تاریخ انتشاريکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۵
کد مطلب : ۴۸۶۲۰۱
مادر شهید «محمدمهدی دهقان طرزه» می‌گوید: وقتی او به جبهه رفت در وصیت‌نامه‌اش نوشت، چون شهادت از دامادی بهتر است، پس بهتر است شما آن ۵۰ تومن را به خاله بدهید. بعد از شهادت ایشان، وقتی لباس او را دیدم، در درون وسایلش دو عدد ۲۰ تومانی بود که خواهرم آن‌ها را به همراه عکس شهید قاب کرد و بر دیوار نصب نمود.
۰
plusresetminus
پیام شهدا| شهادت از دامادی بهتر است
به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی «بلاغ»، شهید «محمدمهدی دهقان طرزه» پنجم فروردین۱۳۴۹، در شهرستان ساری به دنیا آمد. پدرش حسین و مادرش سکینه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. ششم فروردین ۱۳۶۷، در سرپل دربندی خان عراق بر اثر اصابت ترکش، شهید شد، مزار او در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران، قطعه ۴۰ ردیف ۲ شماره ۲ قرار دارد.

خاطره‌ای از زبان مادر شهید «محمدمهدی دهقان طرزه»:

مادر شهید می‌گوید: او در کار‌ها به ما کمک و یاری می‌رساند و به تکواندو نیز علاقمند بود. او فرزند بزرگم بود و یادم می‌آید روزی به منزل خواهرم که خاله اش می‌شد، رفتیم. خاله به او گفت: الهی که دامادی تو را ببینم. ایشان گفت من داماد نمی‌شوم. خواهرم چند دفعه تکرار کرد و او جوابش همان بود که داماد نمی‌شوم. طوری شد که آن‌ها به هم قول دادند که اگر محمدمهدی داماد شد، ایشان ۵۰ تومان پول به خاله اش بدهد. مدتی از این ماجرا گذشت در این مدت هر وقت همدیگر را می‌دیدند به هم می‌گفتند، سر قول خود هستید. وقتی او به جبهه رفت در وصیت نامه اش نوشت، چون شهادت از دامادی بهتر است، پس بهتر است شما آن ۵۰ تومن را به خاله بدهید. بعد از شهادت ایشان، وقتی لباس او را دیدم، در درون وسایلش دو عدد ۲۰ تومانی بود که خواهرم آن‌ها را به همراه عکس شهید قاب کرد و بر دیوار نصب نمود.

انتهای خبر/

 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

انتخابات با شاخص‌های شهید خدمت
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۹
درآمد صفر از طرح‌های جنگل‌داری در شمال
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۰
حجاب، پاسدار همه ارزش‌ها
يکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۷