رئیس کل دادگستری مازندران اعلام کرد:

تعیین‌تکلیف فوری بستر رودخانه سردآبرود چالوس

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۶
کد مطلب : ۴۸۶۲۰۴
رئیس کل دادگستری مازندران بر ساماندهی و تعیین‌تکلیف کامل وضعیت حریم رودخانه سردآبرود چالوس تأکید کرد.
۰
plusresetminus
تعیین‌تکلیف فوری بستر رودخانه سردآبرود چالوس
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ به نقل از دادگستری مازندران، عباس پوریانی در بازدید از حریم رودخانه سردآبرود چالوس، اظهار کرد: در پی گزارش‌های واصله مبنی بر تخلفات متعدد در حریم رودخانه روستای زوات، بازدیدی از این منطقه انجام و متاسفانه مشاهده شد که در بستر رودخانه، آلاچیق‌هایی موقت بدون رعایت اصول ایمنی ساخته شده و در اختیار مسافران قرار گرفته است.
 
رئیس کل دادگستری مازندران تصریح کرد: با توجه به مسافرخیز بودن منطقه، وضعیت موجود بستر این رودخانه واقعاً خطرناک و ناامن ارزیابی شده و در صورت بارش باران شدید و سیلابی شدن رودخانه هیچ راه فرار و منطقه امنی برای مسافران وجود نخواهد داشت.
 
پوریانی ادامه داد: با توجه به بروز برخی اختلاف نظرها بین شرکت آب منطقه‌ای مارندران و منابع طبیعی استان در خصوص مشکلات موجود در بستر این رودخانه، حل اختلاف موجود به دادستان محترم مرکز مازندران محول و این موضوع در کمترین زمان ممکن تعیین تکلیف خواهد شد.
 
رئیس کل دادگستری مازندران تاکید کرد: با تعیین ساز و کار مشخص، از این پس، هیچ فردی به خود جرات ساخت و ساز در بستر و حریم رودخانه را نخواهد داد و هرگونه اقدام در مکان های مجاز، از مبادی قانونی و با صدور مجوز از سوی مراجع ذیربط انجام خواهد گرفت.
 
پوریانی خاطرنشان کرد: قطعاً با برنامه ریزی دقیق و ورود دستگاه قضایی استان، با متخلفین و متصرفین حریم و بستر رودخانه سردآبرود برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.
 
گفتنی است رئیس کل دادگستری مازندران در ادامه از باب پیگیری حقوق عامه، از پل زیرگذر شهرک نواب چالوس که هشت سال به طول انجامیده و بسیار حادثه آفرین بوده و موجب مرگ تعدادی از شهروندان نیز شده بازدید و پای درد دل مردم این منطقه نشست و دستورات لازم را در راستای پیگیری و رفع مشکلات موجود صادر کرد.
 
پوریانی در این بازدید تاکید داشت دادستان حوزه قضایی پیگیری لازم تا به سر انجام رسیدن این موضوع انجام خواهد داد.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

انتخابات با شاخص‌های شهید خدمت
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۹
درآمد صفر از طرح‌های جنگل‌داری در شمال
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۰
حجاب، پاسدار همه ارزش‌ها
يکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۷