معاون اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران خبر داد:

کشتی در صدر سهمیه المپیک پاریس

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۱:۱۳
کد مطلب : ۴۸۶۲۰۲
معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت: بیشترین سهمیه المپیک پاریس توسط رشته کشتی کسب شده است.
۰
plusresetminus
کشتی در صدر سهمیه المپیک پاریس
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ، حسین دلیری شنبه‌شب در جلسه بررسی نقاط ضعف و قوت ورزش کشتی مازندران به تشریح آمار افتخارات حوزه قهرمانی استان و کشتی پرداخت و اظهار کرد: یک سوم مدال‌آوری در عرصه‌های بین‌المللی، آسیایی و جهاپی متعلق به ورزشکاران استان مازندران است‌.

وی با اشاره به کسب مقام قهرمانی نونهالان مازندران در کشور تاکید کرد: ورزشکاران این استان در همه رده‌ها قابلیت قهرمانی و کسب افتخار دارند.

دلیری بیان کرد: بیشترین سهمیه المپیک پاریس توسط رشته کشتی کسب شد و در بازی‌های آسیایی هانگژو نیز مازندران ۶۰ درصد مدال‌ها را به خود اختصاص داد.

مديرکل دفتر اجتماعی استانداری مازندران نیز در این نشست مازندران را مهد یلان و پهلوانان در رشته کشتی عنوان کرد و فقدان  چرخه مدیریت قهرمانان در عرصه‌های ملی و کادر فنی فدراسیون را یکی از موانع توسعه این رشته دانست.

علی سلیلی در ادامه بهره‌گیری از ظرفیت کلیه صاحب‌نظران و کارشناسان را برای برنامه‌ریزی ریشه‌ای در راستای ارتقای موفقیت‌های کشتی لازم و حمایت مسئولان کشوری را از کشتی مازندران تکلیف دانست.

سلیلی پیگیری حقوق کشتی‌گیران را مورد اشاره قرار داد و بهره‌مندی از مربیان تاثیرگذار و سازنده و همگانی کردن کشتی به ویژه در روستاها را مورد تاکید قرار داد.

بهرام موسوی نائب رئیس هیأت کشتی مازندران نیز به برنامه‌ریزی این هیأت در برگزاری اردوهای تیم ملی اشاره کرد و گفت: میزبانی مازندران و برگزاری رویدادهای بین‌المللی بهترین فرصت برای به نمایش گذاشتن استعدادهای ورزش کشتی در مقاطع سنی مختلف است و واگذاری سالن‌های تخصصی کشتی به هیأت‌های کشتی شهرستان‌ها و همکاری آموزش و پرورش برای تحقق مقوله استعدادیابی و استعدادپروری امری ضروری در توسعه کشتی است.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

انتخابات با شاخص‌های شهید خدمت
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۹
درآمد صفر از طرح‌های جنگل‌داری در شمال
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۰
حجاب، پاسدار همه ارزش‌ها
يکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۷