منتخب مردم نور و محمودآباد در مجلس دوازدهم مطرح کرد:

معلمان در صف اول جهاد تعلیم و تربیت

تاریخ انتشارجمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۲
کد مطلب : ۴۸۶۱۶۷
منتخب مردم نور و محمودآباد در مجلس دوازدهم گفت: معلمان با دشواری در صف اول جهاد تعلیم و تربیت قرار گرفتند و معلمان فداکار، ایران اسلامی را بیمه کردند.
۰
plusresetminus
معلمان در صف اول جهاد تعلیم و تربیت
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بلاغ، عبدالوحید فیاضی پنجشنبه‌شب در مراسم گرامیداشت مقام شامخ معلمان در شهر نور با اشاره به تبریک هفته معلم اظهارکرد: آموزش و پرورش رکن کشور است و تفکری که آموزش و پرورش را دستگاه مصرفی می‌داند عین جهل است و معلمان وظیفه بزرگی دارند.

وی با اشاره به اینکه من معلم هستم و به معلمی خود افتخار می‌کنم، افزود: معلمان با دشواری در صف اول جهاد تعلیم و تربیت قرار گرفتند و با همه وجود و بدون توقع بهترین دانش آموزان را تربیت و به جامعه تحویل می‌دهند.

منتخب مردم نور و محمودآباد در مجلس دوازدهم با اشاره به اینکه معلمان فداکار، دلسوز، متعهد، ایران اسلامی را بیمه کردند، تأکید کرد: امروز در کشور قدرت توانمندی، استقلال، آزادی، اقتدار و آگاهی را مرهون اندیشه معلمانی هستیم که خالصانه خدمت کردند.

فیاضی با اشاره به کسری بودجه در آموزش و پرورش یادآور شد: امروز در کشور دچار نقص شدید تفکر هستیم و کمبود بودجه یک بحث مهم است اما بحران اقتدار آموزش و پرورش یک بحران فرابودجه‌ای است.

وی گفت: بحران فرا بودجه‌ای، مادر همه بحران‌هاست و وقتی درک صحیح از مدرسه و معلم در جامعه وجود نداشته باشد بحران‌های بودجه، ساختمان، فضا، نیروی انسانی، برنامه‌ریزی درسی و ... به وجود می‌آید که به یک بحران اجتماعی تبدیل می‌شود.

منتخب مردم نور و محمودآباد در مجلس دوازدهم با اشاره به بحران اجتماعی، افزود: بحران اجتماعی تبدیل به یک پدیده امنیتی می‌شود و دانش‌آموز به عنوان یک سرمایه در جامعه به جای فرصت به تهدید تبدیل می‌شود و بحران‌های فرابودجه‌ای ریشه در فهم، باور و اندیشه حاکمیت، کارگزاران و نمایندگان مجلس دارد.
 

فیاضی با اشاره به اینکه معلم نماد و الگو در جامعه است، اظهارکرد: مدیران با دست خالی می‌جنگند و این جنگ تمام عیار در برابر ظلمت است که با تمام وجود در برابر پستی و زشتی ایستادند و بدانید اگر دیگران ما را باور ندارند و به درک واقعی شخصیت معلمان نرسیدند، نخست باید خودمان بتوانیم جایگاه خود را باور کنیم.

وی با اشاره به اینکه مدرسه خانه من است، خاطرنشان‌کرد: معلمان، صاحب فکر در عرصه تعلیم و تربیت هستند که باید با همدلی، همکاری، وحدت و همراهی بتوانیم مشکلات را رفع کنیم و تریبون مجلس باید وقف این مسائل شود.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

انتخابات با شاخص‌های شهید خدمت
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۹
درآمد صفر از طرح‌های جنگل‌داری در شمال
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۰
حجاب، پاسدار همه ارزش‌ها
يکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۷