمال
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۰
حجاب، پاسدار همه ارزش‌ها
يکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۷